Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Για να τα εγκαταστήσεις πρεπει απαραιτητα να εχεις ηδη εγκατεστημενη προηγουμενη εκδοση των Windows; Και τα 30 ευρώ αφορούν σε μόνο 5 φορματ;

Μην με στενοχωρεις τωρα και εχω κανει 2 format...

Ρε παιδια μπορει να ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

απο χθες το βραδυ εβαλα τα windows 8 pro 64 bit

και ολα λειτουργουν ρολοι ολα τα προγραμματα περαστηκαν επιτυχως

απλα καποια προγραμματα ηθελα upate οπως nero , skype και αλλα

ακομη και προγραμματα οπως autocad SAP Tekla που λειτουργω εγω για την σχολη ολα οκ

Οτι παιχνιδι περασα ως τωρα εγκατασταθηκε επιτυχως και λειτουργει αψογα

Οσο για το design μπορω να πω πως ειναι αρκετο ποιο ωραιο

και προσωπικα δεν με χαλαει καθολου αυτο με την εναρξη αυτο που πολλους εκνευρισε

Γενικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ως τωρα σε ολους τους τομεις απλα θελει λιγο το χρονο για να το συνηθησεις

Το boot ειναι ποιο γρηγορα στα 8αρια ετσι εχω την αισθηση

Γενικα πιστευω πως ειναι μια αισθητη αλλαγη και καταλαβαινεις την διαφορα οτι εβαλες αλλα windows και νιωθεις πως εκανες αναβαθμηση με κατι ποιο συνχρονο

Π.χ στ 7αραια δεν ενοιασα τοσο την διαφορα σε σχεση με τα vista

Ενω στα 8ρια ενιωσα πιο μεγαλη

Το Συμπερασμα ειναι θετικο για μενα

Πιστευω σε οποιον αρεσει να αναβαθμιζει και του αρεσουν τα καινουρια πραγματα

go for it

Αυτα ειχα να σας παραθεσω φιλοι συμφοριτες

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα έναν επιπλέον δίσκο και έκανα μια δοκιμή με Win 8 Pro. Γενικά δούλεψε αρκετά καλά αν εξαιρέσουμε ότι δεν βρίσκει drivers για την web camera η οποία είναι μια Microsoft LifeCam VX-3000 :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Και άρχισαν τα όργανα...

Αρκετές φορές δεν μου δουλεύουν τα πλήκτρα συντομεύσεων Alt+C, Alt+V, Alt+A κλπ.

Πάω να κάνω copy ένα κείμενο από το firefox στο word και αναγκάζομαι να το κάνω με δεξί κλικ copy δεξί κλικ paste!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα μην με περασετε για χαζο η επιλογη ζωγραφικη που ειναι?:boxed:

Δεξί κλικ στο φόντο της οθόνης Έναρξης, κλικ στο πλήκτρο Όλες οι εφαρμογές (κάτω δεξιά).

ή

Win key + f

πληκτρολογείς ζωγρα ή paint (αναλόγως γλώσσας διεπαφής), και κλικ στο πλήκτρο εφαρμογές ακριβώς από κάτω.

Το πλήκτρο της συντόμευσης θα εμφανισθεί αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πατάς Start και ξεκινάς να γράφεις κατευθείαν το οτιδήποτε ψάχνεις από προγράμματα. Δε χρειαζεται τπτ άλλο. Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Ασχολήθηκε κανείς με την αλλαγή της start menu screen;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το Skype που κατέβασα από το Store. Με βλέπουν κανονικά, αλλά δε βλέπω εγώ το συνομιλητή μου. Ήχο έχω κανονικά αλλά όχι εικόνα και το πρόβλημα το είχα με 2 άτομα που δοκίμασα. Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Σιγουρέψου ότι δεν έχεις θέμα και με το firewall, τόσο του router σου, όσο (ειδικά) και αυτό των Windows.

Δεξί κλικ στο φόντο της οθόνης Έναρξης, κλικ στο πλήκτρο Όλες οι εφαρμογές (κάτω δεξιά).

ή

Win key + f

πληκτρολογείς ζωγρα ή paint (αναλόγως γλώσσας διεπαφής), και κλικ στο πλήκτρο εφαρμογές ακριβώς από κάτω.

Το πλήκτρο της συντόμευσης θα εμφανισθεί αριστερά.

Δεν έχω τσεκάρει τι γίνεται στα 8, αλλά στα 7 τα περισσότερα δε χρειάζεται να το γράφεις στην ίδια γλώσσα. Οι αγγλική ορολογία ισχύει σχεδόν σε όλες τις συντομεύσεις του συστήματος. Πχ. σε Ελληνικά Windows, γράφεις Control και σου δείχνει Control Panel.

Link to comment
Share on other sites

Win key + f

πληκτρολογείς ζωγρα ή paint (αναλόγως γλώσσας διεπαφής), και κλικ στο πλήκτρο εφαρμογές ακριβώς από κάτω.

Το πλήκτρο της συντόμευσης θα εμφανισθεί αριστερά.

Με win+f κάνεις αναζήτηση σε αρχεία (δε θα σου εμφανίσει το paint)

Με win+q σε apps

Link to comment
Share on other sites

στο μαθητικο λαπτοπ που εχω toshiba nb200 13j με οθονη 10.1 δυστηχως δεν μου ανοιγει τα παραθυρα για τον καιρο,χαρτες κ.τ.λ γιατι η αναλυση της καρτας γραφικων ειναι μεχρι

1024Χ600 ενω για να ανοιξουν τα παραθυρα πρπει η αναλυσει να ειναι 1024Χ768:suicide:

Link to comment
Share on other sites

εγώ να καταθέσω την εμπειρία μου σχετικά με την έκδοση των 30 ευρώ. Έκανα clean install και δεν μου επέτρεπαν να τα ενεργοποιήσω. Έγραφε οτι το κλειδί είναι για αναβάθμιση μόνο. ετσι αναγκάστικα να τα σβήσω, να κάνω εγκατάσταση τα vista που έχω γνήσια, τα ενεργοποίησα μέσω τηλεφώνου γιατί δε γινόταν online και έκανα upgrade στα 8. τώρα το κακό είναι ότι έχω ένα φάκελο windows.old 11 gb τον οποίο δε μπορώ να σβήσω. καμμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.