Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

τέλειωσα το saints row the 3rd (ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ καλό, πολύ fun, αλλά είχε κάτι bugies)

πάμε για Skyrim...για τον επόμενο χρόνο... :D

φοβερό δεν λες τίποτα...να σου πω (βλαστημία βέβαια) αλλά προσωπικά το διασκέδασα πιο πολύ από το GTA4...

Μόλις το τέλειωσα και γω. Δεν είναι καθόλου βλασφημία. Aν εξαιρέσουμε τα mods, κλάσεις καλύτερο από το gta4.

Δηλαδή το βλέπεις και από τα activities. Στο ένα έχεις bowling με τον cousin (jesus...) στο άλλο έχεις bowling αλλά με μία γιγαντιαία μπάλα κλωστής και αντί για κορίνες έχεις οχήματα. Ή να πουλάς προστασία σε ιερόδουλες. Ή να σκοτώνεις zombies.

ΠΟΛΥ καλό παιχνίδι. Και νταξ, τα bugs δεν ήταν τίποτε το ιδιαίτερο - μόνο με το ΑΙ των followers συνάντησα μερικά προβληματάκια και μερικά animations ήταν screwed. Και το παιχνίδι φύσαγε - όλα max. Στο gta4 ακόμα και τώρα με i5 2500k/4G και gtx760 δεν παίζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τέλειωσα και γω. Δεν είναι καθόλου βλασφημία. Aν εξαιρέσουμε τα mods, κλάσεις καλύτερο από το gta4.

Δηλαδή το βλέπεις και από τα activities. Στο ένα έχεις bowling με τον cousin (jesus...) στο άλλο έχεις bowling αλλά με μία γιγαντιαία μπάλα κλωστής και αντί για κορίνες έχεις οχήματα. Ή να πουλάς προστασία σε ιερόδουλες. Ή να σκοτώνεις zombies.

ΠΟΛΥ καλό παιχνίδι. Και νταξ, τα bugs δεν ήταν τίποτε το ιδιαίτερο - μόνο με το ΑΙ των followers συνάντησα μερικά προβληματάκια και μερικά animations ήταν screwed. Και το παιχνίδι φύσαγε - όλα max. Στο gta4 ακόμα και τώρα με i5 2500k/4G και gtx760 δεν παίζει σωστά.

εκεί είναι που συμφωνώ στα activities...πολύ πιο ενδιαφέρον απο του gta4 και πολύ πιο πολύ διασκεδαστικά...

Μερικά πράγματα μου την έσπασαν...όπως όταν έβγαζες τα όπλα ο κόσμος σε κοίταζε ατάραχος ή όταν έκανες drive by στο 1mm πάλι ατάραχοι ήταν.. Επίσης είχε κακό Physics όταν τους τράκαρες...Σε αυτό ήταν πολύ καλυτερο το gta4...στην οδήγηση...για πάτα χειρόφρενο και ας μην έχεις ταχύτητα....οι συμπεριφορές των αμαξιών ήταν λίγο χάλια κατά την γνώμη μου και στις διαδρομές περνούσες άνετος ανάμεσα από τα αυτοκίνητα σαν το driver (για όποιον το έχει παίξει). Επίσης δεν ξέρω αλλά άπαξ και σε αναζητούσαν συμμορίες ερχόντουσαν εχθροί από το πουθενά..ήθελε εκεί ένα καλύτερο μοντέλο...

εκεί που τα έσπαγε το sr3 ήταν στο customization...Γιατί να έχω τον ρώσο ασχημομούρη στο gta4? Φοβερές στολές και ρούχα, τατουάζ, κοσμήματα, ότι βάλει το αρρωστημένο μυαλό σας.

το ιδανικό για μένα θα ήταν game physics gta, game engine sr3, activities sr3 combined σε ένα παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Aν εξαιρέσουμε τα mods, κλάσεις καλύτερο από το gta4.

bbzXg.gif

Δηλαδή το βλέπεις και από τα activities. Στο ένα έχεις bowling με τον cousin (jesus...) στο άλλο έχεις bowling αλλά με μία γιγαντιαία μπάλα κλωστής και αντί για κορίνες έχεις οχήματα. Ή να πουλάς προστασία σε ιερόδουλες. Ή να σκοτώνεις zombies.

