Jump to content



Intel Core I5 3570K


BaironKant

Recommended Posts

Μολις το εστησα...Ωραιο το UEFI bios. Βεβαια παλι με βελακια και εντερ το δουλευω αλλα οκ :p

Στα καθεκαστα τωρα:

Μολις περασα windows και λεω να ξεκινησω να δουμε.Να τα αφησω auto η προτεινετε χειροκινητα voltages?Λεω να ξεκινησω με 40-42χ και βλεπουμε.Αλλωστε ειμαι με αεροψυξη.Παραπανω δεν θα παω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply
Μολις το εστησα...Ωραιο το UEFI bios. Βεβαια παλι με βελακια και εντερ το δουλευω αλλα οκ :p

Στα καθεκαστα τωρα:

Μολις περασα windows και λεω να ξεκινησω να δουμε.Να τα αφησω auto η προτεινετε χειροκινητα voltages?Λεω να ξεκινησω με 40-42χ και βλεπουμε.Αλλωστε ειμαι με αεροψυξη.Παραπανω δεν θα παω.

Μπήκες windows πρώτο boot χωρίς να έχεις κάνει o/c;

Son i am dissapoint. ;)

Στανταρ στο auto θα τσιμπάει το ρευματάκι κάτι-τοις παραπάνω. Άμα δε βαριέσαι, ψάχτο, ιδιαίτερα άμα δεν έχεις σοβαρή ψύκτρα. To κακό είναι ότι είναι φρέσκος ο κισσός, δε ξέρουμε τι να περιμένουμε από V/temps.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Mobo= Gigabyte Z77X-UD5H WB Wifi την οποια την πηρα στην τιμη της απλης...LOL. Φωτος μολις φορτισω την ψηφιακη. Τωρα για 42χ που μαλλον θα τον εχω εκει για everyday ειμαι με 1.1 full load 48-50 βαθμους μαξ.Να δοκιμασω παρακατω δεν νομιζω οτι εχει νοημα να ριξω το ρευμα γιατι αλλωστε εκει ειναι το default του απο οτι καταλαβαινω.

ΥΓ Τελικα οσο περναει η ωρα πεφτει η θερμοκρασια?WTF... Τωρα παιζει 46-47

ΥΓ2 Το παιρνω πισω.Τωρα παιζει 51-52 :p

post-43-1416076129,5596_thumb.jpg

post-43-1416076129,7919_thumb.jpg

post-43-1416076129,9662_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Mobo= Gigabyte Z77X-UD5H WB Wifi την οποια την πηρα στην τιμη της απλης...LOL. Φωτος μολις φορτισω την ψηφιακη. Τωρα για 42χ που μαλλον θα τον εχω εκει για everyday ειμαι με 1.1 full load 48-50 βαθμους μαξ.Να δοκιμασω παρακατω δεν νομιζω οτι εχει νοημα να ριξω το ρευμα γιατι αλλωστε εκει ειναι το default του απο οτι καταλαβαινω.

ΥΓ Τελικα οσο περναει η ωρα πεφτει η θερμοκρασια?WTF... Τωρα παιζει 46-47

ΥΓ2 Το παιρνω πισω.Τωρα παιζει 51-52 :p

Not bad at all :)

Είμαι περίεργος να δω με τι τάση θα παίζουνε 4200 τα "διαμαντένια" κομμάτια.

1V ? :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Mobo= Gigabyte Z77X-UD5H WB Wifi την οποια την πηρα στην τιμη της απλης...LOL. Φωτος μολις φορτισω την ψηφιακη. Τωρα για 42χ που μαλλον θα τον εχω εκει για everyday ειμαι με 1.1 full load 48-50 βαθμους μαξ.Να δοκιμασω παρακατω δεν νομιζω οτι εχει νοημα να ριξω το ρευμα γιατι αλλωστε εκει ειναι το default του απο οτι καταλαβαινω.

ΥΓ Τελικα οσο περναει η ωρα πεφτει η θερμοκρασια?WTF... Τωρα παιζει 46-47

ΥΓ2 Το παιρνω πισω.Τωρα παιζει 51-52 :p

Πάντως με Push-Pull fans, τόσο λίγο ρεύμα και όχι κάτι το ιδιαίτερο από o/c νομίζω ότι οι θερμοκρασίες είναι υψηλές. Εκτός αν οι μετρήσεις είναι με LinX...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για 42χ που μαλλον θα τον εχω εκει για everyday ειμαι με 1.1 full load 48-50 βαθμους μαξ.Να δοκιμασω παρακατω δεν νομιζω οτι εχει νοημα να ριξω το ρευμα γιατι αλλωστε εκει ειναι το default του απο οτι καταλαβαινω.

Για να εχουμε και ενα σημειο αναφοράς.

Full load με τι προγραμμα/προγράμματα και για τί θερμοκρασία χώρου πανω κατω μιλαμε?

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Με prime ηταν η θερμοκρασια.Το linx ολα τερμα εβγαζε ισως και 60.Βεβαια επεφτε και κατω απο 50 καποιες φορες αλλα το μαξ ηταν τοσο.Το system temp ηταν γυρω στα 45 kai to pch 62-65. Ειναι αρκετες οι θερμοκρασιες. Συμφωνω.Θερμοκρασια χωρου δεν εχω θερμομετρο εδω μεσα αλλα κρυο δεν το ελεγες...Και διπλα ακριβως εχει και 2ο pc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά τελικά πήρα τα παρακάτω :

ι7 3770

Gigabyte Z77X-D3H

Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit

νομίζω ότι για τα 60 ευρω αξίζει τι λέτε ???τα άλλα κομμάτια τι σας λένε ????

πήρα και εγώ ίδια μητρική και μνήμες αλλά με τον 3570k

εντυπώσεις απο τη μητρική?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το power button του κουτιύ :hehe: και το έχω στήσει ήδη, μέχρι και cable management :hehe:

Αγωνία (ευτυχώς 2 λεπτών), πειράζει που ανάβει με το reset και το reset-button δεν δουλέυει :p :P ??

μαμά μουφοψυκτρα επάνω μέχρι να πάρω την coolermaster 612. Απο βδομάδα ότι είναι πάνω από 4

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.