Jump to content



Τι γίνεται αν δεν πληρώσεις το πρόστιμο του μετρό;


armored

Recommended Posts

Το αν θα πληρώσεις εισιτήριο είναι μια εσωτερική διαδικασία η οποία είναι καθαρά προσωπική σου υπόθεση. Το θέμα είναι ότι πολλοί δεν καταλαβαίνουν ότι ανήκουν σε ένα κοινωνικό σύνολο και ότι οι πράξεις τους έχουν αντίκτυπο σε όλους.

Το "στο χέρι μας είναι να αλλάξουν τα πράγματα" δεν είναι μια κενή έκφραση, αλλά συμπυκνώνει αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι. Να καταλάβουμε που ανήκουμε και τι αναλογεί σε εμάς και να πράξουμε αναλογιζόμενοι το κοινό καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μια χαρά συμμορφώνονται.

Πιάστηκες κύριε χωρίς εισιτήριο; Κόψιμο χέρι και πόδι δημόσια να δεις πως συμμορφώνονται.

aravia.jpg

Ο σκοπος μας ειναι να παμε τη κοινωνια 2βηματα μπροστα η 10 πισω ?

Οσο ειμαι εναντια στη θανατικη ποινη αλλο τοσο ειμαι εναντια σε τετοιου ειδους πρακτικες.

Σας επιασαν χωρις εισιτηριο ? δεν εχει προστιμα ! ααα δεν εχει να πληρωσεις τωρα !

Η 2η αποβαθρα χρειαζεται σκουπισμα και σφουγαρισμα !

Link to comment
Share on other sites

Όλος ο ντόρος γίνεται για το αν θα πληρώσουν εισιτήριο οι κάτοικοι της Αθήνας και προαστείων και της Θεσσαλονίκης; Γιατί στα υπόλοιπα μέρη της Ελλάδας είτε δεν έχει συγκοινωνίες είτε είναι ιδιωτικές και αν δεν κόψεις το εισιτήριο δεν μπαίνεις.

Καμία σχέση οι συγκοινωνίες με την ΕΡΤ. Για την ενημέρωση-ψυχαγωγία, αυτό δηλαδή που προσφέρει η ΕΡΤ, υπάρχουν τόσες εναλλακτικές και είναι στο χέρι του καθενός να μην τη χρησιμοποιήσει, όμως την πληρώνει ετσιθελικά. Τις συγκοινωνίες τις πληρώνεις άμα τις χρησιμοποιείς, αλλιώς παίρνεις το αμάξι, το ταξί, το ποδήλατο, το πεζώ 2. Αλλά για να βολέψουμε και εκεί τον καθένα αφισοκολλητή το διογκώσαμε τόσο που τα δρομολόγια δε βγάζανε τα έξοδά τους οπότε τσοντάραμε και από τον κρατικό προϋπολογισμό, δηλαδή ο κάτοικος Ηρακλείου με το αστικό ΚΤΕΛ συμπληρώνε τόσα χρόνια το εισιτήριο του Αθηναίου.

Και όσοι δεν πληρώνουν το εισιτήριο τώρα και νομίζουν ότι κάνουν αντάρτικο, το μόνο που καταφέρνουν είναι να βάζουν άλλους να πληρώνουν για τις μετακινήσεις τους.

Αν έχετε πρόβλημα με την κυβέρνηση, μην την ξαναψηφίσετε.

Αν πιστεύετε ότι έχουμε χούντα, κατοχή κλπ πάρτε το όπλο σας, διώξτε τον κατακτητή και αποκαταστήστε τη δημοκρατία. Ήρωα θα σας κάνουν και μπορεί να ονομάσουν και σταθμό του μετρό για πάρτη σας.

Αλλιώς είστε γραφικοί που δεν πληρώνετε εισιτήριο και πάτε για καφέ (τον οποίο και πληρώνετε) μιλώντας στο νέο smartphone σας, καμαρώνοντας για το πόσο επαναστάτες είστε.

Αντί οι συγκοινωνίες να μετακινούν τον κάθε Αθηναίο-Θεσσαλονικιό τσαμπατζή, που νομίζει ότι γεννήθηκε με δικαιώματα και όχι υποχρεώσεις, δωρεάν επιβαρύνοντας τον κρατικό προϋπολογισμό, θα μπορούσαν να μοιράζουν δωρεάν εισιτήρια σε αυτούς που το έχουν ανάγκη, όπως τους άνεργους και τους άπορους.