εκεί είναι που συμφωνώ στα activities...πολύ πιο ενδιαφέρον απο του gta4 και πολύ πιο πολύ διασκεδαστικά...

[...]

εκεί που τα έσπαγε το sr3 ήταν στο customization...Γιατί να έχω τον ρώσο ασχημομούρη στο gta4? Φοβερές στολές και ρούχα, τατουάζ, κοσμήματα, ότι βάλει το αρρωστημένο μυαλό σας.

το ιδανικό για μένα θα ήταν game physics gta, game engine sr3, activities sr3 combined σε ένα παιχνίδι...

Δεν χρειάζεται να πω ότι η σειρά SR αντέγραψε την GTA.

Από εκεί και πέρα, αφού δεν μπορούσε να πάει κόντρα με την ίδια βάση, είπε να κάνει το κάτι διαφορετικό και να προσθέσει αστεία/υπερβολικά στοιχεία στο παιχνίδι, όπως αυτά τα activities που περιγράφετε. Προφανώς και δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις καλύτερο παιχνίδι από το GTA, γιατί είναι σα να λες ότι το Serious Sam είναι καλύτερο από το Half Life...

Το GTA πάντα στηριζόταν σε κάποιο πρόσωπο και δημιουργούσε μια ιστορία γύρω από αυτό. Αναμενόμενο να υπάρχουν άτομα που προτιμούν να παίζουν έναν υπερήρωα πρόεδρο των ΗΠΑ που πολεμάει μόνος του τους Αρειανούς... Makes sense... :p

Link to comment
Share on other sites

bbzXg.gif

Δεν χρειάζεται να πω ότι η σειρά SR αντέγραψε την GTA.

Από εκεί και πέρα, αφού δεν μπορούσε να πάει κόντρα με την ίδια βάση, είπε να κάνει το κάτι διαφορετικό και να προσθέσει αστεία/υπερβολικά στοιχεία στο παιχνίδι, όπως αυτά τα activities που περιγράφετε. Προφανώς και δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις καλύτερο παιχνίδι από το GTA, γιατί είναι σα να λες ότι το Serious Sam είναι καλύτερο από το duke nukem

Το GTA πάντα στηριζόταν σε κάποιο πρόσωπο και δημιουργούσε μια ιστορία γύρω από αυτό. Αναμενόμενο να υπάρχουν άτομα που προτιμούν να παίζουν έναν υπερήρωα πρόεδρο των ΗΠΑ που πολεμάει μόνος του τους Αρειανούς... Makes sense... :p

fixxed

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πω ότι η σειρά SR αντέγραψε την GTA.

Από εκεί και πέρα, αφού δεν μπορούσε να πάει κόντρα με την ίδια βάση, είπε να κάνει το κάτι διαφορετικό και να προσθέσει αστεία/υπερβολικά στοιχεία στο παιχνίδι, όπως αυτά τα activities που περιγράφετε. Προφανώς και δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις καλύτερο παιχνίδι από το GTA, γιατί είναι σα να λες ότι το Serious Sam είναι καλύτερο από το Half Life...

Το GTA πάντα στηριζόταν σε κάποιο πρόσωπο και δημιουργούσε μια ιστορία γύρω από αυτό. Αναμενόμενο να υπάρχουν άτομα που προτιμούν να παίζουν έναν υπερήρωα πρόεδρο των ΗΠΑ που πολεμάει μόνος του τους Αρειανούς... Makes sense... :p

Δεν έχει σημασία ρε συ ποιος αντέγραψε ποιον. Και δε συγκρίνουμε story lines, αφού το ένα είναι σοβαρό παιχνίδι το άλλο είναι parody. Σαν open world παιχνίδια το sr3 μου άρεσε περισσότερο. To gta4 μου φάνηκε "άδειο" και οι χαρακτήρες του οι περισσότεροι αδιάφοροι και κάποιοι ενοχλητικοί. Στο sr3 είχε πάντα κάτι να κάνεις.

