Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Εντάξει ρε παιδιά, υπομονή, προφανώς κάτι πήγε στραβά και θα το φτιάξουν. liakjim εγώ με την oulton είχα φάει γερό κόλλημα στο PCARS, μιας και αυτή ήταν η πρώτη μου επαφή με οδηγικά παιχνίδια. Νομίζω πως όλες οι βρετανικές έχουν κάτι το ανόθευτο, μη τέλειο, δεν είναι όλα υπολογισμένα τέλεια, σαν ένα διαμάντι που δεν έχει καλογυαλιστεί, αλλά διαμάντι παρ'όλ'αυτά, που σε τραβάει να τις οδηγήσεις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι θα είναι χάσιμο χρόνου να δοκιμάσω dx11 σε triples όταν ήδη έπαιζε οριακά με 60FPS στο dx9;
 
Αδιάφορα μου είναι τα γραφικά αλλά κρίμα τόσο hype και τόσοι μήνες development για να σερβίρουν κάτι που από τα σχόλια που διαβάζω μάλλον κακό φαίνεται να κάνει στο rF2 :/

Κάποιοι με παλαιότερες nvidia κάρτες λένε ότι είδαν ακόμα και μικρή αύξηση στα fps, δεν χάνεις να δοκιμάσεις, είναι εύκολο να κάνεις opt out από την beta αν δεν δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Oulton. Best track ever :wub:

 

Μία ώρα πριν, το μέλος konnos έγραψε:

Νομίζω πως όλες οι βρετανικές έχουν κάτι το ανόθευτο, μη τέλειο, δεν είναι όλα υπολογισμένα τέλεια, σαν ένα διαμάντι που δεν έχει καλογυαλιστεί, αλλά διαμάντι παρ'όλ'αυτά, που σε τραβάει να τις οδηγήσεις. 

Με καλυψες 100% :T:

 

Οι "κρυοκωλοι" στο νησι εχουν πισταρες.

Ποια να πρωτοδιαλεξεις; Ολες ειναι μια και μια...

Oulton, Cadwell, Brands και ποσες αλλες...

Τωρα τρεχουμε στο πρωταθλημα με τα group h την Thruxton. Αλλη αρρωστια και αυτη.

 

EDIT:

Παράθεση

 

Οι "κρυοκωλοι" στο νησι εχουν πισταρες.

Ποια να πρωτοδιαλεξεις; Ολες ειναι μια και μια...

 

Απο το παραπανω εξαιρειται η silverstone :p

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... το μάτι δεν βλέπει όπως φαντάζεστε..

Και σίγουρα δεν βλέπει μόνο 30FPS..

Μπορεί να χάνει ένα συνεχόμενο αναβόσβημα λάμπας στα 0,1ms (δηλαδή 10FPS) αλλά να βλέπει εικόνες που μπαίνουν εμβόλιμες σε μια συστοιχία εικόνων των 500fps.

Το γενικά αποδεκτό είναι 50-60 FPS

Η περιφερειακή όραση εντοπίζει όμως ακόμα και 500fps..

Η κεντρική μας όραση μπορεί πάρα πολύ ευκολία να αντιληφθεί τα 30 και τα 50 και τα 60 fps..

(τα λέω όσο πιο απλά μπορώ.) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Καταρχάς δεν βλέπει το μάτι αλλά ο εγκέφαλος.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορώ να το παίξω και έτσι, δεν έχω πρόβλημα...

Το μάτι είναι ένας αισθητήρας, που τα εικονοστοιχεία που συλλέγει αποκωδικοποιούνται απο τον εγκέφαλο.

Αν συνδέσεις τον κατάλληλο αισθητήρα με τον κατάλληλο τρόπο σε έναν εγκέφαλο, θα μπορέσει να αποκωδικοποιήσει κανονικά το σήμα και να έχουμε

όραση σε έναν άνθρωπο χωρίς μάτια..

