Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

RMA για ποιο πραγμα; :p Θα σου πω 1-2 περιπτωσεις που διαβαζα στο myphone. Εκανε 3 φορες αλλαγη μια kingston u3 ενας. Καθε φορα τα ιδια του εκανε. Εκανε και αλλαγη πλακετας. Με kingston τα ιδια με μια samsung λιγοτερο . Παντα του κολλουσε στο αλμπουμ και στην προσπελαση φωτογραφιων. Σε εναν αλλο καποια αλλη καρτα (δε θυμαμαι μαρκα) , ειχε παρομοια συμπεριφορα. Μετα δε ξερω τι λυση βρηκαν.

Αντε βγαλε ακρη τι φταιει τωρα. Οι u3? Εμενα δεν ειναι U3, λειτουργουσε αψεγαδιαστα 1+ μηνα , και προχτες αποφασισε να μου κρασαρει...; Θεωρω πως η μονη που μπορει να λυσει το θεμα ειναι η LG με update.

Εσενα στο κανει μονο στην καμερα και μαλιστα κατα την εγγραφη; Εμενα στην εγγραφη ποτέ δεν εβγαλε θεμα , μονο στην προσπελαση απο το συγκεκριμενο προγραμμα.

 

 Εχω παρατηρησει και κατι ακομη. Θα σου φανει minor αλλα ισως να το παρατηρησεις και εσυ.

Αν μπαινεις απο tapatalk , διακρινεις ενα μικρο lag οταν κανεις scroll σε καποιο θεμα; Αν ναι, τοτε βεβαιωνομαι οτι φταιει η marshmallow. Στην 5.1 ΜΕ sd , δε το παρατηρησα ποτέ.

Στην 6.0 με SD το παρατηρω 3 στις 4 φορες. Το κανει λιγο στην αρχη και μετα ολα βουτυρο. Εβγαλα την SD και σταματησε να το κανει. Δε ξερω αν βγαζεις καποιο συμπερασμα ...

 

btw ισως να επρεπε να κανουμε αυτονομο θρεντ. Απορω πως δεν εχει το G4 τετοιο..

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Οπότε με λίγα λόγια, αυτό που μου λες είναι ότι δεν υπάρχει λύση. Απλά απ' ό,τι φαίνεται όσοι δεν έχουν το θέμα είναι τυχεροί; Μπορεί να μου το κάνει γενικώς σε άκυρες στιγμές αλλά κυρίως γίνεται όταν τραβάω φώτο. Θα δοκιμάσω και κάποια άλλη SD, αν βρω. Αν κάνει τα ίδια θα μιλήσω με το μαγαζί. 

 

Δε χρησιμοποιώ το Tapatalk για να το δω αυτό. Επίσης το G4 δεν έχει thread, γιατί απ' ό,τι φαίνεται δεν αξίζει να έχει το δικό του thread : )

Έγινε επεξεργασία από racer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Οτι η λυση ειναι κατι το οποιο δε γνωριζει κανεις μας , γιατι στην τελικη, οταν ειδα του παιδιου το προβλημα θεωρησα οτι ειναι η SD (οπως θεωρησε και αυτος). Οταν ειδα οτι την αλλαξε 3 φορες και του εκανε τα ιδια και με αλλη , ομως και με αλλαγμενη πλακετα, τι ακριβως να φταιει περα απο το ιδιο το λογισμικο; Θεωρω οτι ειναι "οτι κατσει" στον καθενα. Παρατηρω επισης πως οσοι εκαναν το update σε MM απο το κινητο (ΟΤΑ), και οχι απο LG Bridge , αντιμετωπισαν λιγοτερα προβληματα. Πχ εγω. Ελαχιστα εως μηδενικα προβληματα. 

Βεβαια τωρα που το θυμαμαι , πριν 3-4 μερες ηθελα να στειλω κατι με Bluetooth. Το ανοιξα λοιπον και κολλησε το συμπαν για κανα 2 λεπτο , οπου και μου φανηκε πως εκανε restart το ...system UI. Τι στην ευχη; 

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος racer έγραψε:

Δε χρησιμοποιώ το Tapatalk για να το δω αυτό. Επίσης το G4 δεν έχει thread, γιατί απ' ό,τι φαίνεται δεν αξίζει να έχει το δικό του thread : )

Δε συμφωνω , αλλα δε πειραζει. Στα φορουμ συνηθως τα thread τετοιου τυπου ειναι για FAQ και επιλυση ζητηματων , οποτε αξιζει να εχει ενα κινητο που εχει πουλησει τοσο και ειναι φυσιολογικο να βγαζει προβληματα. Εδω που συζηταμε ειναι πολυ γενικο thread.

