Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

nvidia driver download ποσο?

Καλύτερα να κατεβάσει κάτι από origin/uplay, εκεί πάντα μου πάει τέντα ενώ τελευταία στην nvidia δεν μας τα λέει καλά :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εδώ φαίνεται να κλειδώνεις στα 49999 (κοινώς φουλ 50) αλλά στο speedtest δεν πιάνεις ούτε τα μισά. Κάτι δεν πάει καλά. Επίσης το ping δεν θα έπρεπε να είναι τόσο (ακόμη και χωρίς fastpath). Για τσέκαρε το με τον πάροχο ή δες μήπως σε έχουν " κλειδωμένο". 

20 λεπτά μιλούσα στο τηλέφωνο. Μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει.

Επίσης, μου είπαν ότι το speedtest δεν το λαμβάνουν υπόψη.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Όντως δε το παίρνουν σοβαρά αλλά η απόκλιση είναι τεράστια. Επίσης για τι πάροχο μιλάμε είπαμε;  Έχεις τίποτα από uplay ή origin? Έστω και από nvidia να κατεβάσεις κάτι ώστε να δούμε τις ταχύτητές σου. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

5a99a9e0a55d1_2018-03-0210-32-32.thumb.jpg.49a3d780fc06bfe0c8c5f7ecae714961.jpg

 

Ερώτηση

Απ'όσο βλέπω το fastpath δεν είναι ενεργοποιημένο, δεν ασχολούμαι και τόσο με τα online games, 

είναι χρήσιμο κάπου αλλού ή απαραίτητη ενεργοποίηση του? Το ping (pong :p) είναι οκ?

 

Στο παραπάνω ερώτημα που είχα βάλει μιας και αναφέρεται το fastpath,

χρειάζεται να το ενεργοποιήσω, (στα specs απ'όσο βλέπω νομίζω δεν ενεργοποιημένο) ?

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

χρειάζεται να το ενεργοποιήσω, (στα specs απ'όσο βλέπω νομίζω δεν ενεργοποιημένο) ?

Αν δεν παίζεις online games δεν βλέπω ιδιαίτερο λόγο... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, άνοιξα uplay και κατεβάζω the division. 43.87 gb το παιχνίδι και δείχνει ότι θα κατέβει σε 5 ώρες περίπου.

πριν 5 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

 

Στο παραπάνω ερώτημα που είχα βάλει μιας και αναφέρεται το fastpath,

χρειάζεται να το ενεργοποιήσω, (στα specs απ'όσο βλέπω νομίζω δεν ενεργοποιημένο) ?

Σ' εμένα είπαν πως θα το κάνουν αυτοί αυτόματα αλλά από Δευτέρα. Το ζήτησα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Λοιπόν, άνοιξα uplay και κατεβάζω the division. 43.87 gb το παιχνίδι και δείχνει ότι θα κατέβει σε 5 ώρες περίπου.

πριν 7 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Δείξε μας ρε ένα screenshot, ντρέπεσαι; :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δείξε μας ρε ένα screenshot, ντρέπεσαι; :hehe: 

Τι να δείξω ρε; Μόνο κατεβάζει. Δεν βλέπω ταχύτητα κατεβάσματος πουθενά:p.

image.thumb.png.5f6eb2b4202903925f759f520dd251ec.pngε, εντάξει. Έχω καιρό να μπω στο uplay.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DEADLAZARUS said:

δεν σε καταλαβενω φιλε. δεν σε εβρισα. ρωτησα αν εινε καλο.δεν σε προσβαλα:hehe:

 

Το ενεργοποίησα. Τι λέτε τώρα; Fastpath από Δευτέρα.

 και μια με το status. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Και μια τωρινή

 

 

Όπως σου είπαν ήδη, στο κλείδωμα είσαι καλά. Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα, αλλά για να καλύψουμε τα προφανή:

Υπάρχει περίπτωση να κατέβαινε και τίποτα άλλο, όσο έκανες τη μέτρηση (torrents, video, κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος minast έγραψε:

 

Όπως σου είπαν ήδη, στο κλείδωμα είσαι καλά. Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα, αλλά για να καλύψουμε τα προφανή:

Υπάρχει περίπτωση να κατέβαινε και τίποτα άλλο, όσο έκανες τη μέτρηση (torrents, video, κλπ)?

Όχι. Τίποτα απολύτως. Οι ταχύτητες του speedtest δεν συμβαδίζουν με το κλείδωμα. Γι' αυτό το ψάχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Με αναγκάζεις να ανοίξω το uplay να σου δείξω :p 

Ανέβασα, ρε. Έκανα edit στην προ-προηγούμενη ανάρτησή μου. 2.5mb/s.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αυτό δηλαδή τι είναι; 

Screenshot_3.png

Ξαναλέω: μετά θυμήθηκα πώς το βλέπουμε. 2.5 mb/s. Αυτή είναι η ταχύτητα κατεβάσματος στο the division.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά είδα το edit ρε, άλλαξε σελίδα αφού σε λέω :p 

Εσύ δεν είδες το δικό μου έδιτ όμως που γράφω

πριν 3 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν είναι σωστή η ταχύτητα βάσει αυτού που δείχνει το ρούτερ. Τα 5.5-6 Mb/sec θα ήταν λογικά

 

Spoiler

 

Α, επίσης στο είπε και ο Αστρολάβος, ΜΗΝ κάνεις screenshot τα πάντα, κατέβασε το lightshot και κάνε επιλογή εύκολα και γρήγορα το μέρος που θες να δείξεις.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι ρύθμιση; Δοκίμασε κάνα restart το router για να δεις μπας και φτιάξει αλλά κατά τα άλλα, αν δεν , το θέμα είναι του παρόχου προφανώς. 

Σε καμπίνα περάστηκες λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.