Jump to content



Intel Core I5 3570K


BaironKant

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Η παρτιδα ρε συ...:p..απλα πολλα cpu με ιδιο batch μπορει να συμπεριφερονται διαφορετικα..και διαβαζοντας over.net και xtremesystems.org αυτα με το Β ειναι λιγο πιο ζεστα σε σχεση με τα αλλα αν θυμαμαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειτα απο πειραματισμους και με το offset να χρειαζεται παραπανω απο +15 για να ειμαι stable,ειτε εβαζα LLC 4 ειτε εβαζα 3,δοκιμασα fixed mode και εβαλα Vcore 1.200V με LLC LVL 3 και εχουμε τα παρακατω αποτελεσματα :

ggoc.jpg

Πως σας φαινονται οι θερμοκρασιες και το Vcore τωρα ?? Χρειαζεται να πειραξω κατι αλλο? Παραθετω και ολα τα settings μου μπας και βρειτε κατι για διορθωση :)

asd1w.jpg

asd2yh.jpg

123sdi.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν ξερω τι εννοεις ακριβως με το "ξεβρακωσει", εχω ξεχασει τι πειραζουμε πια. :)

Τον εχω αφησει στα settings που συζηταγαμε τοτε, με 44x100 και δεν ξανασχοληθηκα.

Κιχ δεν εχει βγαλει, και δεν εχει πει οχι σε τιποτα.

Περιμενω την σειρα 5 της intel για να ξαναπαιξω, οχι οτι θα εχει καμια real life διαφορα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ξεβρακωμα εννοω να ανοιξεις το καπακι του cpu να αλλαξεις την παστα. Ψηνομαι τελευταια να το κανω μιας με τρωει και ψαχνομαι τελευταια για τα 5.

Απο κει που τραβαει μαχ. 1.29 για τα 4.5 θελει 1.34 για 4.6 και 1.42 για τα 4.7 αλλα με πολυ ψηλες θερμοκρασιες..

Βtw και εγω αλλαγη βλεπω για broadwell(εκτος αν βγουν χειροτερες μπανανες απο τους haswell) μιας κι ο ivy κραταει καλα ακομα...

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.