Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

αυτά + το υγρό είμαι πλήρως καλυμμένος? η θέλεις και tpt καπάκια βλακείες extra?

θα είσαι ok με αυτά, το βασικό είναι η μπαταρία και ο φορτιστής για να καταλάβεις.

Το atomizer είναι αναλώσιμο και κρατάει γύρω στον μήνα, απλά σου πρότεινα τύπο μπαταρίας ego-t γιατί αυτός

ο τύπος έχει πολλές επιλογές σε διαφόρους τύπους ατμοποιητή.

Σε κάθε περίπτωση πήγαινε σε ένα κατάστημα να τα δεις μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Ο συνδυασμός που σου πρότεινα πχ. πιό πάνω (που τον έχω) έχει 14.5cm. μήκος και μπορεί να σου φανεί κουμούτσα. (με 900αρα μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

θα είσαι ok με αυτά, το βασικό είναι η μπαταρία και ο φορτιστής για να καταλάβεις.

Το atomizer είναι αναλώσιμο και κρατάει γύρω στον μήνα, απλά σου πρότεινα τύπο μπαταρίας ego-t γιατί αυτός

ο τύπος έχει πολλές επιλογές σε διαφόρους τύπους ατμοποιητή.

Σε κάθε περίπτωση πήγαινε σε ένα κατάστημα να τα δεις μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Ο συνδυασμός που σου πρότεινα πχ. πιό πάνω (που τον έχω) έχει 14.5cm. μήκος και μπορεί να σου φανεί κουμούτσα. (με 900αρα μπαταρία)

ο μικρός 3-4 ώρες μέτρια χρήση κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εξαρτάται πώς χρησιμοποιείς και την μπαταρία.

Αν την ξελιγώνεις (τραβάς μεγάλες τζούρες με το κουμπί πολύ ώρα πατημένο), τελειώνει πιo γρήγορα. Πήγαινε σ' ένα μαγαζί να τα δεις live βρε!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εξαρτάται πώς χρησιμοποιείς και την μπαταρία.

Αν την ξελιγώνεις (τραβάς μεγάλες τζούρες με το κουμπί πολύ ώρα πατημένο), τελειώνει πιo γρήγορα. Πήγαινε σ' ένα μαγαζί να τα δεις live βρε!:)

κάτι τελευταίο.

βλέπω στα γεμίσματα πως βγαίνουν η με βάση την Προπυλενογλυκόλη η την γλυκερίνη. πρακτικά τι διαφορα έχουν?

(μην ανησυχείς, δεν με παίρνεις στον λαιμό σου) XD

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

To ξεθαβω λιγακι...

Εχω μπανισει το παρακατω. Δεν θελω να δωσω πανω ενα 50-60αρι για πρωτο σετ, αλλα θελω να εχει 2-3 ανταλακτικα atomizers κλπ στο πακετο. Αξιζει λετε η εχετε κατα νου κανα καλυτερο ?

NOBACCO SET GIANT

Link to comment
Share on other sites

To ξεθαβω λιγακι...

Εχω μπανισει το παρακατω. Δεν θελω να δωσω πανω ενα 50-60αρι για πρωτο σετ, αλλα θελω να εχει 2-3 ανταλακτικα atomizers κλπ στο πακετο. Αξιζει λετε η εχετε κατα νου κανα καλυτερο ?

NOBACCO SET GIANT

http://www.ggecig.com/

Η τιμή ξεφεύγει αλλά έχεις κάτι κλάσεις ανώτερο που το κρατάς εφ' όρου ζωής. Είναι στο τελείως custom άκρο του ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Το μπάνιζα και εγώ μια εποχή αλλά δε το πήρα επειδή είμαι μικρός και άνεργος :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

bump..

Ψαχνομαι να το γυρισω και εγω σε ηλεκτρονικο για οικονομικους λογους..(με τους καπνους απο παραγωγους δε γινεται χαΐρι.)

Εχετε να προτεινετε κατι δοκιμασμενο?Τι κοστος καταληγει να εχει σε μηνιαια βαση?

Link to comment
Share on other sites

Κοφτο το ρημαδι να τελιωνεις...ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα μετα συνηθίζεις.

Ειναι μια λυση το ηλεκτρονικο αλλα θεωρω οτι μονο αν πεις μαχαιρι και το παρεις αποφαση μπορεις να το κοψεις ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανοντας μια συντομη γυρα απο ατμοποιητες και υγρα, κατεληξα να βρισκομαι με vamo vv mod σε vivi nova με cross coils.. Για υγρο συνηθως φτιαχνω σκετη βαση 35pg/65vg στα 18mg..

