Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Να προσθέσω και με απίστευτη αυτονομία...

Είδα του @Borg από κοντά για λίγο, πολύ καλό, αλλά ρε παιδί μου αυτά τα onscreen κουμπιά ακόμα δεν τα έχω χορέψει... Τουλάχιστον αυτό έχει και 2 ηχεία.

 

Προσωπικά έχω ορκιστεί ότι στη συγκεκριμένη εταιρεία δεν θα δώσω ξανά λεφτά στη ζωή μου ποτέ, αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις, smooth as butter, λίγα πράγματα από bloatware τα οποία βγαίνουν εύκολα. Πολύ πιο refined εμπείρια από CM το λειτουργικό αλλά σε ταχύτητα καμία διαφορά. Όσο καλά πήγαινε το ένα πάει και το άλλο. Δηλώνω άκρως εντυπωσιασμένος όμως με τον Wifi φακό που είχε μέσα, τα σπάει απλά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις, smooth as butter, λίγα πράγματα από bloatware τα οποία βγαίνουν εύκολα. Πολύ πιο refined εμπείρια από CM το λειτουργικό αλλά σε ταχύτητα καμία διαφορά. Όσο καλά πήγαινε το ένα πάει και το άλλο. Δηλώνω άκρως εντυπωσιασμένος όμως με τον Wifi φακό που είχε μέσα, τα σπάει απλά.

 

Αισθητήρα έχει... μνήμη έχει... επεξεργαστή έχει... πες το κάμερα μια και καλή :)

Παρεμπιπτόντως το πακέτο 2 σε 1 πώς σου προέκυψε?

Link to comment
Share on other sites

αμα παρεις z3 , θα σου σκασω μυτη με Z4 bmw να στο πατησω

Άμα σκάσεις εσύ με Z4, εγώ θα εμφανιστώ με Alfa 75 Trofeo η οποία θα έχει μείνει από ηλεκτρικά και θα τη σέρνει γερανός 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρα έχει... μνήμη έχει... επεξεργαστή έχει... πες το κάμερα μια και καλή :)

Παρεμπιπτόντως το πακέτο 2 σε 1 πώς σου προέκυψε?

Δεν έχω ιδέα πώς, το κινητό παράγγειλα σαν αναβάθμιση και στο πακέτο είχε κι αυτό. ψάχνω να δω αν δουλεύει και με το Skype.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρειάστηκα χτες με το μότο g.

Πτώση από ένα μέτρο περίπου σε σκληρό χώμα με πέτρες αλλά ευτυχώς έσπασε λίγο στην άκρη μόνο το tempered glass που του είχα φορέσει κ μια μικρή γρατζουνιά στην άκρη της θήκης.

Nilkin hard case κ Nilkin tempered glass μου γλύτωσαν πολλά λεφτά κ ταλαιπωρία.

kcuhncP.jpg

Έγινε επεξεργασία από sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

ωχ αμάν τι πρόβλημα είναι αυτό στο N6?? (δεν μπορώ να δω το βίντεο)

Burn in στο amoled οθονη του.

Και από το ίδιο φαίνεται να υποφέρει και το Moto X (2014)

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ok update για το Sony Ζ3 μετά το σ/κ. 0 κολλήματα, 0 προβλήματα, σφαίρα όπως το 1+1 αλλά θέλει root για να φύγουν μερικές αηδίες που έχει. Το stamina mode της μπαταρίας που έχει είναι σούπερ και γενικώς η μπαταρία του είναι ολ δε μάνι. 3.5 ώρες screen time κι είμαι στο 57%. Αν και νομίζω ότι η CM μαρέσει περισσότερο οπότε μάλλον θα του βάλω την android L όταν βγει. Οι κάμερες του τραβάνε καλύτερες φώτος από το 1+1, αλλά γενικώς επειδή είμαι άμπαλος στο θέμα δε θα το σχολιάσω κι ιδιαίτερα. Μια θήκη της προκοπής ψάχνω αλλά όλες  μούφα είναι, δε μαρέσουν που το χοντρένουν το κινητό. Επίσης η wifi camera είναι πολύ καλή και σίγουρα κάνει την χρήση compact μηχανής άχρηστη εντελώς. Ψάχνω αυτήν την θήκη για το Z3 αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι. 

 

Πάντως, αν κάποιος έχει το 1+1 δεν έχει απολύτως κανένα λόγο να φύγει για κάτι άλλο, και συγκεκριμένα για το Z3 που έχω. Αν δεν με ενοχλούσε το μεγαλύτερο μέγεθος θα πούλαγα το Z3 και θα κράταγα το one.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Burn in στο amoled οθονη του.

Και από το ίδιο φαίνεται να υποφέρει και το Moto X (2014)

 

Προσωπικά περιμένω μεγαλύτερο στατιστικό δείγμα, γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο να επιστρέφει το burn-in σε σχετικά νέες οθόνες, από εκεί που το είχαμε ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν ειναι μονο για overclock ουτε για τις σπασμενες εφαρμογες,αυτες παιζουν και χωρις root, απλα με εγκατασταση.το root το εχεις για adblock εφαρμογη,για custom kernel για αυτονομια και για επιδοσεις,για αλλες rom ,για complete backup του κινητου ή των εφαρμογων και αλλα πολλα.ειναι ανεξαρτητο ισχυος του κινητου.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.