Jump to content



Recommended Posts

στα screen protectors (Displayschutzfolie, Schutzfolie Artikel im Displayschutz Shop bei eBay!) που αναφερθηκαν πιο πανω, εχει κανεις ιδεα ποιες ειναι οι διαφορες; Ενα καλο, σχετικα ματ -για αντανακλασεις- ποιο ειναι!?!?

Link to comment
Share on other sites

στα screen protectors (Displayschutzfolie, Schutzfolie Artikel im Displayschutz Shop bei eBay!) που αναφερθηκαν πιο πανω, εχει κανεις ιδεα ποιες ειναι οι διαφορες; Ενα καλο, σχετικα ματ -για αντανακλασεις- ποιο ειναι!?!?
Θα πρότεινα crystal clear γενικά και όχι mat γιατί το κινητό έχει και πολύ καλή οθόνη για να την αλλοιώσεις με μια mat. Σίγουρα όμως γούστα είναι αυτά στην τελική για αυτό υπάρχουν και πολλές επιλογές
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22530]sobi[/MENTION]

οπότε παμε γι αυτη? πισω δεν χρειαζεται εφοσον πηρα την ringke fusion..

2x Vikuiti CV8 Displayfolie Schutz Folie von 3M f

Αυτή μην την πάρεις. Έχει πολύ δυνατή "κόλα" και θα σου βγάλει την ψυχή να την βγάλεις αν δεν την βάλεις καλά ή αν σου χαλάσει με τον χρόνο. Δεν κάνει για κινητά (και την καθημερινή πολύ συχνή χρήση τους) όσο οι άλλες πιο ακριβές crystal clear Vikuiti (ADQC27). Κάνει για πιο απλές εφαρμογές όπως σε handheld παιχνιδοκονσόλες, ψηφ. φωτογραφικές μηχανές κτλ. Επίσης είναι κάπως "χοντρούλα" με αποτέλεσμα να εξέχει λίγο, σε αντιθεση με τις άλλες. Την είχα δοκιμάσει στο ZTE Blade, ενώ την έχω βάλει ακόμα στην Canon N90.

Βέβαια αν είσαι κάφρος με το κινητό βάλ' την μιας και φαίνεται να αντέχει περισσότερο στις κακουχίες από όλες τις άλλες.

Link to comment
Share on other sites

ringke fusion in da house..

η φυσαλιδα στο πισω μερος σε μεγεθος "φακης" δεν φευγει ..ετσι και αλλιως δεν την βλεπω,ειναι απο πισω..

καλη φαινεται,δεν προσθετει τεραστιο ογκο,το διαφανο πισω μερος καλη φαση και πολυ χρησιμα τα ποδαρακια στο πισω μερος

απο μικροπεσιματα ελπιζω να μας γλιτωσει..

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φακέλωμα δεν πέφτει...

attachment.php?attachmentid=57913&stc=1&d=1378422032

3 GB σε 10 μέρες τα google services. Είμαστε με τα καλά μας? Χαλαρά έχουν τραβήξει ότι έχω και δεν έχω μέσα στο κινητό. Για να μην σχολιάσω το γεγονός ότι αν δεν είχα unlimited internet, θα με είχε τρελάνει στην χρέωση...

Ubuntu phone φαντάζεις πιο κοντά από ποτέ :woot:

post-5110-1416077663,4097_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φακέλωμα δεν πέφτει...

attachment.php?attachmentid=57913&stc=1&d=1378422032

3 GB σε 10 μέρες τα google services. Είμαστε με τα καλά μας? Χαλαρά έχουν τραβήξει ότι έχω και δεν έχω μέσα στο κινητό. Για να μην σχολιάσω το γεγονός ότι αν δεν είχα unlimited internet, θα με είχε τρελάνει στην χρέωση...

Ubuntu phone φαντάσεις πιο κοντά από ποτέ :woot:

Πώς έγινε αυτό??

Sent from my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen έχω. Σίγουρα κάτι κάνουν. Σε φίλο με galaxy nexus έκανε ακριβώς τα ίδια, μόνο που αυτός το πήρε είδηση στο 1.5gb και το σταμάτησε (έκοψε τα data στο κινητό), γιατί είχε πρόγραμμα με 1gb data (και έφαγε γερή χρέωση)

Τίποτα δεν έχω κάνει, απλά τραβάει σαν δαιμονισμένο. Τις τελευταίες μέρες τραβάει ~400mb κάθε μέρα. Απλά έχετέ το στο νου σας και οι υπόλοιποι, γιατί άμα ήμουν στην Ελλάδα και είχε τραβήξει τόσα data θα έπρεπε να πουλήσω το σπίτι μου για να πληρώσω την cosmote. :upside:

Επίσης αν παίζετε με wi-fi, κοιτάξτε και τα data που έχει τραβήξει από wifi.

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen έχω. Σίγουρα κάτι κάνουν. Σε φίλο με galaxy nexus έκανε ακριβώς τα ίδια, μόνο που αυτός το πήρε είδηση στο 1.5gb και το σταμάτησε (έκοψε τα data στο κινητό), γιατί είχε πρόγραμμα με 1gb data (και έφαγε γερή χρέωση)

Τίποτα δεν έχω κάνει, απλά τραβάει σαν δαιμονισμένο. Τις τελευταίες μέρες τραβάει ~400mb κάθε μέρα. Απλά έχετέ το στο νου σας και οι υπόλοιποι, γιατί άμα ήμουν στην Ελλάδα και είχε τραβήξει τόσα data θα έπρεπε να πουλήσω το σπίτι μου για να πληρώσω την cosmote. :upside:

Επίσης αν παίζετε με wi-fi, κοιτάξτε και τα data που έχει τραβήξει από wifi.

Σε Cyanogen το έχω ξανακούσει να συμβαίνει: Να κατεβάζει συνέχεια το 4.3, να μη μπορεί να το εγκαταστήσει και να ξαναπροσπαθεί. Δεν προλαβαίνω τώρα να το αναζητήσω, αλλά αν βρεις χρόνο κοίτα και προς αυτή την κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με στοκ 4.3 και έχει τραβήξει 180ΜΒ απο WiFi τις τελευταίες 5 μέρες..

WTF!?!?

Ευτυχώς μπαίνω από το wifi στη δουλειά.. Και ελάχιστα απο 3g..

Νομιζω υπάρχει επιλογή για disable background data from mobile networks.

Sent from my Nexus 4

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο κόλπο να δουλέψει η αυξομείωση της έντασης και η απάντηση σε κλίση από τα (Sennheiser PMX 680i) ακουστικά;

Αν θυμάμαι καλά, είναι h/w limitation και αυτά τα κουμπιά στα ακουστικά δε παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.