Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

!!!!!!!!!!!!!

Το μόνο που μπορώ να κάνω για σένα μιας κ δεν έχουμε σέρβερ rf2 είναι να βάλουμε assetto μια από τις παλιές πορσε του τρίτου πακέτου στο nordschleife η στο nurburgring gp η στο spa, δώσε παραγγελία. 

Είναι εξ ίσου φανταστικές στην οδήγηση, εμένα πάντως μου άρεσαν περισσότερο από το g4 Howston. 

Τρίτο πακέτο κ τα μυαλά στα κάγκελα λέμε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2016 at 10:01 ΠΜ, το μέλος liakjim έγραψε:

Τώρα κατάλαβα ότι έχει διττή ερμηνεία έτσι όπως το έγραψα.

Πάμε πάλι : αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να μου άρεσε παλιά αυτό το παιχνίδι.

Δοκίμασα το nissan μετά από 3 ώρες assetto.

Οριακά κρατήθηκα να μην το απεγκαταστησω (το rf2 εννοώντας ).

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παλιό αλλά πάντα επίκαιρο...

Το σωστό θα ήταν όμως, μετά απο 3-4 ώρες ασσέτο, να έχεις την ευκαιρία να οδηγήσεις το ίδιο αυτοκίνητο στην πράξη..

Εκεί φαίνεται η διαφορά της εικονικής πραγματικότητας με την πραγματικότητα..

Εγώ παλιά οδηγούσα 2 ολόιδια αυτοκίνητα και μεταξύ τους ήταν διαφορετικά, μόνο απο τα λάστιχα που φορούσαν.. φαντάσου..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2016 at 10:24 ΠΜ, το μέλος mad_dog έγραψε:

Πως λέγεται αυτό το πανεπιστήμιο και τι εννοείς ακριβώς μαθηματικά μοντέλα ?

Είσαι Ναυπηγός Μηχανικός ?

Υπάρχει η ρευστομηχανική, η κυματική θεωρία κ.τ.λ.

Τι εννοείς μαθηματικά μοντέλα ???

Τι εννοείς με τον όρο πολύπλοκα ?

 

Γιατί μωρέ ρωτάς με αυτό τον τρόπο?

Δες τον καιρό.. τα μαθηματικά δεν κάνουν ποτέ λάθος..

Οταν όμως έχεις πολύπλοκες αναλύσεις και δεν χρησιμοποιήσεις την σωστή φόρμουλα τα αποτελέσματα σου θα είναι λάθος..

Αυτό λέει μόνο ο άνθρωπος.. άλλο καιρό σου λένε θα κάνει τα προγνωστικά μοντέλα και άλλο καιρό κάνει..

Η μαθηματικές φόρμουλες λειτουργούν για μια πλειοψηφία, αλλά όχι πάντα, έχουν ελείψεις.. κάθε έλειψη και ένα λάθος αποτέλεσμα, που συμπαρασύρει δεκάδες άλλα εξαρτημένα απο, αποτελέσματα..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπές ναι.
Πάσχει? Ναι.
Μέσα στο παιχνίδι, όλα full και οκ, απλά οκ.

Προσωπικά πάντα θεωρώ ότι δεν είναι το πρόβλημα του παιχνιδιού.

Για να δούμε πάντως τι θα φέρει το DX11.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αξιοπρεπής, -ής, -ές

  1. που διακρίνεται για σωστή συμπεριφορά, σεμνότητα, σοβαρότητα και ευγένεια
  2. επαρκής, ικανοποιητικός

Μου κανει,εδω συμφωνω!Καλη βαση για διαλογο!

πάσχω

  1. είμαι άρρωστος, υποφέρω από κάτι, παθαίνω

Εδω διαφωνω.Για πολλους πασχει στα γραφικα,μπορει,θα διορθωθει σιγουρα,μετα τι?

Τα γραφικα ειναι μαρκετιγκ,ειναι επιδοτουμενα απο πρασινες και κοκκινες εταιρειες,γλυκαινουν το ματι,κανεις εφε τριγυρω.Μεχρι εδω,οταν οδηγας με 200 τι σκεφτεσαι?

Το προβλημα του RF2 ειναι το λαθος ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ και η δυσκολια της μηχανης που εδιωξε τους modders.Bεβαια η Kunos τους φερθηκε σπαθι,ετσι?

 

Τα εχουμε πει τοσες φορες ρε Δημητρη,καταντα βαρετο πια.

Απο το Ασετο λειπει το...βαθος,πολλα αμαξια..ανουσια..μερικα φοβερα οπως το gt4 clubsport και το F40,αλλα γρηγορα βαριεσαι.

Ολα καποτε τα βαριεσαι,καλο ειναι να υπαρχει επιλογη και αυτο εχουμε τωρα.

Εδωσα πολυ χρονο στο ασετο τον τελευταιο καιρο,μου αρεσε πολυ το πορσικο του πρωταθληματος που τρεχετε και θα γουσταρα πολυ να συμμετεχω μαζι σας,μου αρεσε πολυ το F40

αλλα εκανα το λαθος και ετρεξα στο RF2 το Howston G4(lola t70)στην spa historic...