Αρχικα θελησα να αντικαταστησω τα τσιγαρα μεσα στο σπιτι γιατι ημουν στον 1+ καπνο την μερα για 15 χρονια αλλα τελικα εχω 10 μερες μονο με η.τ. τελειως αβιαστα..

Δυστυχως και σε αυτο το θεμα απαιτειται λιγο διαβασμα και ψαξιμο γιατι οι ετοιμες λυσεις-παακετα-υγρα του εμποριου ειναι κατα την γνωμη μου 9/10 γτπ και πεταμενα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μετά από 35 ολόκληρα χρόνια που κάπνιζα σαν φουγάρο, από την Πρωταπριλιά ουσιαστικά έχω κόψει το κάπνισμα με τη βοήθεια του η.τ., μια και στις 7 Απριλίου άναψα το τελευταίο μου τσιγάρο. Μου έφερε κι εμένα μια σκέτη αηδία, κόντεψα να κάνω εμετό!

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα έγραψε ο φίλος Astakos στο μήνυμά του, κι εγώ ξεκίνησα με δύο απλούς eGo-T με τους CE4, αλλά πολύ γρήγορα, στον μήνα επάνω, πέρασα κι εγώ σε ένα ηλεκτρονικό mod, τον Vamo V5, ενώ από ατμοποιητές έχω καταλήξει σε δύο αυτή τη στιγμή, τον Gemini mini της Vaping και τον Aspire BDC mini. Και οι δύο έχουν διπλά φυτίλια και αντιστάσεις, ο Gemini mini τα έχει στο επάνω μέρος, ενώ στο κάτω τα έχει ο Aspire BDC mini.

Για όσους θέλουν φοβερά ντουμάνια, χτύπημα και γεύση από το η.τ., ξεχάστε τις λύσεις eGο με τις καχεκτικές μπαταριούλες των 650-1100 mAh. Αν ατμίσετε το ίδιο ακριβώς υγρό με έναν CE4 σε μια μπαταριούλα eGo και μετά το ατμίσετε σε έναν Aspire BDC πάνω σε έναν Vamo V5, θα χάσετε τα αυγά και τα πασχάλια! :p

Εννοείται βεβαίως, ότι τα ηλεκτρονικά ή μηχανικά mods είναι πραγματικές γκουμούτσες σε όγκο και βάρος, οπότε δεν συστήνονται στον φίλο μας τον Lakisss! :dirol:

Εδώ βλέπετε τη βασούλα που έχω πλέον πάνω στο γραφείο, με όλα μου τα ζιμπράγαλα.

Stand_7_zps8de3ff7a.jpg

Stand_6_zps634f1799.jpg

Μπροστά αριστερά ο Vamo V5 (όχι με όλο του το μήκος, με τη μικρή μπαταρία 18350) με φορεμένο τον Aspire BDC mini, ενώ στα δεξιά του μια 1300άρα eGo με ρυθμιζόμενο βολτάζ με φορεμένο τον Gemini mini. Από πίσω είναι μια 650άρα eGo με έναν CE4, που είναι φυσικά παροπλισμένος εδώ και καιρό, ενώ από πίσω είναι ο σωλήνας επέκτασης του Vamo V5 με τη μεγάλη μπαταρία 18650.

Έκανα και μια πατεντούλα στη πολύ ωραία εγγλέζικη βάση με ελαστικό υλικό πάχους 2 χιλιοστών, και όπως βλέπετε τίποτα δεν φεύγει από τη βάση, ακόμα και αν τη γυρίσω σε 90 μοίρες γωνία... :T:

Stand_8_zps777d575e.jpg

Πάντως η αλήθεια να λέγεται, αυτή τη στιγμή έχω κόψει μεν εντελώς το κάπνισμα, αλλά είμαι κανονικότατα εξαρτημένος από το η.τ. Το αν θα καταφέρω να το κόψω κι αυτό, είναι άλλο θέμα... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα δεν υπάρχει θέμα για το άτμισμα :p

1 μήνα έκλεισα με το μαραφέτι, δε περίμενα να βγεί τόσο καλό!

15 χρόνια μετριοπαθείς καπνιστής (10-12 τσιγάρα μέσο όρο τη μέρα), και αφού βέβαια το πήρα απόφαση ότι θέλω να το κόψω, δεν καπνίζω σχεδόν καθόλου πλέον.

Το μαραφέτι είναι Vamo V5 με Aspire Nautilus ατμοποιητή.

Καμία σχέση με τα ανεμικά e-Go που είχα δοκιμάσει έως τότε, Mod ftw.

Ναι είναι ματσούκι, αλλά δεν είμαστε και γυναικούλες. :p

Λάδια 6άρια δοκιμάζω για την ώρα, αν και το θέλω και το 12άρι πού και πού.