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι θα είναι χάσιμο χρόνου να δοκιμάσω dx11 σε triples όταν ήδη έπαιζε οριακά με 60FPS στο dx9;
 
Αδιάφορα μου είναι τα γραφικά αλλά κρίμα τόσο hype και τόσοι μήνες development για να σερβίρουν κάτι που από τα σχόλια που διαβάζω μάλλον κακό φαίνεται να κάνει στο rF2 :/


Καλησπέρα,
Το δοκίμασα εγώ για λίγο χθες βραδυ, στις δικές μου 3 οθόνες, με 35-40 FPS και με εξωτερική ρύθμιση στο 1 (αυτό το νέο στις ρυθμίσεις γραφικών από έξω).
Βεβαίως και εγώ δεν ξετρελάθηκαν με το αποτέλεσμα και μάλλον θα γυρίσω πίσω στο 9.
Θα το δω το ΣΚ.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καλησπέρα,
Το δοκίμασα εγώ για λίγο χθες βραδυ, στις δικές μου 3 οθόνες, με 35-40 FPS και με εξωτερική ρύθμιση στο 1 (αυτό το νέο στις ρυθμίσεις γραφικών από έξω).
Στο 9 είχα 60 FPS καρφωμένα.
Βεβαίως και εγώ δεν ξετρελάθηκα με το αποτέλεσμα και μάλλον θα γυρίσω πίσω στο 9.
Θα το δω το ΣΚ.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Με I5 4460/R9 270 χωρίς post effect filter με Nola/USF2000 πιάνω 45-60fps χωρίς να έχω σβήσει τα Shaders και Cbash (rFactor2/UserData/Player/Logs). Με DX9 πιάνω τα διπλά fps.

Αυτοί που έχουν 1070/1080 έχουν αυξημένο fps και παίζουν άνετα VR. Μην ξεχνάτε ότι είναι beta, σε μερικούς μήνες θα βγεί το κανονικό version.

 

Και εμείς οι σκληροπυρηνικοί rfactorάδες δεν παίζουμε για τα γραφικά αλλά για τα physics, FFB, tire model :p

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με I5 4460/R9 270 χωρίς post effect filter με Nola/USF2000 πιάνω 45-60fps χωρίς να έχω σβήσει τα Shaders και Cbash (rFactor2/UserData/Player/Logs). Με DX9 πιάνω τα διπλά fps.
Αυτοί που έχουν 1070/1080 έχουν αυξημένο fps και παίζουν άνετα VR. Μην ξεχνάτε ότι είναι beta, σε μερικούς μήνες θα βγεί το κανονικό version.
 
Και εμείς οι σκληροπυρηνικοί rfactorάδες δεν παίζουμε για τα γραφικά αλλά για τα physics, FFB, tire model [emoji14]
 


Λοιπές ρυθμίσεις?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα δε ξεκινάει καν. Βγάζει  error με το που πατάω να μπει στο παιχνίδι.

Βάλε όλα τα plug-ins στο μηδέν από το plugins.json ή force σε 32 bit.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oντως αφού βγάλεις το track map plugin τα fps ανεβαίνουν πολύ χωρίς να φτάνουν βέβαια στα επίπεδα που ήταν επί dx9 αλλά μπορείς να παίξεις άνετα το παιχνίδι @geovas77δοκίμασε .

Tα γραφικά είναι βελτιωμένα το δυνατό σημείο όμως του παιχνιδιού παραμένει το ffb και τα feautures .

Link to comment
Share on other sites

Stelio μπορεί να έχεις κάποια πάθηση, τα 24fps που αναφέρεις είναι κινηματογραφικά fps και περιέχουν το φυσικό motion blur του ματιού στα frames του. Δεν είναι αντίστοιχα με τα καθαρά ψηφιακά frames του υπολιστή όπου θέλεις τουλάχιστον 30 για να βλέπεις μια ομαλή κίνηση που δεν περιέχει γρήγορες κινήσεις (adventure στυλ zelda ktl) αλλά στα 60fps είναι βούτυρο εν συγκρίσει και όσο πιο πολύ τόσο πιο καλά. Κανέναν δε χάλασε AC στα 70-90 fps... Στο VR πάει αλλού η φάση, αφού για να είναι σίγουροι πως δε θα παραπονιέται ο κόσμος για motion sickness, ο στόχος είναι 90fps. Με κολπάκια μπορείς να παίξεις και με 45fps (διπλασιάζει το framerate τεχνητά) αλλά δεν είναι το ίδιο με το native 90άρι. Σε περίληψη αυτά είναι.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.