Kαι να μην αλλαξουν κατι στο RF2 παλι ειναι μπροστα απο ολα,εχει αυτο το κατι που απο σε ΒΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ και οχι στο πισω καθισμα,σαν να οδηγας με εντολες στον οδηγο,

δεν ξερω αν δινω σωστα το νοημα,στο ασετο νομιζω οτι υπαρχει καποιος μεταξυ εμενα και του οδηγου.

Στο δε ονλαιν κατι δεν μου αρεσει στην κινηση των αλλων οταν ειμαι πισω τους.

Τωρα το φιασκο στο vegas,τι να πω?

 

 

Ολα ο εγκεφαλος μας τα κανει να φαινονται τελεια,γεμιζει κενα,διορθωνει ατελειες.

Παντως ο δικος μου εγκεφαλος 'ακουει΄΄πιο δυνατα RF2 απο οτιδηποτε αλλο τωρα!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που διαφωνώ στο ποστ, είναι στα σημεία που μιλάς στο 2ο ενικό μιας και είναι η άποψη σου.
Πχ σε εμένα είναι το ανάποδο.
Σε άλλους κάτι άλλο.
Για αυτό όμως υπάρχουν τόσα παιχνίδια εκεί έξω.
Διαφορετικοί εγκέφαλοι...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε λεμε τις ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ αποψεις εδω,ετσι?

Και το τελειωνω εδω,λιγες φορες οι ιταλοι δεν εχουν καταφερει να δωσουν ψυχη σε ενα δημιουργημα τους.

Ε το ασετο ειναι ενα.Γιαλιστερα ομορφα γραφικα σε αμαξια και πιστες αλλα στατικα και ..πεθαμενα.

Στο ρουφου νιωθω ζωντανος,οδηγω,κρυωνω στα ιστορικα ανοιχτα(F3),μυριζω σχεδον την βενζινη και τον αερα!!!

Το ιδιο ειχε καταφερει παλια,πολυ παλια το Grand prix legends!

Τελος γιατι θα με μαλωσει ο @gomAtods (λαθος) @GoMaR και ο @panosdimp!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ το RF2 μόνο και μόνο για να δω τι είναι αυτό που σας ενθουσιάζει τόσο και το βάζετε πάνω απ' όλα τ' άλλα. Προς το παρόν δεν έχω καταφέρει να μπω κανονικά στη πίστα, ακόμα.

Το μενού για μένα μοιάζει Κινέζικο - δεν καταλαβαίνω τίποτα. Το OSW δεν το βλέπει και συμπεριφέρεται μέσα στο παιχνίδι σαν πυρηνικό κομπρεσέρ - αίσθηση ότι περνάς  με 150 πάνω σε καρόδρομο ενώ στην πραγματικότητα μόλις που κατάφερα να βγω με 40 χλμ από τα pits. Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι ότι το view είναι μόνιμα στραμμένο αριστερά σαν να είναι πατημένο το κουμπάκι για να κοιτάξεις αριστερά. Δεν βγάζω γρι στο μενού, έχω πελαγώσει.

Please όποιος μπορεί ας βοηθήσει, θέλω πολύ να δοκιμάσω το Rf2. Αν είμαι offtopic εδώ, ανακατευθύνετέ με.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis

http://isiforums.net/f/showthread.php/28926-Share-your-OSW-Settings

https://forum.studio-397.com/index.php?threads/osw-settings-for-rfactor-2.53521/#post-864656

δεν εχω osw τιμονι αλλα νομιζω θα βρεις ακρη στα πιο πανω.

Επισης ρωτα στο διπλα φορουμ,ο @spyder και @mad_dog εχουν τελεια σεταπ,θα σε βοηθησουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

@Aris Teidis

Share your OSW Settings

https://forum.studio-397.com/index.php?threads/osw-settings-for-rfactor-2.53521/#post-864656

δεν εχω osw τιμονι αλλα νομιζω θα βρεις ακρη στα πιο πανω.

Επισης ρωτα στο διπλα φορουμ,ο @spyder και @mad_dog εχουν τελεια σεταπ,θα σε βοηθησουν.

Σωστός, το τρελόσκυλο έχει OSW, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Το αγόρασα και εγώ το RF2 μόνο και μόνο για να δω τι είναι αυτό που σας ενθουσιάζει τόσο και το βάζετε πάνω απ' όλα τ' άλλα. Προς το παρόν δεν έχω καταφέρει να μπω κανονικά στη πίστα, ακόμα.

Το μενού για μένα μοιάζει Κινέζικο - δεν καταλαβαίνω τίποτα. Το OSW δεν το βλέπει και συμπεριφέρεται μέσα στο παιχνίδι σαν πυρηνικό κομπρεσέρ - αίσθηση ότι περνάς  με 150 πάνω σε καρόδρομο ενώ στην πραγματικότητα μόλις που κατάφερα να βγω με 40 χλμ από τα pits. Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα είναι ότι το view είναι μόνιμα στραμμένο αριστερά σαν να είναι πατημένο το κουμπάκι για να κοιτάξεις αριστερά. Δεν βγάζω γρι στο μενού, έχω πελαγώσει.