Τέλος το ότι μία κατάσταση είναι στραβή δε μας δικαιολογεί να φερόμαστε και εμείς ως άξεστοι.

ε ναι γιατι το μεγεθος της αθηνας και της θεσσαλονικης και ο φορτος στους δρομους ειναι ιδιο με τη σπαρτη η το ρεθυμνο ας πουμε που τις περπατας αμα γουσταρεις και κουτσος αμα εισαι.

θα ηθελα να μου πεις πως ακριβως δε πληρωνεις ερτ γιατι λες οτι ειναι εθελοντικη.

ο κατοικος του ηρακλειου απο που κι ως που πληρωνει τις μεταφορες του αθηναιου?

το θεμα ποσο επαναστατης ειναι ο καθενας αστο,ουτε το ξερεις ουτε σε συμφερει να το συζητησεις.

Link to comment
Share on other sites

Φοράς τόσο μεγάλες παρωπίδες, που όχι μόνο δε βλέπεις μπροστά σου, αλλά δε διαβάζεις καν τι γράφει ο άλλος, παρά ερμηνεύεις με σαφή προκατάληψη τα γραφόμενά του.

Είμαι πάντα έτοιμος να το συζητήσω, και αν σφάλλω να ανακαλέσω.

Για να δούμε όλο το μύνημα χωρίς περικοπές, τι καταλαβαίνω, και αν καταλαβαίνω λάθος, εξήγησε μου εσύ.

Σας πειράζει η νομοτέλεια επειδή ο διπλανός σας δεν έκοψε εισιτήριο και έμμεσα, μέσω της αύξησης της τιμής, καλείστε να πληρώσετε εσείς το δικό του.

Εφόσον ο διπλανός μου πραγματικά δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, και οι συνθήκες (καιρός, απόσταση, ηλικία, φορτίο) δεν επιτρέπουν άλλο τρόπο μετακίνησης ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. Στην περίπτωση όμως που μιλάμε για κάποιον ο οποίος είναι σε θέση να διαθέσει το αντίτιμο και επιδεικτικά δεν το πράττει, νομίζοντας ότι κάνει αντίσταση, ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ, ΕΝΟΧΛΟΥΜΑΙ, γιατί θεωρώ πως εμένα με βλέπει για μακάκα, κάτι που δεν μου αρέσει.

Προφανώς όλοι όσοι διαμαρτύρεστε είσαι απόλυτα νομοταγείς, δε δημιουργείτε ποτέ πρόβλημα σε συνανθρώπους, πληρώνετε όλους σας τους φόρους, παίρνετε πάντα απόδειξη και δε παίρνετε ποτέ χρήματα χωρίς να κόψετε εσείς...

Χρησιμοποιώντας τη λέξη ’’προφανώς’’ σημαίνει πως έχεις· καταλήξει σε βέβαιο συμπέρασμα για αυτό που περιγράφεις στη συνέχεια, και απαριθμείς μερικές καταστάσεις με υπερβολή, και χρονικό περιθώριο το ’’πάντα’’ και το ’’ποτέ’’, εικάζώ για να δώσεις έμφαση στο αδύνατον του πράγματος, οπότε κάποια άλλη πρακτική θα εφαρμόζουμε, άρα είμαστε ανειλικρινείς. Κάνεις λοιπόν χρήση ενός ’’μισού’’ δίπολου ’’αφού αποκλείεται να είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ νομοταγής / άρα...’’ υπονοόντας το άλλο μισό που είναι αυτό που απαντάω εγώ ’’είσαι τομάρι’’, για να δείξεις πως αφού αποκλείεεις να είμαστε ΤΟΣΟ νομοταγείς όσο απαιτείς, άρα είμαστε τομάρια, πρόταση εξίσου αναληθής με το πρώτο μισό της.