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2016 at 1:40 PM, maddoctor said:

Μόλις βγάλανε στο Facebook, στο Coolicool Hellas, το Deal της ημέρας. Είναι το Xiaomi Mi5 3/32GB, στα 374.99$, που είναι χαμηλή σαν τιμή.

Είναι από τις χαμηλότερες αλλά ακόμη είναι κάπως ακριβό.Μέσα στο καλοκαίρι πιστεύω θα πέσει περισσότερο και αξίζει περισσότερο η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις downgrade και τελείωσες :-D Χωρίς πλάκα είχα g2 και πήρα το g4. Έλεγα να μην πάρω ξανά lg γιατί δεν είναι σοβαρή εταιρεία. Έχω ελάχιστα παράπονα αλλά όταν υπάρχουν bootloop χωρίς η εταιρεία να δίνει οριστική λύση στο πρόβλημα και να αδιαφορεί ή γενικά να έχει θέματα στο Software και να μην είναι smooth και να μην μπορει να τα λύσει τότε δεν υπάρχει λόγος να την προτιμήσω ξανά. Το πρόβλημα πάντως με τις κάρτες δεν είναι μόνο της LG ή της συσκευής οπότε μην την κατηγορουμε γενικά samsung, sandisk είναι Safe bet σαν μνήμες.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει αρκετα μεγαλο θεματακι στο διπλανο κινητοφορουμ για το bootloop issue και τις πρακτικες που φαινεται να αρχιζει να χρησιμοποιει η LG... Κανε ενα τσεκ στις 4-5 τελευταιες σελιδες του αντιστοιχου thread ...

Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν το oneplus 3, να έρχεται σε πολλές εκδόσεις με διαφορετική οθόνη (5, 5.2 ή και 5.5) και με διαφορετική ram και χωρητικότητα (3+32, 6+64, 4+128).

Βρε λες;; Επίσης τιμές για Κίνα, λένε για ~350 και 380.

Για να δούμε... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος mer έγραψε:

Από Κινέζο γενικά δεν νομίζω να δούμε θαύματα. Δεν έχουμε δει μέχρι στιγμής με 1-2 εξαιρέσεις δεν νομίζω να αρχίσει τώρα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντως πλακα πλακα, κατι που δεν ξερω αν μπορει να αντικατασταθει , ειναι το Quick Remote. Εχω 2 συσκευες με τουβλα χειριστηρια και τις χειριζομαι απο το κινητο. Πραγματικα αναντικαταστατη εφαρμογη η συγκεκριμενη, μπορω να χειριστω και το Air Condition μου (!!!). . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Yes , εχω καταφερει να συνδεσω τηλεοραση 

Το θεμα ειναι , εχεις δει το IR (και το αντιστοιχο λογισμικο) του G4 ?

Λειτουργω το Aiwa nsx-s50 , 16 ετων στερεοφωνικο , για το οποιο δεν υπηρχε σωτηρια (το volume του εκανε οτι ηθελε , το χειριστηριο του χαλουσε μονιμα ). 

Λειτουργω και ενα panasonic air condition (δηλαδη δοκιμασα και βλεπω λειτουργει- ακομη δεν χρειαζεται φυσικα ac). Λειτουργησα μια LG σαπια τηλεοραση, τη δικη μου την Samsung J5500, του πατερα μου μια LG 5ετιας, και κατι ακυρες Funai . Γενικα δεν υπαρχει το ποσα πολλα μπορει να λειτουργησει. 

Αυτο που με καιει ειναι το Aiwa. Αν ειναι ομως να παω σε υποδυεστερη συσκευη , δυσκολα ειμαι... Με βλεπω για LG V10 στο συντομο μελλον :p 

 

Να προσθεσω πως ποτε δε περιμενα οτι θα βρω σε αυτα χρησιμοτητα, και ομως, δες πως το'φερε η τυχη να χρειαστω να λειτουργησω το στερεοφωνικο. Εκει που ηταν μπρικι με μια ενταση μονιμα στο "5" , εγινε λειτουργικοτατο.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το Μi Remote που ειναι η μαμα εφαρμογη δεν ειναι τοπ αλλα αποτι βλεπω το LG quickremote υπαρχει και ως .apk οποτε το μονο που σε νοιαζει πλεον ειναι το κινητο να εχει IR . 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω ο ιδιος να εξαγω το LG qr σαν apk , το θεμα ειναι ομως αν θα δουλευει στις υπολοιπες συσκευες... Κατι για το οποιο αμφιβαλλω αρκετα! Βεβαια μπορει να γινει και το αλλο. Να κρατησει το G4 η κοπελα μου (λογω καμερας - εγινε port μαλιστα η καμερα του V10 - χωρις ρουτ- και βγαζει πλεον 60fps 1080p manual mode video! ! ) και να παρω εγω το V10 ή καποιο αλλο, μπορει και να μη γινει τιποτα! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.