Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

MV5BOWM1ZmViNTItNDJkYS00MWQwLTg4ZWUtZGJi
WWW.IMDB.COM

Top Gun: Maverick: Directed by Joseph Kosinski. With Tom Cruise, Val Kilmer, Miles Teller, Jennifer Connelly. After more than thirty...

 

Αν εξαιρέσουμε την εισαγωγική σκηνή επιπέδου Fast & Furious 33 μπορώ να πω ότι ήταν καλή.

7,5 διότι η βαθμολογία του imdb είναι βασισμένη και λίγο στο hype.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BYTdiOTIyZTQtNmQ1OS00NjZlLWIyMTgtYzk5
WWW.IMDB.COM

Τα πάντα όλα: Directed by Dan Kwan, Daniel Scheinert. With Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, James Hong. An aging...

 

5/10 απο μενα. Η γυναικα μου με μισει μετα απο αυτο.

  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

5/10 απο μενα. Η γυναικα μου με μισει μετα απο αυτο.

 

Και εμείς σε μισούμε αλλά για άλλο λόγο (γιατί έβαλες 5/10).

Κανονικά θα έπρεπε να βάλεις 2,5/10.  :hehe:

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BZGJkYWNhN2EtZDU1NS00ZThkLWFhNjUtYmRi
WWW.IMDB.COM

Soul: Directed by Pete Docter, Kemp Powers. With Jamie Foxx, Tina Fey, Graham Norton, Rachel House. After landing the gig of a lifetime, a New York jazz pianist suddenly finds himself trapped in a...

 

 

2 χαλαρες ωρες , πολυ καλο 

Το 8αρακι το αντιπροσωπευει πληρως 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BYmMxZWRiMTgtZjM0Ny00NDQxLWIxYWQtZDdl
WWW.IMDB.COM

Thor: Love and Thunder: Directed by Taika Waititi. With Chris Hemsworth, Natalie Portman, Christian Bale, Tessa Thompson. Thor enlists the help of Valkyrie, Korg and ex-girlfriend Jane Foster to...

 

 

Εκανα το λαθος και το ειδα , παρα την αμεση προειδοποιηση 

Τριζουνε τα κοκκαλα του Σταν Λι ,   Ερμηνιες ? Σκατα , Εφε ? Σκατα , Μια τεραστια ακυριλα , ουτε για κωμωδια δεν θα περναγε 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BODE5YTA2YzMtNTY5MC00NmM4LTk5ZGYtZWE0
WWW.IMDB.COM

End of the Road: Directed by Millicent Shelton. With Queen Latifah, Ludacris, Mychala Lee, Shaun Dixon. In this high-octane action...

Παραμύθι,ξέρεις τι θα δεις απο πριν καμία έκπληξη το κοινό άλλαξε δεν αρέσουν αυτές οι ταινίες.

 

 

MV5BY2M2MjMxNjUtZWU2MS00NTIwLWE0ZDEtOTY3
WWW.IMDB.COM

Ο Σαμαρείτης: Directed by Julius Avery. With Sylvester Stallone, Javon 'Wanna' Walton, Pilou Asbæk, Dascha Polanco. A young boy...

 

Αντικειμενικά οτι έγραψα πριν.Υποκειμενικά γουστάρω Σταλλόνε ακόμη και αν γυρίσει ταινία που κοιμάται 8 ώρες.Ε οκτώ ώρες θα καθήσω να το δω.

 

 

MV5BZTQxMzQ2ZGYtNDM2Yy00NzkzLWI2ZjEtZTNj
WWW.IMDB.COM

Εκεί που τραγουδάνε οι καραβίδες: Directed by Olivia Newman. With Daisy Edgar-Jones, Taylor John Smith, Harris Dickinson, David...

 

 

Απο τις πιο ωραίες ταινίες που είδα φέτος.Προτείνεται.Επίσης τι καλή πρωταγωνίστρια ταλέντο ομορφιά όλα 10.

 

 

MV5BNGI3MWYwYjItNzZhYi00ZWIzLTkyMzYtN2Jm
WWW.IMDB.COM

Πτώση: Directed by Scott Mann. With Grace Caroline Currey, Virginia Gardner, Mason Gooding, Jeffrey Dean Morgan. Best friends Becky...