Αυτό που παραβλέπεις (σκόπιμα ή μη δεν το εξετάζω, μιάς και δεν με ενδιαφέρει να γίνω κακεντρεχής για να σου απαντήσω) είναι πως τίποτα (ή ίσως σχεδόν τίποτα) δεν είναι άσπρο/μαύρο, αλλά υπάρχουν εκατομμύρια ενδιάμεσες καταστάσεις, ενώ (για εμένα τουλάχιστον) το ζητούμενο, το επιθυμητό, είναι να τείνω προς το άσπρο, ή τουλάχιστον να προσπαθώ όσο μπορώ, και να μην αφήνομαι απο αυτό σκεπτόμενος πως ’’αφού δεν πρόκειται να γίνει απόλυτα, ας πάει στο δι@ολο’’. Και για να το φέρουμε όλο αυτό στο θέμα μας: Εφόσον οικονομικά μπορώ να το πάρω αυτό το εισιτήριο, τότε το κάνω, χωρίς περεταίρω ανάλυση. Μου άρέσει ; Μπάινω. Δεν μου αρέσει ; Βόλτα. Τόσο απλά.

Sorry κιόλας, σας είχα παρεξηγήσει... Από τους άλλους έπεσε έξω η χώρα.

Αυτό κάνει μάλλον για ειρωνεία, αλλά πάλι δεν είμαι σίγουρος.

Και πάλι, όπου έχω λάθος στο σκεπτικό μου, εδώ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πάντα έτοιμος να το συζητήσω, και αν σφάλλω να ανακαλέσω.

Για να δούμε όλο το μύνημα χωρίς περικοπές, τι καταλαβαίνω, και αν καταλαβαίνω λάθος, εξήγησε μου εσύ.

Και πάλι, όπου έχω λάθος στο σκεπτικό μου, εδώ είμαι.

Έχει τύχει να φας σε ταβέρνα και να μην πάρεις απόδειξη;

Έχει τύχει να πληρώσεις μάστορα με μαύρα;

Έχει τύχει να πληρώσεις γιατρό χωρίς απόδειξη ή να του δώσεις φακελάκι;

Οτιδήποτε από τα παραπάνω (και δεκάδες άλλα) να έχεις κάνει, ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ να κρίνεις αυτόν που "έκλεψε" από το κράτος το 1.20€. Έχεις κλέψει πολλά παραπάνω.

Κι εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει πλέον να πληρώνω το κράτος γιατί δεν υπάρχει. Υπάρχει μια ομάδα 300 βουλευτών με άλλους 2, 3, 5 χιλιάδες γνωστούς, κολλητούς, φίλους, εμπλεκώμενους που έχουν φάει δισεκατομμύρια, και έχουν το θράσος να λένε ότι τα φάγαμε μαζί, πέραν του ότι συνεχίζουν να τρώνε απροκάλυπτα σε καθημερινή βάση.

Από αυτή τη θέση λοιπόν, εγώ κάνω τη δική μου επανάσταση με τον τρόπο που θεωρώ σωστό. Στάση πληρωμών στα πάντα. Οπουδήποτε πάει έστω και μια δραχμή στο κράτος. 40 χρόνια, ήμουν νομοταγής και βρέθηκα κερατάς και δαρμένος. Φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

όταν παίρνεις ένα καράβι για να πας κάπου πληρώνεις ναύλο ή όχι ;

Η συγκριση της "δημοσιας" με τη "ιδιοτικη" μετακινηση ειναι ακρως αστοχη.

Επισης το να πας σε νησι μπορει να αποτελει ΕΠΙΛΟΓΗ.

Το να πας στον ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ με μετρο μπορει να αποτελει ΑΝΑΓΚΗ

Link to comment
Share on other sites

ακρως άστοχη ειναι η επανασταση όπου μας βολεύει.

Το παράδειγμα με τα πλοία το έδωσα για να καταλήξω στο ότι κι εκεί υπάρχουν κρατήσει υπέρ του κράτους αλλά δεν ειδα κανεναν σας να πληρώνει (ή να απαιτεί να πληρώσει) μόνο το αντίτιμο του καθαρού ναύλου.

Το ίδιο και στη βενζίνη/πετρέλαιο (που ξέρετε πολύ καλά πόσοι ειναι οι φόροι που μπαίνουν), τα τσιγάρα και σε ένα εκατομμύριο άλλα πράγματα.