Please όποιος μπορεί ας βοηθήσει, θέλω πολύ να δοκιμάσω το Rf2.

Για εμενα αυτο ειναι το μεγαλο αρνητικο του....

Τι να το κανεις το μαρκετινγκ, αν μπαινει ο "πελατης" και το παραταει πελαγωμενος χωρις να εχει καταφερει να το δοκιμασει;

Το προιον ειναι εξαιρετικο (για μενα το καλυτερο) αλλα το περιτυλιγμα ειναι για τα μπαζα. Εγω, χωρις να υπερβαλω, εφαγα τις πρωτες 50ωρες μονο για να μαθω τα κολπα του, ψαχνοντας απο δω και απο κει, και αν δεν υπηρχε η παρεα θα το ειχα σουταρει και εγω (ευτυχως σαν μαζοχας που ειμαι αντεξα και δε το εκανα....)

Ευτυχως που ολα αυτα θα διορθωθουν τωρα....

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Σωστός, το τρελόσκυλο έχει OSW, ευχαριστώ!

Αμα βγαλεις ακρη με το τρελοσκυλο, ελα να μας το πεις :p

@spyder εγγυηση....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το τρελοσκυλο θα σε βοηθησει,υπερβαλετε.
Παιδια το ρουφου ειναι πιο ευκολο στο σεταρισμα τιμονιου,σχεδον plug and play,απο κατι αλλα που θελουν 3rd party lut programs.
Μια φορα σεταρεις και μετα μονο τρεχεις!!!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τρελοσκυλο θα σε βοηθησει,υπερβαλετε.
Παιδια το ρουφου ειναι πιο ευκολο στο σεταρισμα τιμονιου,σχεδον plug and play,απο κατι αλλα που θελουν 3rd party lut programs.
Μια φορα σεταρεις και μετα μονο τρεχεις!!!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk




Το LUT υπάρχει για να διορθώνει ατέλειες του hardware βλ τιμονιερα.
Είναι σαν να έχεις τέλειο ενισχυτή ( software ) με μέτρια ηχεία ( τιμονιερα ).
Τι θα κάνεις? Με το equaliser ( lut ), θα ρυθμίσεις τα μπάσα και τα πρίμα.

Η ύπαρξη λοιπόν του lut , δείχνει την εμμονή του προγραμματιστή για την τελειότητα και όχι το ανάποδο.

Κοινώς δεν σε συμφέρει να το χρησιμοποιείς ως επιχείρημα γιατί όπως βλέπεις, γυρνάει μπούμερανγκ...



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το rF2 δε με έπεισε ιδιαιτέρως, πρέπει να δοκιμάσω mods γιατί το roster του το βρίσκω αρκετά περιοριστικό, αν έχετε να προτείνετε τα αγαπημένα σας αυτοκίνητα και πίστες θα τα κατεβάσω. Νομίζω το AMS υπερτερεί χαλαρά, τουλάχιστον στη βασική μορφή και των 2 παιχνιδιών, θα πω και στο FFB, αλλά δεν το λέω με πείσμα γιατί δεν έχω δοκιμάσει πολλά αυτοκίνητα στο rF2.

 

Αυτό που με "χαλάει" λίγο είναι οτι δεν έχεις βοήθεια από πουθενά. Ούτε ένα χάρτη να βγάλεις άκρη με το layout των πιτς, τίποτα. Μπήκα σε μια περίπλοκη οβάλ και δεν ήξερα από που να βγω στην πίστα, πρέπει να δοκίμασα 5-6 φορές μέχρι να καταλάβω από που να βγω και μετά ήταν αστείο όταν χρειάστηκε να κάνω drive-through...

 

Για τα γραφικά διαφωνώ, έχουν σημασία. Δεν είναι το παν, αλλά όταν γίνονται σωστά ανεβαίνει το immersion κατακόρυφα και δυστυχώς εδώ φαίνεται η ηλικία των παλιών. Δεν περιμένω και πολλά με το update του directX όπως άλλωστε και στο iRacing.

 

Δε ξέρω αν έχει γραφεί κάτι σχετικά, αλλά μπορεί να μου πει κάποιος τί tweaks πρέπει να κάνω σε αρχεία για να βελτιώσω τα γραφικά; Ισχύουν και στο AMS; Προσπαθώ να παίξω λιγο από όλα και τελικά δε θυμάμαι τί tweaks θέλει το κάθε παιχνίδι... Έπαιξα λίγο formula isis χθες στο rF2 και λέω άντε να μπω και λιγάκι AC για το endurance, τρόμαξα να σταυρώσω γύρο... δε γίνεται έτσι χαχχαχααχα, αλλά τί να κάνω, θέλω να παίζω απ΄ όλα.

 

Jack of all trades, master of none! και με μηδενική προπόνηση, κλάφτα Χαράλαμπε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.