 

 

Επίσης μια καλή ταινία survivor στο στύλ του 127 hours και λιγότερο του buried.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Where the Crawdads Sing 2022, 8/10 πάρα πολύ καλή ταινία, μου άρεσε πολύ, το μόνο κακό είναι ότι είναι λίγο βαρετή λόγο διάρκειας, αν και δεν ξέρω αν υπήρχαν σκηνές που θα μπορούσαν να αφαιρέσουν.

 

Μην διαβάσετε αν δεν την έχετε δει, Major plot spoiler !!!

Spoiler

You have been warned!

Spoiler

Πίστευα ότι το φόνο τον έκανε ο Tate, όταν πέταξε το hint με τις πυγολαμπίδες είπα λες; αλλά τελικά νόμιζα ότι ήταν αυτός.

 

 

Daisy Edgar-Jones 💓

 

Επίσης είδα το Emily the Criminal (2022) το οποίο επίσης μου άρεσε, 7/10 είχε και ένα δυο κοινωνικά εργασιακά θεματακια που μου άρεσε που τα έδειξε έστω αυτό το λίγο, επίσης η σχέση που έχουμε μεγαλώνοντας με κάποιους γνωστούς/φίλους, πως η εργασία (εισόδημα) επηρεάζει την ψυχολογία και μας οδηγεί σε διαφορετικές "φάσεις" απομακρύνοντας μας.

Έγινε επεξεργασία από Havic
  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BMTQ0MGI4NTgtZTlkNy00YTU5LThjM2ItNDcz
WWW.IMDB.COM

Cyberpunk: Edgerunners: Created by Rafal Jaki. With Zach Aguilar, Emi Lo, Stephanie Wong, Alex Cazares. A Street Kid trying to survive in a technology and body modification-obsessed city of the future...

 

 

Νταξ , 10 χ 20λεπτα επισοδεια , μας κανει μια 3ωρη "ταινια" 

 

Αριστο! 10αρακι . Animation AAA  

Γρηγορη δραση και ιστορια . Σπλατερια τοσο-οσο .

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Speak no Evil 2022 7/10

 

Πολύ ανάμικτα συναισθήματα, με το που τελείωσε η ταινία λέω εντάξει τι είδα, μέτρια 5/10, το κύριο συναίσθημα που μου άφησε η ταινία ήταν έκπληξη και θύμος, με νευρίασε, αλλά  είχε μια ατάκα που είναι απόλυτα σωστή, αφού ηρέμησα το ξανασκέφτηκα και διαπίστωσα ότι έχω κάποια κοινά με τους πρωταγωνιστές σε ορισμένες περιπτώσεις τουλάχιστον... οπότε το άλλαξα σε 7/10.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Thor(?) 4 - Αγαπούλες και κεραυνοί

 

Δεν ξέρω γιατί το είδα ενώ όλοι μου έλεγαν μη... 

 

Χειρότερη ταινία μεταξύ αυτής και Endgame, αν και δεν έχω δει ακόμα Cpt. Marvel (ούτε πρόκειται), για μένα. Καμία σχέση με Ragnarok. Λες και ο Waititi είναι διχασμένη προσωπικότητα...δεν μπορώ να χωνέψω πως σκηνοθέτησε αυτό το τερατούργημα. Marvel έχει πάρει κανονικά την κάτω βόλτα. Πλην το τελευταίο Spiderman (και αυτό είχε τις "στιγμές" του) όλα τα άλλα δεν βλέπονται...

 

Άντε επειδή είμαι χουβαρντάς θα πω 1/10.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις ως συνέχεια των Deadpool και όχι του MCU, δεν είναι τόσο κακό ;).

Πάντως είναι σαφής η κάπως βεβιασμένη στροφή σε ποιο νεανικό κοινό με όλους τους "νέους" υπερήρωες, που θα πάρουν τη σκυτάλη στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Thor(?) 4 - Αγαπούλες και κεραυνοί

 

Δεν ξέρω γιατί το είδα ενώ όλοι μου έλεγαν μη... 

