Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ρε παιδιά πάω το σκύλο σε ενα παρκο χθες,πριν μπω, πάντα ρωτάω 'Ειναι αρσενικός,θα υπαρξει κανα θέμα'?

Μου λέει ενας καλύτερα μη το βάλεις μεσα.

Του λέω δε δημιουργει πρόβλημα.Δε λέει τπτ.

Τον βάζω μέσα.Απευθειας του βγάζω το λουρί γιατί αλλιως δημιουργει πρόβλημα και ταυτοχρονα βλέπω τον αλλον να ψιλοκρατάει-απομακρυνει τον σκύλαρο του.Μετα απο 15 δευτερα ο σκύλος ξαφνικά πιάνει-δαγκώνει τον δικό μου απο το λαιμο και του επιτιθεται καθως και τον εσερνε για καμια 10αρια μέτρα, με το δικου σκυλακο-πολυ μικρότερος σε μέγεθος αλλα υποθετω σε ηλικια-να κλαίει και να ποναει.

Πιανω τον σκύλαρο απο το λουρι για να τον τράβηξω απο το δικο μου αλλα λογω μεγεθους κοντεψε να με κατεβασει εκεινος.Ηρθε και ο bro εκεινη τη στιγμη και τον τραβηξαμε μαζι και τον δωσαμε στο αφεντικο του χωρις αυτος να κανει γενικα πολλα για να τους σταματησει.Και μετά που λεει, σου ειπα να μην τον βάλεις μεσα.Εντωμεταξει καμια 6 σκυλια ειχε μεσα το παρκο.Και εφυγα μακρια,ευτυχως ο σκυλος μου μονο μια γρατζουνια ειχε, και περιμενα να φυγει αυτος για να τον αφησω ελευεθερο.

Επιτρεπονται αυτά ρε παιδια?ΟΚ ειναι πάρκο αλλα αφου ξερεις οτι ο σκύλος ειναι επικυνδυνος, τι τον αφήνεις?

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι δε με καταλαβες.

Λεω

Παράθεση

Μετα απο 15 δευτερα ο σκύλος του ξαφνικά πιάνει-δαγκώνει τον δικό μου απο το λαιμο και του επιτιθεται καθως και τον εσερνε για καμια 10αρια μέτρα, με το δικου σκυλακο-πολυ μικρότερος σε μέγεθος αλλα υποθετω σε ηλικια-να κλαίει και να ποναει.

Και οι δυο ηταν ελευθεροι, στο παρκο αυτο γενικα ολοι ειναι free,ειναι περιφραγμενο.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, artyom said:

Ρε παιδιά πάω το σκύλο σε ενα παρκο χθες,πριν μπω, πάντα ρωτάω 'Ειναι αρσενικός,θα υπαρξει κανα θέμα'?

Μου λέει ενας καλύτερα μη το βάλεις μεσα.

Σκέψου να μη ρώταγες, και να μη σου απάνταγε κιόλας :p

Το ότι ο δικός σου σκύλος δε δημιουργεί πρόβλημα δε σημαίνει ότι ο άλλος σκύλος δε... σκυλιάζει από την παρουσία του.

Link to comment
Share on other sites

Aς έβγαζε αυτός τον δικό του.Σα τους μπάστακες θα περιμεναμε ουρά απέξω επείδη αυτός έχει προβληματικό  ή ίσως ανεκπαιδευτο σκύλο?

Εγώ θεωρώ τέτοια σκύλια πρέπει να μπαινουν σε πάρκα οταν δεν υπαρχει αλλος σκυλος.Οχι να μπαινει,και μετά ολα τα επομενα να μη μπορουν να μπουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, artyom said:

Οχι οχι δε με καταλαβες.

Λεω

Και οι δυο ηταν ελευθεροι, στο παρκο αυτο γενικα ολοι ειναι free,ειναι περιφραγμενο.

Τότε και οι δύο φέρετε ευθύνη. Περισσότερο εκείνος, αν γνωρίζει ότι ο δικός του δημιουργεί προβλήματα και τον αφήνει ελεύθερο. Αν έκανε ζημιά στον δικό σου, ή σε όποιον άλλο, με μια απλή καταγγελία, πάει για ευθανασία πες του ηλίθιου.

Εμένα ο δικός μου ήταν πολύ φιλικός με άλλα σκυλιά, είχε κοινωνικοποιηθεί από 4 μηνών σε σχολή, αλλά μπορεί να ήταν επιθετικός αν πλησίαζε άλλο σκυλί το μωρό. Μια φορά, σε αδέσποτο όμως, πήγε να το σκοτώσει με το που έφτασε τον μπέμπη στα 3 μέτρα. Με δυσκολία τον τράβηξα και μιλάμε για ένα σκυλί που έπαιζε τακτικά μαζί του, το ταΐζαμε, το ποτίζαμε και γενικά το γνώριζε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, artyom said:

Aς έβγαζε αυτός τον δικό του.Σα τους μπάστακες θα περιμεναμε ουρά απέξω επείδη αυτός έχει προβληματικό  ή ίσως ανεκπαιδευτο σκύλο?

Εγώ θεωρώ τέτοια σκύλια πρέπει να μπαινουν σε πάρκα οταν δεν υπαρχει αλλος σκυλος.Οχι να μπαινει,και μετά ολα τα επομενα να μη μπορουν να μπουν.

δεν είχα δει την απάντηση στο γουίζαρντ ότι ήταν ελεύθερος ο σκύλος. προφανώς, εφόσον τον είχε λυτό και δεν ενδιαφέρθηκε να τον δέσει, είναι κάφρος, και μπορείς να του κάνεις καταγγελία όπως είπε κι ο Γιώργος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

53 minutes ago, Pokemon640 said:

Ψάχνω ποντίκια (αρουραίους όχι logitech ), σαν αυτούς εδώ.

Αν έχει/εκτρέφει κανείς ας μου στείλει pm :p  φτάνει μόνο μη δει ο αστρολάβος αυτό το post!

Μίλα με αυτόν: https://www.facebook.com/Reptilianostra-245238285547747/

Μπορεί να σου βρει τα πάντα και σε πολύ καλές τιμές.

Ο ιδιοκτήτης, Μαρίνος, ήταν καθηγητής Πανεπιστημίου, πριν κάνει το μαγαζί και είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.