Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Υπάρχουν και μερικοί που θέλουν να τρέχουν και να βλέπουν σουπερ γραφικα.
Στο ασσετο έχει θαυμάσια γραφικά, αλλα δεν εχω σουπερ καρτα γραφικων. Οποτε για να μην κολλάει κατεβαζω τα γραφικά παρα πολυ.
Οποτε, τα εχει δεν τα εχει, ενα και το αυτο για το 99% των φτωχων..
Το τιμονι και το φιντμπακ του αρφακτορ ομως δεν υπάρχει απλα σε άλλο παιγνίδι.

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα hz της μηχανής παίζουν παίζουν ρόλο.

Πχ το AMS έχει 720hz μηχανή αλλά 360 στο FFB.

ΥΓ τα 2400 από πού προκύπτουν?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

 

 

Υπο-ρουτίνα δλδ. Λογικό. Δυνατό νούμερο. Αν και το realfeel δουλεύει στα 360 αν θυμάμαι σωστά.

 

 

 

 

 

 

 

Μακάρι να ήξερα πάντως , πως έχει τόσο καλό FFB. Υποπτεύομαι ότι περνάνε και κάποια effects.

 

 

 

 

 

 

 

Δεν με νοιάζει πως , είναι γ@μάτο.

 

 

 

 

 

 

 

Να δούμε τί άλλο θα φτιάξουν (πχ dirt pick up, λίγο καλύτερη συμπεριφορά στη βρεγμένη γραμμή, καλύτερη αίσθηση πάνω από το όριο κτλ)

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, liakjim said:

 

 

 

Υπο-ρουτίνα δλδ. Λογικό. Δυνατό νούμερο. Αν και το realfeel δουλεύει στα 360 αν θυμάμαι σωστά.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Μακάρι να ήξερα πάντως , πως έχει τόσο καλό FFB. Υποπτεύομαι ότι περνάνε και κάποια effects.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν με νοιάζει πως , είναι γ@μάτο.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Να δούμε τί άλλο θα φτιάξουν (πχ dirt pick up, λίγο καλύτερη συμπεριφορά στη βρεγμένη γραμμή, καλύτερη αίσθηση πάνω από το όριο κτλ)

 

 

 

Σίγουρα περνάνε επιπλέον effects στο ffb του RF2, και εμένα μου αρέσει αν και είναι too busy με το DD.

Σίγουρα επίσης ενισχύουν κάποια effects, αν δεν κατέβαζα το kerb ffb στο 1/8 θα μου έσπαγε το Rig.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ'τα λάστιχα στα 2400Hz γράφει πως κι άλλα πράγματα τρέχουν σε αυτή τη ταχύτητα αλλά δεν μας λέει ποιά είναι αυτά.

 

Στέλιο κι εγώ στο DD σε κάποιες πίστες στα κερμπς νομίζεις πως θα σπάσει το rig, βάλε ffb smoothing απο 0 στο 4 ή και παραπάνω για να μην γίνεται χαμός.

Έγινε επεξεργασία από spyder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, spyder said:

Εκτός απ'τα λάστιχα στα 2400Hz γράφει πως κι άλλα πράγματα τρέχουν σε αυτή τη ταχύτητα αλλά δεν μας λέει ποιά είναι αυτά.

 

Στέλιο κι εγώ στο DD σε κάποιες πίστες στα κερμπς νομίζεις πως θα σπάσει το rig, βάλε ffb smoothing απο 0 στο 4 ή και παραπάνω για να μην γίνεται χαμός.

Το FFB στο RF2 το έχω σετάρει τέλεια, thanks για την συμβουλή anyway :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και η G27 θέλει smoothing αλλιώς κροταλίζει απίστευτα ( το βάζω στο 9).

Στο AC πρέπει να βάλω kerb effect αλλά κροταλίζει. Θέλει filter αλλά χάνει σε fidelity αλλού.

Στο rF2 παρόλο που έχω smoothing , κρατάω λεπτομέρεια σε όλο το εύρος.

Μάλλον καλύτερος προγραμματισμός?

Στο AMS έχω effect2 αλλά δεν είναι τόσο καλό όσο του rF2.

