Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Χμμμμ.

Απλα διαβαζω για ενα σωρό bugs και εχω τις αμφιβολίες μου για την ανθεκτικότητά του.  

+Το οτι γι αυτη τη σεζον ηθελα ασπρη συσκευή.

 

Σοβαρά; οχι ρε γαμώτο και χτες το παρήγγειλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες.

 

Το OnePlus 2 καθότι δίκαρτο, ξέρει κανείς αν μπορεί να δέχεται κλήσεις ταυτόχρονα και στις δύο κάρτες ή αν μιλάς στη μια η δεύτερη φαίνεται κατειλημμένη ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα 2 φτηνιάρικα κινέζικα. €74 κ €84 (VKWorld VK700 κ VK700pro).

 

5.5" (παντόφλα Χριστέ μου :p), 720p, 1G RAM, 3000mAh (πίτσες, καμιά 1800ρια το κόβω), Mediatek QuadCore. 0 bloatware, μόνο τη lockscreen και τα εικονίδια έχουν αλλάξει, πιο στοκ και από nexus είναι.

 

ΠΟΛΥ ποιοτικό για τα φράγκα του. Δε το πιστεύεις ότι είναι sub100 τηλέφωνο. Θα κάνω μίνι παρουσιάση το Σ/Κ, αλλά έχω εντυπωσιαστεί. Ένα μόνο αρνητικό ως τώρα, και είναι πολύ αστείο.

 

Ενώ το κέλυφος είναι ΠΟΛΥ ποιοτικό όπως ανέφερα, δεν έβαλαν τρύπα για το notification led...Το βάζω να φορτίσει και υπο γωνία εκεί που τελείωνει η οθόνη φαίνεται να φωτίζει το led από κάτω :p.

 

Ωστόσο στο λόγο μου, ως τώρα, δε βρίσκω ΚΑΝΕΝΑ απολύτως λόγο να σκάσεις πάνω από 100ρικο για budget τηλέφωνο. Ότι έχω δει στο €100-150 από ελλαδιστάν, το πατάει άνετα κάτω από άποψη ποιότητας.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την MM στο G4, τώρα αν κάνω factory reset και μετά restore from back up από το Lg Bridge έχει νόημα ; Ή πρέπει από την αρχή να περάσω μια μια τις εφαρμογές για να είναι πιο "καθαρό" ;

Αν είναι με το backup να περαστούν σκουπίδια και επειδή δεν βλέπω κανένα θέμα έτσι όπως είμαι τώρα και σίγουρα βαριεμαι να τα ξαναπερασω ένα ένα από την αρχή να μην κάνω τίποτα για αυτό ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την MM στο G4, τώρα αν κάνω factory reset και μετά restore from back up από το Lg Bridge έχει νόημα ; Ή πρέπει από την αρχή να περάσω μια μια τις εφαρμογές για να είναι πιο "καθαρό" ;

Αν είναι με το backup να περαστούν σκουπίδια και επειδή δεν βλέπω κανένα θέμα έτσι όπως είμαι τώρα και σίγουρα βαριεμαι να τα ξαναπερασω ένα ένα από την αρχή να μην κάνω τίποτα για αυτό ρωταω

Με ΟΤΑ ήρθε η αναβάθμιση? Καλό είναι μεγάλες αναβαθμισεις να γίνονται με καθαρή εγκατάσταση. Όταν είναι με ΟΤΑ, καλό είναι ένα factory reset. Εφόσον όμως δεν έχεις κάποιο θέμα μεχρι τώρα, συνεχίζεις και αν δεις ότι εμφανίζονται bugs κάνεις ένα hard reset. Αν επαναφέρεις από backup κάνε επαναφορά μόνο των εφαρμογών και όχι των data εκτός και αν είναι απαραίτητο για κάποιες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Για το XIAOMI REDMI Note 3 έχει κάποιος άποψη ;

Το έχουν βγάλει σε προσφορά 1-2 μαγαζιά και μου φαίνεται αρκετά δελεαστικό.

Ίδιο σχεδόν με το 2 είναι με μεγαλύτερη μπαταρία (4000mAh), 3gb ram το 32αρι, finger print sensor και αλουμινένιο μι αποσπομενο πίσω μέρος.

Αλλά δεν έχει αποσπομενη μπαταρία και δεν παίρνει sd.

Έχει 3 βδομάδες που βγήκε, τώρα φτάνουν σε αυτούς που τα παρήγγειλαν πρώτοι με το μεγάλο καπέλο...

Από την μαμά του έχεται με κλειδωμένο bootloader και ακόμα δεν υπάρχουν ούτε developers roms ούτε international. Αλλά είπαν ότι θα ξεκλειδώσει σύντομα και θα αρχίσουν κανονικά τα Update (ισως σήμερα να δούμε κάτι μιας και updates βγαίνουν παρασκευές) .

Αν δεν έχεις ξαναμλεξει με miui ρίξε μια ματιά να δεις τι παίζει με τα notifications που είναι το μεγαλύτερο παράπονο από τους περισσότερους στην έκδοση 7.

Μην πας στο 2/16αρι, μόνο 3/32αρι θα κοιτούσα και θα το προτιμούσα σε σχέση με το 2 κυρίως λόγο της μπαταρίας, αν από την άλλη δεν θα σου φτάσουν τα 32gb κοιτάς αλλού.

*στο fudzilla έχει reviews και για τα 2

*και κλασικά δεν υποστηρίζει την 20 (800αρα) για lte, αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για το XIAOMI REDMI Note 3 έχει κάποιος άποψη ;

Το έχουν βγάλει σε προσφορά 1-2 μαγαζιά και μου φαίνεται αρκετά δελεαστικό.

Υπάρχει άτομο στο ελληνικό miui που το έχει παραλάβει. Για τον bootloader πράγματι έρχεται κλειδωμένος, αλλά έβγαλε ανακοίνωση ο admin ότι στο άμεσο μέλλον θα βγει στο en.miui εφαρμογή που θα τον ξεκλειδώνει και θα μπορεί να μπει ελληνική rom. Το μόνο αρνητικό είναι η μη ύπαρξη κάρτας sd, οπότε 32GB είναι το όριο χωρητικότητας και η μη απωσπούμενη μπαταρία. Τα θετικά η μπαταρία, το fingerprint sensor, μεταλλικό πλαίσιο. Στα 200$ που κυκλοφορεί τριγύρω είναι πολύ καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.