Να μου έλεγες από το san andreas να σου πω ναι, είναι χειρότερο. Αλλά το gta4 για μένα ήταν υποδεέστερο.

Ontopic

Είναι καιρός να παίξω/τελειώσω το κόπανοι οφ χοίρος (1). Δε ξέρω γιατί δε το έχω τελείωσει ακόμα, περίεργο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

μα ρε παιδια και να αντέγραψε, ειδικά αν αντεγραψε με πολύ καλυτερο αποτέλεσμα ειναι καλό παρά κακο.

Εγώ κάπως ετσι τα εχω στο μυαλο μου

1)Just cause series

2)Saints Row series

3)Sleeping dogs/true crime series

4)Red dead series

5)Crackdown series

6)Mercenaries

και μετά το gta :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έβαλα Just Cause 2 και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το SR3 είναι πολύ καλύτερο. Έχει τα θέματά του, αλλά είναι πολύ απολαυστικότερο παιχνίδι.

Χώρια που το JC2 μου έσπασε τα νεύρα και το παράτησα για σήμερα, γιατί συνειδητοποίησα ότι είναι free roaming μόνο κατ' όνομα. Έκανα save και load για να ανέβω από διαφορετική μεριά σε ένα βουνό και με έβγαλε στην άλλη άκρη του χάρτη, επειδή εκεί ήταν η "αποστολή".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έβαλα Just Cause 2 και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το SR3 είναι πολύ καλύτερο. Έχει τα θέματά του, αλλά είναι πολύ απολαυστικότερο παιχνίδι.

Χώρια που το JC2 μου έσπασε τα νεύρα και το παράτησα για σήμερα, γιατί συνειδητοποίησα ότι είναι free roaming μόνο κατ' όνομα. Έκανα save και load για να ανέβω από διαφορετική μεριά σε ένα βουνό και με έβγαλε στην άλλη άκρη του χάρτη, επειδή εκεί ήταν η "αποστολή".

Είσαι αρχή ακόμα :)

Δώστου λίγο χρόνο και θα δεις ότι έχει την πλακίτσα του. Από κάποιο σημείο και μετά γίνεται λίγο επαναλαμβανόμενο, αλλά δεν χρειάζεται να το κάνεις 100% (άσε που είναι bugged και δεν πάει 100% :p)

Link to comment
Share on other sites

Στα τελειώματα του hitman absolution(μετά από καιρό) σε purist δυσκολία.

Στην αρχή μου είχε κάνει αρνητική εντύπωση. Τώρα πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα stealth όλων των εποχών μαζί με το chaos theory και το κάπως μικρό dishonored. Οπωσδήποτε purist για να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

μα ρε παιδια και να αντέγραψε, ειδικά αν αντεγραψε με πολύ καλυτερο αποτέλεσμα ειναι καλό παρά κακο.

Εγώ κάπως ετσι τα εχω στο μυαλο μου

1)Just cause series

2)Saints Row series

3)Sleeping dogs/true crime series

4)Red dead series

5)Crackdown series

6)Mercenaries

και μετά το gta :p

Ολα αυτα ειναι GTA clones ρε παιδια...?? Πω πω εχω μεινει πισω... Χρονο να εχεις να καιγεσαι....

Ειχα μεινει στο mafia για εκτος rockstar.

Απο ολα αυτα εχω τερματισει μονο το SR3 και red dead. Πρεπει να ειχα λιωσει και το True Crime τοοοοοοτε επειδη ειχε hip hop soundtrack αλλα εχουν περασει τοσα χρονια που δεν θυμαμαι. Εχω παιξει και το sleeping dogs κανα 2ωρο :p Κατα τα αλλα μονο Rockstar...

Και το far cry 3 GTA-clone ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.