Εντυπωσιασμένος από το Halcyon Haze, μακράν ποιοτικότερο απο τα Atmosphaira-eLiquid-κτλ.

Keep on vapping :D

post-119-1416078502,1891_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 εβδομαδες και εγω με η/τ και δεν το αποχωριζομαι με τπτ!

Βαρυς καπνιστης επι 20 χρονια, ειχα φτασει να θελω εναν καπνο 20gr την ημερα.

Ξεκινησα με Aspire CE 5 BDC και Ego-C 1300mah μπαταριες και πλεον ατμιζω με Aspire Nautilus, Anyvape Davide BDC, και Kanger Mini Protank 3 πανω σε Vamo V5 mod.

Aπο υγρα εχω δοκιμασει αρκετα, με αγαπημενα μου τα Halcyon Haze (ειδικα το Venus in Vapes και το Sweet Prodence ειναι απιστευτα) και απο καπνικα το Bebeca απο Atmos Lab και το Voodoo και Tribeca απο Halo με 12mg νικοτινη πλεον.

Και εδω το μαρκουτσι :hehe:

10425041_10203125123462204_9096778772381008381_n_zps68a25a95.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tα μεγάλα μυαλά συναντιούνται, ίδιο Light Sabre έχουμε ε? :p

Βέβαια εγω του φοράω την μικρή 18350 και είναι κάπως ποιο "κομψό".

Sweet Prodence έχω και γω, αλλά θα το δοκιμάσω όλα άμεσα γιατί όπως είπα έμεινα πολύ ικανοποιημένος απο την ποιότητα.

Τα Αμερικάνικα Halo είναι επίσης υποψήφια για δοκιμή.

Πόσα ml τρώτε τη μέρα μέσο όρο ρε σεις?

Στην αρχή έκανα 1ml με το ζόρι, με ενοχλούσε ο λαιμός, αλλά πλεόν κάνω 1,5-2ml εύκολα. Στα 6mg αυτά.

Μήπως είναι πολλά τα ml??

Link to comment
Share on other sites

18350 Μιχαλη μονο εξω φοραω για μικροτερο μεγεθος.

Μεσα στο σπιτι ατμιζω με 18650 λογω πολυ μεγαλητερης αυτονομιας (Samsung 2600mah)

2ml???? :rofl:

Τι να πω και εγω που παιζω με 5-6 μλ την ημερα :hehe:

Mια χαρα εισαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ή ατμίζεις ή όχι :p

Ενταξυ ειναι σχετικα νωρις ακομα, σταδιακα θα μειωθει μην ξεχνας πως εκανα πολλα παραπανω τσιγαρα απο εσενα οποτε η αναγκη μου σε νικοτινη ειναι αυξημενη.

12-13W με τι αντισταση?

Το Prodence με 1.8Ω πανω απο 9W μου φερνει καμενο :/

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχά, ούτε συνεννοημένοι να είμαστε, πέσαμε όλοι μαζί ταυτόχρονα με τους Vamo V5 και τους ατμοποιητές της Aspire! :p

Για τον Ναυτίλο, τον ζαχαρώνω κι εγώ παιδιά, θα είναι ο επόμενος ατμοποιητής που θα δοκιμάσω, μια κι έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα παντού. :worship:

Από υγρά, προς το παρόν έχω καταλήξει σε δύο, αλλά μου αρέσουν αυστηρά τα γλυκά και φρουτώδη, σιχαίνομαι δηλαδή τα καπνικά:

α. μείγμα μέντα της Atmos Lab 0 mg νικοτίνη κατά περίπου 2/3, μαζί με 1/3 Frosty Peach της Umami στα 9 mg νικοτίνη. Καταλήγει περίπου στα 3 mg νικοτίνη, και κάνω περίπου 3 ml την ημέρα από δαύτο.

β. μείγμα 50-50% (μισό, μισό) από δύο υγρά της Hangsen, λεμόνι στα 8 mg και σοκολάτα στα 0 mg, οπότε και αυτό καταλήγει κάπου στα 4 mg νικοτίνη. Κάνω περίπου 1 ml την ημέρα από αυτό...

Έγινε επεξεργασία από Zarko1
Link to comment
Share on other sites

Κόψτε τις γεύσεις και τα αρώματα, να ατμίζετε άοσμες βάσεις. Αν παίρνετε υγρό με άρωμα Camel, πως θα απεξαρτηθείτε; Αυτό έκανα εγώ και παράλληλα κατέβαζα τη νικοτίνη 1mg. κάθε μήνα, ώσπου κάπνιζα αέρα και σταμάτησα τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.