Jump to content



Recommended Posts

Αρχική απάντηση από krisiun82

Εβαλα και το fix σου γιωργαρε (χωρις να αλλαξω αυτα που ειχα κανει --kallileo -- ) και ενω ελεγε οτι διορθωνει το elevator bug σε εμενα δεν εκανε τιποτις........

Πήγαινε ένα save ποιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ..Το προηγουμενο save μου ηταν πριν μπω στην σπηλια ας την πουμε ετσι και βρω την επιστημονα..Το αρχισα απο εκει και οχι απο το autosave που εχει μολις πριν το σκαν αλλα και παλι τιποτα...

Δεν ξερω...Εχω ξενερωσει αγρια με το game....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

HOC Half-Life 2 Benchmark v1.1.

Benchmark φτιαγμενο αποκλειστικα για το HL2. Περιεχει 5 build-in demos, επιλογες για τροπους filtering, αναλυσεις κ.α.

Ρε ουστ που θέλει και steam, να πάει να χαθεί. Και για να τρέξεις bench δέλει σύνδεση στο διαδίκτυο???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Ρε ουστ που θέλει και steam, να πάει να χαθεί. Και για να τρέξεις bench δέλει σύνδεση στο διαδίκτυο???

καλά τα λες

δηλαδή εμείς οι φτωχοί πλην τίμιοι τι πρέπει να κάνουμε????:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Ρε ουστ που θέλει και steam, να πάει να χαθεί. Και για να τρέξεις bench δέλει σύνδεση στο διαδίκτυο???

Τι να κανουμε, δεν σκεφτηκαν ολους αυτους που το εχουν αντεγραμμενο. Και καλα εκαναν. Θελουν να τρεξουν και bench....Τρομαρα τους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter [Σήμερα, στις 11:14]

Τι να κανουμε, δεν σκεφτηκαν ολους αυτους που το εχουν αντεγραμμενο. Και καλα εκαναν. Θελουν να τρεξουν και bench....Τρομαρα τους...

Χίλια συγγνώμη που δεν το πήρα γνήσιο να πληρώσω 50 για να μην έχει ούτε manual και θήκες πλαστικές για τα cd. Τα 49.00 που έχουν κέρδος απο κάθε κόπια που πάει; Γιατί δεν νομίζω να τους πηγαίνει το κουτί, εκτύπωση, πρεσάρισμα CD πάνω απο 1 . Αλήθεια τα bug Που έχει τα έχει μόνο στην δικιά μας έκδοση η τα έχει και στην έκδοση των 50;;; Παιχνίδια που έχουν να πούν κάτι και είναι εξιοπρεπή να τα πάρω όταν φτάσουν σε λογική τιμή αλλά το συγκεκριμένο με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Χίλια συγγνώμη που δεν το πήρα γνήσιο να πληρώσω 50 για να μην έχει ούτε manual και θήκες πλαστικές για τα cd. Τα 49.00 που έχουν κέρδος απο κάθε κόπια που πάει; Γιατί δεν νομίζω να τους πηγαίνει το κουτί, εκτύπωση, πρεσάρισμα CD πάνω απο 1 . Αλήθεια τα bug Που έχει τα έχει μόνο στην δικιά μας έκδοση η τα έχει και στην έκδοση των 50;;; Παιχνίδια που έχουν να πούν κάτι και είναι εξιοπρεπή να τα πάρω όταν φτάσουν σε λογική τιμή αλλά το συγκεκριμένο με τίποτα

Απο την στιγμη που δεν το εχεις αυθεντικο πρεπει να κανεις την παπια και να εισαι και ευχαριστημενος που δεν εχεις πληρωσει τιποτα και οχι με την παραμικρη ευκαιρια να σχολιαζεις αυτους ή εμενα διοτι ποσταρα ενα λινκ σε benchmark που χρειαζεται να εχεις το παιχνιδι γνησιο. Αυτον τον δρομο επελεξαν οι δημιουργοι του benchmark και δεν βλεπω κανενα λογο σχολιασμου.

Δεν ειναι το ζητημα εαν αξιζει το παιχνιδι να το αγορασεις ή οχι. Αυτο αφορα τον καθενα ατομικα και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig [Σήμερα, στις 13:23]

Τα 49.00 που έχουν κέρδος απο κάθε κόπια που πάει; Γιατί δεν νομίζω να τους πηγαίνει το κουτί, εκτύπωση, πρεσάρισμα CD πάνω απο 1 .

