Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Αφού πήρα καμιά 15ριά games από steam... Και σήμερα τελειώνω ένα μάθημα που γράφω για το μεταπτυχιακό μου.... Θα αρχίσω να postάρω τι παίζω. :p : P :p

Edit : tavliban ετοιμάσου να με ντύσεις d3 !!! έχω να μπώ κάτι εβδομάδες!!

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

Αφού πήρα καμιά 15ριά games από steam... Και σήμερα τελειώνω ένα μάθημα που γράφω για το μεταπτυχιακό μου.... Θα αρχίσω να postάρω τι παίζω. :p : P :p

Edit : tavliban ετοιμάσου να με ντύσεις d3 !!! έχω να μπώ κάτι εβδομάδες!!

εχω βρει κάτι καλά...για έλα να σε δούμε :p

Link to comment
Share on other sites

Παράτησα το Max Payne 3. Το παιχνίδι είχε πολλά bug και κοντά στο τέλος ένα από αυτά δεν με άφηνε να προχωρήσω. Το συγκεκριμένο bug είναι όταν τραυματίζεις τον αντίπαλο και αυτός πέφτει σε σημείο που δεν τον βλέπεις και δεν μπορείς να τον αποτελειώσεις. Σαν και αυτό στο βίντεο :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nd071dOCo9o]Max Payne 3 bug - YouTube[/ame]

Είχε και πολλά άλλα bug (δεν μπορούσες να διαλέξεις εύκολα πιο όπλο θες αν ήταν πολλά μαζί, κόλλαγε ο χαρακτήρας σε γωνίες, ήταν αδύνατο να σημαδέψεις με όπλα που είχαν laser, κ.λ.π.).

Το χειρότερο ήταν ότι δεν σε άφηνε να παίξεις. Είχε τόσα πολλά cinematics που βαριόσουν να τους βλέπεις να μιλάνε. Αν είχε και το σενάριο κάποιο ενδιαφέρον, να το ανεχτώ.

Ο Max άλλαξε, από ευκίνητος εκδικητής έγινε δυσκίνητος frenzied killer, το περίφημο bullet time πήγε περίπατο καθώς οι πίστες ήταν πολύ στενές (και υπήρχε το ενδεχόμενο να πέσεις έξω και να σκοτωθείς!!!), τα γραφικά δεν έλεγαν τίποτα αντίθετα με τα cinematics που ήταν καλά, τα όπλα δεν κατάλαβα τι διαφορά είχαν (σαν να είχαν το ίδιο damage), ενώ το σύστημα κάλυψης ήταν τραγικό (σε άφηνε εκτεθειμένο), ενώ ηταν πολύ σπαστικό στις τελευταίες πίστες η ακρίβεια και η θωράκιση των εχθρών (με το που σηκωνόσουν - hs).

Σαν γενική πρόβα της Rockstar για το GTA5, δεν τα πήγε καλά. Θέλει πολύ δουλειά και σε καμία περίπτωση ένα τόσο "λίγο" παιχνίδι δεν αξίζει 50€ (καλά που δεν τα έδωσα :whistling).

Μετά από προτροπή φίλου κονσολά, βάζω Darksiders το παλιό να δώ τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο ελάχιστο δεν θυμίζει Zelda, ούτε στο ελάχιστο δεν πιάνει την επικούρα του Zelda:dirol:

Προφανως και δεν την πιάνει με ΤΙΠΟΤΑ, αλλά εχει την ίδια λογική με τα μπουντρούμια όπως στα Zelda. ;)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βρω χρόνο να χαθώ στον κόσμο του Mass Effect 3...παρατηρώ τα τελευταία χρόνια να προλαβαίνω να τελειώνω μόνο 6-7 fps/action games και κανένα RPG (Oblivion, Witcher2, Skyrim, Fallout κτλ) ...θα τα φυλάξω για τα χρόνια της σύνταξης ( αν και εφόσον μας την δώσουν και μη έχοντας να φάμε, αντί για τα καφενείο παίζοντας πρέφα να κάθομαι στο pc παίζοντας Skyrim)

ου γαρ έρχεται μόνον

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα το Legend of Grimrock! Δεν ήταν κακό - χάρηκα την Eye of the Beholder αισθητική του και old school κατάσταση γενικά.

Πωπω.... Να σαι καλά φίλε μου..

Διαμάντι το παιχνιδάκι....

Επιτέλους κάτι που αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.