Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

45 minutes ago, icy20 said:

Μου ειπε καμμια 90αρια

 

εκεί λένε και σε εμένα το ίδιο είπαν (βλέπουν μέτρηση κάτι σαν το speedtest )

τι έγινε μπήκες και εσύ στο τριπάκι :p

 

απλά δες τι snr έχεις εμένα το down μου ήταν 29-30db και τώρα παίζει μεταξύ 14 με 13 average και min 12,5 db

 

image.thumb.png.cfaee4bc90d473cd62120499d2292f7d.png

 

στο router που έχω όσο ποιο κοντά στο 30 τόσο ποιο καλό σήμα (ενισχυμένο σήμα ως προς τον θόρυβο) !

 

επίσης μάλλον θα ανέβει και άλλο όταν ολοκληρώσουν τις εργασίες εδώ στο Πέραμα ο ΟΤΕ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, icy20 said:

Μα δεν ειμαι στα 50/5 τωρα. 75/10 ειμαι αυτη τη στιγμη (με το παλιο ρουτερ και με 1 μερα που ειχα κανει την αιτηση)

παίρνεις τηλέφωνο asap και δηλώνεις βλάβη !

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα κατσε αφου απο Δευτερα μου ειπαν οτι θα πεσει το internet για 1 ωρα το πρωι. Αρα οτι κανουν θα ειναι τοτε. Παρασκευη απογευμα την εκανα την αιτηση ρε. Το οτι ειμαι με το παλιο ρουτερ φανταζομαι δεν παιζει ρολο ε?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ε τότε οκ

αυτό θα κάνουν εκείνη την ώρα θα βάλουν τα καλώδια από το παλιό κουτί που είναι δεξιά και θα τα βάλουν αριστερά στο αριστερό φύλο της καμπίνας !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

75/10 ειμαι αυτη τη στιγμη

 

On 2/24/2018 at 4:00 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Ρε παιδια σας χρειαζεται η 100αρα? Πραγματικα προσπαθησα οταν μου εκαναν την προσφορα να αιτιολογησω τα παραπανω 7 ευρω απο την 50αρα και δεν βρηκα ουτε ενα λογο να το κανω...Και 30 να ειχα παλι μια χαρα ειναι. Εκτος αν κατεβαζετε οτι υπαρχει στο internet καθε μερα.

 

:whistling::hehe:

Δεν άντεξα :p 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι καποιος θα το εγραφε, απλα ειπα να μην το πω απο μονος μου :p

 

Βρηκα ενα λογο: οτι μου το ειπε ο @astrolabos :  " μαζι σου θα τα παρεις?"

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αναμένω σήμερα την ενεργοποίηση του fastpath. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

Εντωμεταξύ, λόγω διαρρύθμισης του σπιτιού που μένω, το τράβηγμα καλωδίου αποκλείεται. Μόνο εξωτερικά (θέλω 1.5 μέτρο περίπου, σε ευθεία γραμμή, μέχρι να βγει έξω στο μπαλκόνι και μετά θα περαστεί πάνω από τις μπαλκονόπορτες, καταλήγοντας στο δωμάτιο του p.c.). Υπολογίζω 15 μέτρα, για να κάνουμε και σωστή δουλειά. Ίδωμεν.

Α, εννοείται ότι πριν τα κάνω αυτά, θα φέρει καλώδιο ο κουνιάδος μου, ώστε να το συνδέσουμε στο laptop και να βεβαιωθούμε ότι η ταχύτητα είναι αυτή που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αναμένω σήμερα την ενεργοποίηση του fastpath. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

 

Αν δεν βάλεις καλώδιο, δεν θα δεις τίποτα. :p 

Ακόμη να φέρει το λάπτοπ; Πολύ αργεί :hehe::p 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DEADLAZARUS said:

Αναμένω σήμερα την ενεργοποίηση του fastpath. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

Εντωμεταξύ, λόγω διαρρύθμισης του σπιτιού που μένω, το τράβηγμα καλωδίου αποκλείεται. Μόνο εξωτερικά (θέλω 1.5 μέτρο περίπου, σε ευθεία γραμμή, μέχρι να βγει έξω στο μπαλκόνι και μετά θα περαστεί πάνω από τις μπαλκονόπορτες, καταλήγοντας στο δωμάτιο του p.c.). Υπολογίζω 15 μέτρα, για να κάνουμε και σωστή δουλειά. Ίδωμεν.

Α, εννοείται ότι πριν τα κάνω αυτά, θα φέρει καλώδιο ο κουνιάδος μου, ώστε να το συνδέσουμε στο laptop και να βεβαιωθούμε ότι η ταχύτητα είναι αυτή που πρέπει.

 

Goodluck, έκανα αίτηση στον πΟΤΕ για fastpath στην 100αρα στο σπίτι (οι φωτο πιο πίσω ήταν απο την δουλεία) και απο 90κάτι που έλεγε το speedtest τωρα είμαι περι τα 65mbps. Σκέφτομαι να τους πάρω να τους πω οτι καλά ήμουν και με interleaved :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι κάτι θα παίζει. Δεν εχω χρόνο να ασχολήθω αυτη τη στιγμή, θα το προσπαθήσω απο Τετάρτη που θα είμαι πιο λάσκα. Πάντως και με fastpath δεν είδα καμια τεράστια διαφορά, στο lol κέρδισα 4-5ms, ήμουν 63ms interleaved και ειμαι 57ms με fastpath. Ελπίζω οι υπόλοιποι που θα το προσπαθήσετε (εαν το προσπαθήσετε) να σταθείτε πιο τυχεροί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.