Το feedback που θέλω να έχω δλδ για υποστροφή, υπερστροφή υπάρχει σε όλα , οπότε τα άλλα είναι υποκειμενικές ιδιαιτερότητες του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Βελτιωμένη η εικόνα σίγουρα, αλλά νομίζω πως το πρόβλημά του είναι η χρωματική παλέττα, ακόμη με ξενερώνει λίγο, θα το δούμε εν κινήσει πώς θα δείχνει. Πάντως είναι το παιχνίδι που έχω παίξει λιγότερο απ όλα τα σιμ. Με κράτησε πιο πολύ το AMS. Καλά το AC αν δεν παίζαμε μαζί θα το είχα σταματήσει, το porsche πολύ ωραίο αλλά δε με κράτησε, μόνο τα GT3, RSR κτλ. αλλιώς χλιαρό.

 

Για πείτε, τί graphical tweaks κάνετε στο rF2 μπας και το ξαναπιάσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, konnos said:

Για πείτε, τί graphical tweaks κάνετε στο rF2 μπας και το ξαναπιάσω.

Προσευχή.

54 minutes ago, konnos said:

Βελτιωμένη η εικόνα σίγουρα, αλλά νομίζω πως το πρόβλημά του είναι η χρωματική παλέττα, ακόμη με ξενερώνει λίγο, θα το δούμε εν κινήσει πώς θα δείχνει. Πάντως είναι το παιχνίδι που έχω παίξει λιγότερο απ όλα τα σιμ. Με κράτησε πιο πολύ το AMS. Καλά το AC αν δεν παίζαμε μαζί θα το είχα σταματήσει, το porsche πολύ ωραίο αλλά δε με κράτησε, μόνο τα GT3, RSR κτλ. αλλιώς χλιαρό.

Δηλαδή απότι κατάλαβα κανένα sim δεν σου αρέσει πραγματικά... :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Δες κι εδώ http://www.racedepartment.com/threads/rfactor-2-game-guide-and-f-a-q.119019/

 

circuit detail: high
player detail: high
opponent detail: high
texture detail: high
texture filter: x8 anisotropic
special effects: medium ή high
shadows: medium
shadow blur: low
soft patricles: low
rain drops: yes
road reflection:low
enviroment reflection:low

 

anti aliasing:  Level 3
Το παραπάνω πατάς το γρανάζι του Launcher για να το βάλεις

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος konnos έγραψε:

Για πείτε, τί graphical tweaks κάνετε στο rF2 μπας και το ξαναπιάσω.

Όλα τέρμα αλλά μη περιμένεις θαύματα.

Αξιοπρεπέστατα τα γραφικά του πάντως, δεν είναι πρόβλημα.

Για DX9 και όλα αυτά που απεικονίζει και πάλι καλά να λέμε.

Θα έλεγα να περιμένεις λίγο να δούμε με το νέο DX καθώς και άλλες βελτιώσεις τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stelios F. said:

Προσευχή.

Δηλαδή απότι κατάλαβα κανένα sim δεν σου αρέσει πραγματικά... :p

Όχι βρε, όλα τα παίζω από λίγο, όλα κάτι έχουν. Απλώς το AMS ως πακέτο με κράτησε περισσότερο, αυτό εννοούσα. To rF2 θέλει λίγο ψάξιμο να βρεις καλά mods και πίστες, κάτι έχω μαζέψει απ το workshop πάντως. Αλλά με τράβηξαν οι φόρμουλες στο AMS και το ψιλοξέχασα το rF2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά το βρίσκω εξαιρετικά μικροπρεπές να σβήνονται έτσι τα ποστς. Από όποιον και να είναι. Και ξέρω θα μου πετάξετε κάτι του στυλ ότι "είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ", αλλά εγώ προσωπικά και άλλοι έχουν ποστάρει παρόμοια λινκ χωρίς να ανοίξει ρουθούνι, μπορώ να τα βρω αν θέλεις. Ο νοών νοείτω που απευθύνομαι. Καλό είναι όταν πέφτει στα χέρια μας λίγο authority παραπάνω να περιορίζουμε τις εμπάθειές μας.

 

Υ.Γ. Δεν συμμετέχω εδώ και πολύ καιρό στο άλλο φόρουμ ούτε έχω κάποιο ενδιαφέρον/συμφέρον. Αλλά τέτοιες πρακτικές πατάνε τα "κουμπιά" μου.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.