 

Χειρότερη ταινία μεταξύ αυτής και Endgame, αν και δεν έχω δει ακόμα Cpt. Marvel (ούτε πρόκειται), για μένα. Καμία σχέση με Ragnarok. Λες και ο Waititi είναι διχασμένη προσωπικότητα...δεν μπορώ να χωνέψω πως σκηνοθέτησε αυτό το τερατούργημα. Marvel έχει πάρει κανονικά την κάτω βόλτα. Πλην το τελευταίο Spiderman (και αυτό είχε τις "στιγμές" του) όλα τα άλλα δεν βλέπονται...

 

Άντε επειδή είμαι χουβαρντάς θα πω 1/10.

Εμενα μου αρεσε μονο οι σκηνες με το Δια, τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 3:25 ΜΜ, το μέλος kpetros έγραψε:
MV5BMTQ0MGI4NTgtZTlkNy00YTU5LThjM2ItNDcz
WWW.IMDB.COM

Cyberpunk: Edgerunners: Created by Rafal Jaki. With Zach Aguilar, Emi Lo, Stephanie Wong, Alex Cazares. A Street Kid trying to survive in a technology and body modification-obsessed city of the future...

 

 

Νταξ , 10 χ 20λεπτα επισοδεια , μας κανει μια 3ωρη "ταινια" 

 

Αριστο! 10αρακι . Animation AAA  

Γρηγορη δραση και ιστορια . Σπλατερια τοσο-οσο .

 

 

 

τα σιχαινομαι τα ανιμια γμτ.....πως θα το δω?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

τα σιχαινομαι τα ανιμια γμτ.....πως θα το δω?

 

 

Θα κανεις την καρδια σου πετρα και θα το δεις γιατι αξιζει 

 

 

7aRQwqq77srl.jpg

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

MV5BNGM1MDc3ZjgtODlkOS00NmZjLWJlOTItNGQ5
WWW.IMDB.COM

Ούτε καν: Directed by Jordan Peele. With Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Brandon Perea, Michael Wincott. The residents of a lonely gulch in inland California bear witness to an uncanny and chilling...

 

Ότι λέει ο τίτλος...

Ούτε στους εχθρούς να την προτείνετε, θα σας νομίσουν για βλαμμένο.

 

Spoiler

giphy.gif

 

 

MV5BZTg3YTEzNjYtZTY2NS00YjNmLTlhNjUtZTI2
WWW.IMDB.COM

Mudbound: Δάκρυα στον Μισισιπή: Directed by Dee Rees. With Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Rob Morgan. Two men return home from World War II to work on a farm in rural...

 

Αυτό μάλιστα.  :T:

 

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 23/9/2022 at 8:02 ΜΜ, το μέλος p55 έγραψε:
MV5BNGM1MDc3ZjgtODlkOS00NmZjLWJlOTItNGQ5
WWW.IMDB.COM

Ούτε καν: Directed by Jordan Peele. With Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Brandon Perea, Michael Wincott. The residents of a lonely gulch in inland California bear witness to an uncanny and chilling...

 

Ότι λέει ο τίτλος...

Ούτε στους εχθρούς να την προτείνετε, θα σας νομίσουν για βλαμμένο.

 

  Reveal hidden contents

giphy.gif

 

 

MV5BZTg3YTEzNjYtZTY2NS00YjNmLTlhNjUtZTI2
WWW.IMDB.COM

Mudbound: Δάκρυα στον Μισισιπή: Directed by Dee Rees. With Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige, Rob Morgan. Two men return home from World War II to work on a farm in rural...

 

Αυτό μάλιστα.  :T:

 

 

Για μένα αρκεί που παίζει ο Mike του Breaking Bad....

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

MV5BYWM1YTgxNjMtNzY2NC00YjVmLWE1ODUtNTdi
WWW.IMDB.COM

Hellraiser: Directed by David Bruckner. With Odessa A’zion, Jamie Clayton, Adam Faison, Drew Starkey. A take on Clive Barker's 1987 horror classic where a young woman struggling with addiction...

 

Το 6 που έχει και στο imdb ειναι τιμιο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.