Jump to content



Gaming Mouse...!


Ερνεστος

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Πριν απο αυτό είχα ενα G5 της logitech , και ανάθεμα και αν κατάλαβα την αλλαγή .

Επειδή και γω σκέφτομαι να πάω απο G5v2 (το μπλε με το ένα παραπάνω side button) μπορείς να μου πεις εάν είναι ελαφρύτερο το g400? Εννοείται πάντα χωρίς να συνυπολογίζουμε το weight cartridge του G5.

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει τα -πολλα- λεφτα του το Razer Ouroboros?

Κατι σε αλλο σε ασυρματο με οσον το δυνατον περισσοτερα κουμπια? Παντως το g700 που ειχα με ειχε βολεψει πολυ. Σκεφτομαι ομως να παω σε αλλη μαρκα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το g5 είδα ότι χωρίς drivers επιτέλους δουλεύει σωστά.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

το ίδιο και το g9. χωρίς το setpoint από εποχή cod mw1 και είμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!!

Στο θέμα τώρα. Είπα να αλλάξω επιτέλους το mouse και από μία μία μίνι-έρευνα έχω καταλήξει στο corsair M60. Από ότι είδα δεν συζητήθηκε στις προηγούμενες σελίδες του παρόντος thread απότε θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το έχει δει από κοντά ή έχει ακούσει κάτι θετικό/αρνητικό που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά. Επίσης αν για κάποιον λόγο με πείσετε να μην το πάρω, ποιό άλλο προτείνετε μέ ταβάνι τα 60€

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είπαμε ?? είπαμε...

Αλλά και εγώ μετά από δεύτερη σκέψη αν μου χάλαγε το Deathadder (χτύπα ξύλο) πάλι αυτό θα έπαιρνα , οπότε θα σου το πρότεινα και εγώ.Το μόνο αρνητικό του είναι οτι του λείπουν άλλα δύο κουμπάκια αριστερά. Βγάλανε και μία έκδοση 2013 και καλά και περίμενα οτι θα του τα βάζανε αλλά τζίφος...

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είπαμε ?? είπαμε...

Αλλά και εγώ μετά από δεύτερη σκέψη αν μου χάλαγε το Deathadder (χτύπα ξύλο) πάλι αυτό θα έπαιρνα , οπότε θα σου το πρότεινα και εγώ.Το μόνο αρνητικό του είναι οτι του λείπουν άλλα δύο κουμπάκια αριστερά. Βγάλανε και μία έκδοση 2013 και καλά και περίμενα οτι θα του τα βάζανε αλλά τζίφος...

άλλα 2 κουμπάκια αριστερά? μήπως εννοείς το onthefly DPI switch πίσω απο την ροδέλα? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είπαμε ?? είπαμε...

Αλλά και εγώ μετά από δεύτερη σκέψη αν μου χάλαγε το Deathadder (χτύπα ξύλο) πάλι αυτό θα έπαιρνα , οπότε θα σου το πρότεινα και εγώ.Το μόνο αρνητικό του είναι οτι του λείπουν άλλα δύο κουμπάκια αριστερά. Βγάλανε και μία έκδοση 2013 και καλά και περίμενα οτι θα του τα βάζανε αλλά τζίφος...

εννοώ για το M60 οτι δεν έχει γραφτεί κάτι. Τι συν και πλην έχει ως προς το razer που μου προτείνεις???

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει αυτο;

Εν ολίγοις 6400dpi 4g , και νέο "look" (πράσινα led , rubber side grips).

άλλα 2 κουμπάκια αριστερά? μήπως εννοείς το onthefly DPI switch πίσω απο την ροδέλα? :unsure:

Sorry δεξιά ήθελα να πω...:to_pick_ones_nose3:

εννοώ για το M60 οτι δεν έχει γραφτεί κάτι. Τι συν και πλην έχει ως προς το razer που μου προτείνεις???

Κοίτα... προσωπική μου άποψη για τη δουλεία που το θέλω εγώ (fps games και γενική χρήση) το DA είναι οτι καλύτερο και πιστεύω πως βολεύει αρκετούς . Με το Μ60 μοιάζουν αρκετά (χωρίς να το έχω πιάσει στα χέρια μου) και περισσότερα + για μένα έχει το Μ60 λόγω του sniper button και καλύτερο on the fly dpi switch (τα κουμπάκια κάτω από την ροδέλα) όπου στον DA υπάρχει ένα τέτοιο κουμπάκι στη βάση όπου στην ουσία αλλάζεις profile και πρακτικά δε βολεύει. Aλλά σαν αίσθηση που σου προσφέρει το DA για μένα είναι μοναδική , σπαρτιάτικο και χωρίς πολλά τζιτζιμπλιμπλικιά , aka "αντρικό" :tomato:

Ρίξε και μια ματιά εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες για το Μ60...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα, μου χάλασε το logitech g9x μιας και το αριστερό κλικ μετά απο 2-3 χρόνια λιωσίματος αρχίζει και παρουσιάζει πρόβλημα και διπλοπατάει. Μιας και έχω μεγάλα χέρια και θέλω βαριά ποντίκια, τι είναι το αντίστοιχα καλό για αγορά? Θέμα στα χρήματα δεν υπάρχει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα, μου χάλασε το logitech g9x μιας και το αριστερό κλικ μετά απο 2-3 χρόνια λιωσίματος αρχίζει και παρουσιάζει πρόβλημα και διπλοπατάει. Μιας και έχω μεγάλα χέρια και θέλω βαριά ποντίκια, τι είναι το αντίστοιχα καλό για αγορά? Θέμα στα χρήματα δεν υπάρχει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλημερα,

Πριν αρχισεις ερευνα αγορας για καινουργιο ποντικι θα μπορουσες να επικοινωνησεις με την Logitech. Εχουν πολυ καλη υποστηριξη πελατων, δεν εχεις να χασεις κατι.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.