Half-Life 2: $40 million in, still Steaming forward

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Απο την στιγμη που δεν το εχεις αυθεντικο πρεπει να κανεις την παπια και να εισαι και ευχαριστημενος που δεν εχεις πληρωσει τιποτα και οχι με την παραμικρη ευκαιρια να σχολιαζεις αυτους ή εμενα διοτι ποσταρα ενα λινκ σε benchmark που χρειαζεται να εχεις το παιχνιδι γνησιο. Αυτον τον δρομο επελεξαν οι δημιουργοι του benchmark και δεν βλεπω κανενα λογο σχολιασμου.

Δεν ειναι το ζητημα εαν αξιζει το παιχνιδι να το αγορασεις ή οχι. Αυτο αφορα τον καθενα ατομικα και μονο.

Επειδή έκανα quote το κείμενο σου δεν σημαίνει ότι σχολίασα εσένα. Την πολιτική του προγράμματος σχολίασα. Σύμφωνει αυτό τον δρόμο επέλεξαν αλλά εγω που δεν μένω Αγγλία και το DSL απο ΟΤΕ κάνει 50 και δεν τα δίνω, δεν γουστάρα για να τρέξω ένα bench να μπαίνω ΝΕΤ. Αν οι εταίριες ακολουθήσουν τέτοιους δρόμους ώστε και για να τρέξει ένα bench να θέλουν ΝΕΤ εκτός απο φακέλωμα του κερατά θα φάνε και πολύ μαύρο. Να δεις πως θα πέσουν οι πωλήσεις

Υ.Γ Με το ποστ μου εκφράζω καθαρά δικές μου απόψεις. Αλλώστε γι΄ αυτό είναι τα φόρουμ, για να λέμε τις προσωπικές απόψεις :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Τα 49.00 που έχουν κέρδος απο κάθε κόπια που πάει; Γιατί δεν νομίζω να τους πηγαίνει το κουτί, εκτύπωση, πρεσάρισμα CD πάνω απο 1 .

κέρδος θα έχουν μόλις αποσβεστεί το κόστος της πολυετούς ανάπτυξης με πολλά άτομα κλπ κλπ... δε νομίζω να πιστεύεις ότι πληρώνεις μόνο τα υλικά που παίρνεις...

και μακάρι να έχουν μεγάλο κέρδος για να μη σταματήσουν τέτοιες προσπάθειες για όλο καλύτερο s/w κι ας έχουμε παράπονα για bugs κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

κέρδος θα έχουν μόλις αποσβεστεί το κόστος της πολυετούς ανάπτυξης με πολλά άτομα κλπ κλπ... δε νομίζω να πιστεύεις ότι πληρώνεις μόνο τα υλικά που παίρνεις...

Αν νομίζει κάποιος ότι πληρώνει μόνο το κόστος είναι κουτός αλλά είπαμε. Όχι και να μας γδύσουν. Ξαφνικά θα πληρώνουμε τα games όσο στις κονσόλες. Στις κονσόλες δίνεις 120-170 το πολύ παίρνεις το μηχανάκι και παίζει τα πάντα και απλά ξεπληρώνεις και το hardware μέσα απο τα παιχνίδια. Ενώ εδώ δίνεις μια 300άρα στην καλύτερη μόνο για κάρτα και θέλουν και να πληρώνεις όσο στις κονσόλες. Δεν παν καλά

και στο φινάλε αυτοί έκαναν 6 χρόνια να το βγάλουν. Εγώ θα πληρώσω αν δεν μπορούν να προστατέψουν το δίκτυο τους. Αν τελικά είναι αυτή η αλήθεια. Και μόνο αυτή είναι η μέγιστη εταιρία που μόνο σε αυτή έκαναν επιθέσεις; Σίγουρα δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα για 6 χρόνια δουλειάς. Αρκετά Bugs και με τόσο ντόρο και τα σχετικά που είχαν γραφτεί περίμενα να δω τα απίστευτα. Δεν τα είδα όμως. ’σε για τα οχήματα που έλεγαν. 2 οχήματα ελέγχεις, και τι έγινε, σε άλλα παιχνίδια δεν γίνεται αυτό. Τι το πρωτοποριακό έκαναν εκτός λίγο από την μηχανή φυσικής (που και το ΜΑΧ PAYNE 2 έχει), τα πρόσωπα και την προσαρμοστικότητα σε διάφορα configurations

