Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
MV5BY2RmZmI0NDMtMGQzOC00YWU3LTkwYWUtMDRk
WWW.IMDB.COM

Η Ανασκαφή: Directed by Simon Stone. With Ralph Fiennes, Stephen Worrall, Danny Webb, Carey Mulligan. An archaeologist embarks on the historically important excavation of Sutton Hoo in 1938.

 

Αρκετά καλή όπως οι περισσότερες ταινίες που βασίζονται σε αληθινά γεγονότα. 

 

Και πλέον επίσημα δεν υπάρχει τίποτα άλλο αξιόλογο στο Νέτφλιξ :hehe::hehe:

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

ΡΑΦΤΗΣ

 

Πολύ καλή ταινία με εξαιρετικό παίξιμο από τον Δ Ήμελλο. Απλά πιστεύω ότι ο χαρακτήρας του κακομοίρη στα όρια του αυτιστικού δεν ταιριάζει με κάποιον που κάνει τα πάντα και τελικά καταφέρνει να ανασύρει από τον πάτο την επιχείριση που πήρε από τον πατέρα του

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MV5BMGRjMjJlNTItNTljYi00ZjYwLTlmODQtMzQ1
WWW.IMDB.COM

Deadlier Than the Male: Directed by Ralph Thomas. With Richard Johnson, Elke Sommer, Sylva Koscina, Nigel Green. British agent...

James Bond φαση 8.0 απο μενα, πριν την προβολη καλο ειναι να εχετε κρυψει τις παντοφλες στο σπιτι. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

MV5BOTNkN2ZmMzItOTAwMy00MmM5LTg5YTgtNmE5
WWW.IMDB.COM

Uncharted: Directed by Ruben Fleischer. With Tom Holland, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Sophia Ali. Street-smart Nathan Drake, is recruited by seasoned treasure hunter, Victor "Sully" Sullivan, to...

 

5/10 Βλέπετε,αλλα τίποτα το ιδιαίτερο.

 

MV5BMGZlMWJhMzEtYTMwNi00N2VhLThkNGItZmQx
WWW.IMDB.COM

Το Μονοπάτι των Χαμένων Ψυχών: Directed by Guillermo del Toro. With Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe. An ambitious carny with a talent for manipulating people with a few...

 

 

8/10 Ίσως και για 9/10,πολύ καλή. Αν και όλο το cast είναι πολύ καλό ξεχωρίζει η Blanchett.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Extraction.jpg

 

δεν το περιμένα αλλά τελικά ->

 

nice.gif

 

Μπόλικη δράση και πειστική χορογραφία, Ινδία (αντί για το αναμενόμενο Μεξικό ή νοτιότερα) , έχει πολλά Μπορν στοιχεία και αντίστοιχη δουλειά στη κάμερα.

 

Θα βγει νο2 λέει , λογικά φέτος, λογικά στα κοντά. Αι εμ γουέιτινγκ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Batman

 

Καλή ταινία, επιτυχημένη σκοτεινή κόμικ ατμόσφαιρα.

Μέχρι τα μισά είναι κορυφαία μετά το σενάριο κυλάει σε αμερικανιές και εξόφθαλμες παραλογίες.

Μια χαρά ο πατέρας του ήταν λαμόγιο… άστο ρε φίλε, μην το χαλάς με μπούρδες

Ένας δεν βρέθηκε να του τραβήξει την μάσκα όταν τον βρήκαν μπόσικο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
32 λεπτά πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:
MV5BNjI4ZTQ1OTYtNTI0Yi00M2EyLThiNjMtMzk1
WWW.IMDB.COM

Έγκλημα στον Νείλο: Directed by Kenneth Branagh. With Michael Rouse, Alaa Safi, Orlando Seale, Charlie Anson. While on vacation...

 

Βλέπεται. 6,5

 

 

Θα διαφωνήσω. Πάνω από 4 δεν μπορώ να δώσω. Έχοντας δει τα προηγούμενα (όσο και αν μ' αρέσει ο Suchet, ειδικά στην σειρά) ο Ustinov δεν παίζεται. Επίσης το pc culture ξαναχτύπησε με τους ρόλους, γενικώς κακό casting, και εδώ και παρουσίασε έναν Poirot εντελώς διαφορετικό απ' όσα ξέρουμε και από τις ταινίες και από τα βιβλία. Πολύ ευέξαπτος, χάνει τα λόγια του, πιστολέρο...γενικώς του Branagh δεν του πάει ο ρόλος. Άποψη μου βέβαια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος raven_g20 έγραψε:

 

Θα διαφωνήσω. Πάνω από 4 δεν μπορώ να δώσω. Έχοντας δει τα προηγούμενα (όσο και αν μ' αρέσει ο Suchet, ειδικά στην σειρά) ο Ustinov δεν παίζεται. Επίσης το pc culture ξαναχτύπησε με τους ρόλους, γενικώς κακό casting, και εδώ και παρουσίασε έναν Poirot εντελώς διαφορετικό απ' όσα ξέρουμε και από τις ταινίες και από τα βιβλία. Πολύ ευέξαπτος, χάνει τα λόγια του, πιστολέρο...γενικώς του Branagh δεν του πάει ο ρόλος. Άποψη μου βέβαια.

 

Επείδή ακριβώς δεν έχω δει τις παλαιότερες και ούτε έχω διαβάσει τα βιβλία, μου άρεσε :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 7:52 ΠΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

The Batman

 

Καλή ταινία, επιτυχημένη σκοτεινή κόμικ ατμόσφαιρα.

Μέχρι τα μισά είναι κορυφαία μετά το σενάριο κυλάει σε αμερικανιές και εξόφθαλμες παραλογίες.

Μια χαρά ο πατέρας του ήταν λαμόγιο… άστο ρε φίλε, μην το χαλάς με μπούρδες

Ένας δεν βρέθηκε να του τραβήξει την μάσκα όταν τον βρήκαν μπόσικο!

 

Παραδόξως....μου άρεσε. Αν και ήμουν αρνητικά προδιαθέτιμένος. Τελικά μάλλον υπέρ είναι το "ψυχολογικό' aspect σε σχέση με τα γνωστά 'δέρνω και ξαναδερνω'.

 

Ωραιο soundtrack. 

 

Θα προτιμούσα μια πιο 'άγρια' γάτα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2022 at 9:58 ΜΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Spider Man No Way Home

 

Αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε δείτε την για τα εφέ

Με το 8.4 του IMDB έλεγα ότι θα ήμουν ο μοναδικός που το βρήκε χάλια...

Όσο για τα εφέ θα πω περισσότερα όταν καταφέρω να το ολοκληρώσω, η υπομονή μου εξαντλήθηκε νωρίς, μέχρι εκεί που είδα όντως έδειχναν πολύ ωραία...
Ευτυχώς που δεν πήγα να το δω στο Cinema...

Έγινε επεξεργασία από ckbond
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.