Jump to content



Intel Core I5 3570K


BaironKant

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

Θέλω να κάνω αναβάθμιση και περίμενα να βγουν οι ivy ,σήμερα είδα ότι ο i5 3570k είναι διαθέσιμος στα Multirama ,αλλά την Κυριακή δεν θα γίνει η διάθεση πώς και υπάρχει διαθέσιμος από τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Δεν νομίζω να έχεις την εντύπωση ότι τα καταστήματα θα προμηθεύονταν τα CPU το Σάββατο, έτσι δεν είναι; Απλώς το Multirama προσπαθεί να προλάβει τον ανταγωνισμό διαθέτοντας κάποιους επεξεργαστές νωρίτερα. Άσε που η αναφορά ότι ο i5 είναι άμεσα διαθέσιμος δεν συνεπάγεται ότι όντως είναι έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι να υπάρχουν αποθέματα στα καταστήματα ,απλά δεν περίμενα να ξεκινούσε η πώληση πριν την Δευτέρα ,όσο για την διαθεσιμότητα πήρα τηλ και υπάρχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο τηλ. οι περισσότεροι θα σου πούνε έχουμε και πουλάμε αν τους πείς να σου τον στείλουνε κλπ.

Αν πείς "έχετε να έρθω τώρα να τον πάρω από εκεί" εκεί συνήθως αλλάζει και η απάντηση τους ( ή αν είναι τόσο μπετόβλακες σου λένε ναι, και όταν πας εκεί και σου πούνε ότι έκαναν λάθος έχουνε και την απαίτηση να μην τους μπινελικώσεις αλλά να πάρεις έναν αντίστοιχο AMD ή έναν 2700K που πιθανόν να είναι και καλύτερος :p )

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα επειδη και εγω ειμαι για αναβαθμιση σε mobo και ivy και τους περιμενω, (οχι μονο για μενα καθως δε θελω να την πατησω αγοραζοντας απ τους πρωτους), αλλα μου φαινεται απο δυσκολο εως αδυνατον να ειναι μεχρι την παρασκευη οπως λες!

αυτο που γινεται στα καταστηματα αυτη τη στιγμη ειναι για λογους διαφημισης κτλ!

μακαρι αλλα χλωμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20642]andreas_a[/MENTION] Και εγώ αυτό πιστεύω απλά δεν έχω να χάσω κάτι ,σύμφωνα με τον υπάλληλο θα είναι 100% εδώ την Παρασκευή ,δεν έχω πληρώσει τπτ αν δεν είναι εδώ την Παρασκευή καλύτερα γιατί ήθελα να αγοράσω από άλλο μαγαζί ,απλά το Σ/Κ θα έχω χρόνο να το φτιάξω αν έρθει

Κάτι άσχετο ,μαζί με την cpu παράγγειλα και αυτήν την μητρική http://sg.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_LE/#specifications πάλι από εκεί ,αν και εγώ είμαι με την Gigabyte να πω την αλήθεια ...... τι σας λέει ???

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαινεταιι..Εγω πηρα απο το vision MOTHERBOARD :: Asrock Socket 1155 Z77 Pro3 GLan Audio Raid - Visionstudio.gr ...!!! Ειναι κουκλα..!!Ποσο την πηρες??

To λες και το ξαναλες με αυτήν την κουκλα ρε συ haic...:p Τι έχει δηλαδή? Στήθος, κώλο? :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22945]hAic[/MENTION] 155,99 την έχει το Multirama και είναι πιο φτηνό από όλα παραδόξως, εντάξει για τα λεφτά της έχει περίπου τα ίδια χαρακτηριστικά με τις άλλες ,απλά δεν μου χρειάζεται κάτι παραπάνω ,δεν ξέρω από πλευράς αξιοπιστίας ,με τις gigabyte ήμουν πολύ ικανοποιημένος ,asus δεν είχα καλή άποψη δεν ξέρω :getlost:

[MENTION=43]icy20[/MENTION] Τι να πω μου είπε πολλές φορές ότι υπάρχει και μπορεί να είναι εδώ σε 2 μέρες τώρα δεν ξέρω , το κακό είναι ότι δεν το έχουν με τις περιγραφές στην σελίδα τους γράφουν ότι είναι 32νμ και με hyper threating

Link to comment
Share on other sites

:dance3: Τα νέα παιδιά είναι ότι μετα που είδα ότι έχουν βγάλει τους επεξεργαστές από την σελίδα τους , πήρα τηλ και έχουν ακυρώσει αυτόματα τον επεξεργαστή και υπάρχει λέει μόνο η μητρική ,δεν υπάρχει στην παραγγελία καμία cpu !!!!! χαχαχαχαχα σοβαρό μαγαζί :T:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πολύ καλύτερα γιατι δεν ήθελα να πάρω τπτ από κει ,αλλά δεν το κάνεις αυτό :magic:

πραγματικά ομως ποιος ψωνίζει απο multirama..προτιμώ κάποιο ελληνικό online shop με καλή αξιολόγηση..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.