Jump to content



Ταινία για επικάλυψη κωδικού?


AchilleasGR

Recommended Posts

Kim Dotcom Jr. ?

Σοβαρά τώρα φίλε, μας δουλεύεις κάνεις το κέφι σου, ή είσαι ένας ακόμα από αυτούς που δεν θέλουνε όταν μπαίνει η κοπέλα τους στο PC τους να βλέπει τα site που επισκέπτονται κλπ ?

Σοβαρά τώρα, αν είναι κάτι σοβαρό ( αν σε προσέλαβε εταιρία να κάνεις κάτι τέτοιο π.χ.... Τότε προσέλαβε τον λάθος άνθρωπο! ) και περιμένεις σοβαρές απαντήσεις, φροντίζεις να είσαι και εσύ σοβαρός και πάνω από όλα αναλυτικός και ξεκάθαρος.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις έναν κωδικό μακρινάρι τον οποίο θα θυμάσαι εύκολα π.χ τα επίθετα από πρώην γκόμενες με την χρονολογία που τις χώρισες και ειδικούς χαρακτήρες με την σειρά shift 1 shift 2 κλπ πριν τα επίθετα.

π.χ. !stikoudi2007@foureira2009#moustaka@2011

νομίζω ότι ένας τέτοιος κωδικός θέλει πολύ brute force για να σπάσει

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις έναν κωδικό μακρινάρι τον οποίο θα θυμάσαι εύκολα π.χ τα επίθετα από πρώην γκόμενες με την χρονολογία που τις χώρισες και ειδικούς χαρακτήρες με την σειρά shift 1 shift 2 κλπ πριν τα επίθετα.

π.χ. !stikoudi2007@foureira2009#moustaka@2011

νομίζω ότι ένας τέτοιος κωδικός θέλει πολύ brute force για να σπάσει

Δεν είναι στο χέρι μου να ορίσω τον κωδικό

(Το FileVault του OS X Lion χρησιμοποιώ, έλεος πια!)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις έναν κωδικό μακρινάρι τον οποίο θα θυμάσαι εύκολα π.χ τα επίθετα από πρώην γκόμενες με την χρονολογία που τις χώρισες και ειδικούς χαρακτήρες με την σειρά shift 1 shift 2 κλπ πριν τα επίθετα.

π.χ. !stikoudi2007@foureira2009#moustaka@2011

νομίζω ότι ένας τέτοιος κωδικός θέλει πολύ brute force για να σπάσει

Δεν είναι σίγουρο.

Άννα@

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να φτιάξεις έναν κωδικό μακρινάρι τον οποίο θα θυμάσαι εύκολα π.χ τα επίθετα από πρώην γκόμενες με την χρονολογία που τις χώρισες και ειδικούς χαρακτήρες με την σειρά shift 1 shift 2 κλπ πριν τα επίθετα.

π.χ. !stikoudi2007@foureira2009#moustaka@2011

νομίζω ότι ένας τέτοιος κωδικός θέλει πολύ brute force για να σπάσει

Ο κωδικος μου !@#$%

tumblr_lfw5i38zif1qepjjt.jpg

Link to comment
Share on other sites

η λυση ειναι μια. τα δεδομενα σε δισκο, κρυπτογραφημενα με truecrypt.

το κλειδι σε ενα στικακι. το στικακι, το βαζεις σε θυριδα τραπζεζας στην νεα γουινεα.

τον δισκο, σε θυριδα, στο Βλαδιβοστόκ της ρωσιας.

τοτε με ασφαλεια μπορεις να γραψεις τον κωδικο αν θες και στον τοιχο του σπιτιου σου, και με graffiti.

σορρυ δεν αντεξα.

ΌΧΙ στο Βλαδιβοστόκ. Αν κάποιος διαβάσει τις προφητείες του γέροντα Παΐσιου σίγουρα θα βρει τον κωδικό και το στικάκι αφού αναφέρονται και στο βιβλίο O ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC

Link to comment
Share on other sites

Το θέατρο του παραλόγου μόλις έληξε :)

[MENTION=12748]AchilleasGR[/MENTION], κωδικός γραμμένος οπουδήποτε παύει να είναι ασφαλής, δεν υπάρχει κάτι άλλο να αναλύσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.