Να κάνω μια σύγκριση; Η ID έβγαλε το quake 2, πήρε την μηχανή η valve την άλλαξε λίγο και έβγαλε το πρώτο. Μετά άρχισε την δουλειά για το 2. Στο διάστημα αυτό η ID έβγαλε το quake 3 (που πιο πολύ εντύπωση μου έκαναν τα γραφικά του τότε σε σχέση με του HL2) και μετά από 3.5-4; χρόνια έβγαλε το Doom που ελάχιστα υπολείπεται σαν παιχνίδι. Ούτε bugs βρήκα ούτε με πέταξε στο desktop ποτέ. 2+ χρόνια που έκαναν έπρεπε απλά να το έσκιζαν το doom

Link to comment
Share on other sites

Half-Life 2 Sickness

"There have been many reports on the internet about Motion Sickness from playing Half-Life 2 this is due to your brain telling your body you are moving and your body telling your brain youre not moving. If you are suffering from this, Just stop playing for an hour and you should immediately start feeling better."

http://www.forumplanet.com/planethalflife/topic.asp?fid=2348&tid=1533915

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig

Είπα ότι μου βάζεται το πιστόλι στο κεφάλι; Ελληνικά δεν μιλάω γιατί δεν καταλαβαινόμαστε;;;

Eλληνικά μιλάς αλλά αυτά που λες είναι κάπως... Απο τη στιγμή που δεν έχεις αγοράσει το παιχνίδι, δε μπορεις να παραπονιέσαι για bugs κλπ. Εισαι τόσο σίγουρος οτι δε φταίει το cr@ck που έχεις για τα προβλήματα ? Εγω γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα ? Το μόνο που έιχα ήταν το stutter problem, το οποίο λύθηκε. Δεν βλεπω κάτι άλλο, αντίθετα θα έλεγα. Καταφέρανε και φτιάξανε ενα παιχνίδι που παίζει πολύ καλά σε όλες τις κάρτες γραφικών. Δε θα έλεγα το ιδιο και για το Doom.

Ναι συμφωνώ οτι για τα Ελληνικά δεδομένα, 60 ευρώ για ενα παιχνίδι κονσόλας ειναι πολλά, πάρα πολλά. Μια φορά νομίζω έχω πάρει (Devil May Cry - κορυφαίο) . Παιχνίδια για Pc παίρνω πιο συχνά γιατι ειναι πιο φτηνά. Πχ το UT2004 το είχα πάρει 25 ευρώ. Δε νομίζω οτι ειναι πολλά. Επίσης, δεν ειναι ανάγκη να το αγοράσεις τώρα, μπορείς να το πάρεις μετά απο 6 μήνες - 1 χρόνο που θα ειναι πιο φτηνό... ΄Η μπορείς να το μοιραστείς με ένα φίλο σου. Αμα θέλει κάποιος, βρίσκει τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Για το crack έχεις δίκιο, δεν είμαι σίγουρος ότι είναι 100% ΟΚ. Απο την άλλη το σενάριο ότι αγοράζω κάτι και επειδή βιάστηκαν να το ρίξουν στην αγορά είναι φορτωμένο με πρόβλημα και δεν βαριέσαι, να περιμένουν το patch με εκνευρίζει. Οπότε προτιμώ για αρχή να παίρνω την φθηνή έκδοση και στην πορεία αν συμμαζευτεί το σύνολο και φθηνύνει το παίρνω original.

Για το Doom δεν νομίζω ότι μπορούσαν να κάνουν πολλά. Το παιχνίδι βασίζετε καθαρά σε σκιές και εφφέ. Αν το έκαναν να τρέχει και σε κάρτες χαμηλών δυνατοτήτων αφενός ούτε σκιές θα μπορούσαν να πετύχουν όπως ήθελαν ούτε τα εφφέ σε καμία περίπτωση. Η άλλη λύση ίσως με βοήθεια software αλλά θα έπαιζες με 5 frames μέγιστο. Στο half μπορείς άνετα να αναπαραστήσεις τα περιβάλλοντα και με direct x 7 απλά είναι ποιοτικά πολύ κατώτερα. Σκιές όμως δεν νομίζω να μπορούσαν γι αυτό δεν πέτυχε στο Doom. Ίσως και ο προγραμματισμός σε open gl να μην είναι τόσο flexible όσον αφορά την συμβατότητα προς τα πίσω όπως γίνεται με direct x????

’ρα ή θα θάβανε το παιχνίδι για να παίζει σε χάλια κάρτες ή θα έθάβαν τις παλιές κάρτες. Προτιμώ το 2ο

Αυτό με τον φίλο πάλι ο ένας όμως clopia tm θα το έχει οπότε άκυρο.

Του τύπου θα του κάνει μήνυση η Valve για το copyleft :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.