Απλά εχετε βρει την εύκολη λύση και μεταχειριζόμενοι εύκολες προφάσεις προσπαθείτε να πείσετε ότι αυτό ειναι επανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το παράδειγμα με τα πλοία το έδωσα για να καταλήξω στο ότι κι εκεί υπάρχουν κρατήσει υπέρ του κράτους αλλά δεν ειδα κανεναν σας να πληρώνει (ή να απαιτεί να πληρώσει) μόνο το αντίτιμο του καθαρού ναύλου.

Ήρθα από Χίο το καλοκαίρι του 2012 με τη γυναίκα μου χωρίς να πληρώσω ναύλο. Ευχαριστημένος;

Το ίδιο και στη βενζίνη/πετρέλαιο (που ξέρετε πολύ καλά πόσοι ειναι οι φόροι που μπαίνουν), τα τσιγάρα και σε ένα εκατομμύριο άλλα πράγματα.

Χρησιμοποιώ το ελάχιστο δυνατό τη μηχανή.

Απλά εχετε βρει την εύκολη λύση και μεταχειριζόμενοι εύκολες προφάσεις προσπαθείτε να πείσετε ότι αυτό ειναι επανάσταση.

Ενώ αυτοί που τα καταπίνουν όλα και δεν κάνουν ούτε αυτό το λίγο είναι καλύτεροι γιατί κρύβονται πίσω από την πρόφαση της νομοτέλειας ενώ στην ουσία είναι κότες.

Link to comment
Share on other sites

Με νόμιμο τρόπο (ναι ή όχι ειναι η απάντηση) ;

Και αν ναι, ποιος ηταν αυτός ;

Φυσικά και όχι.

Αλλά να σου πω κάτι, αφού δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα έχω γράψει, και πιάνεσαι από λέξεις και φράσεις προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα, σταματάω εδώ. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

Link to comment
Share on other sites

ακρως άστοχη ειναι η επανασταση όπου μας βολεύει.

Το παράδειγμα με τα πλοία το έδωσα για να καταλήξω στο ότι κι εκεί υπάρχουν κρατήσει υπέρ του κράτους αλλά δεν ειδα κανεναν σας να πληρώνει (ή να απαιτεί να πληρώσει) μόνο το αντίτιμο του καθαρού ναύλου.

Το ίδιο και στη βενζίνη/πετρέλαιο (που ξέρετε πολύ καλά πόσοι ειναι οι φόροι που μπαίνουν), τα τσιγάρα και σε ένα εκατομμύριο άλλα πράγματα.

Απλά εχετε βρει την εύκολη λύση και μεταχειριζόμενοι εύκολες προφάσεις προσπαθείτε να πείσετε ότι αυτό ειναι επανάσταση.

Εσυ που φωναζεις εδω και καιρο να μην γενικευουμε, ξαφνικα ερχεσαι και τα γενικευεις ολα κι ολους ?

Αν ειχαμε καταλαβει εστω και στο απειροελαχιστο το τι σημαινει επανασταση

Αν την ειχαμε αναγκη ειλικρινα τη επανασταση τοτε δεν θα μιλουσαμε εδω μεσα.

Κανε το παιδι σου να κοβει παντα εισητηριο, κοβε εσυ παντα το εισητιριο κι τα λεμε :T:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι.

Αλλά να σου πω κάτι, αφού δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα έχω γράψει, και πιάνεσαι από λέξεις και φράσεις προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα, σταματάω εδώ. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

εσύ δηλαδή δικαιολογείς με κάποιο τρόπο τη λαθρεπιβίβαση ακομη και σε ένα πλοίο ;

Ποια ειναι η λογική πίσω αυτό ;

Δηλαδή αν εσένα αποφάσιζε κάποιος να μην σε πληρώσει 2-3 μηνες γιατί έτσι γουστάρει (και γιατι από το μισθό σου θα πρέπει να πληρώσει και εισφορές στο κράτος, οπότε επειδή πάλι έτσι γουστάρει σε κρατάει και ανασφάλιστο) να υποθέσω δεν θα ειχες κάποιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιμο ≠ Ηθικό

Νόμιμο είναι που ναι οι ναζί στην βουλή.

Νόμιμο είναι που ο Σαμαράς κάνει πάρτυ επί πτωμάτων.

Νόμιμο είναι το μνημόμιο.

Νόμιμο είναι να 'ναι όλοι οι πραγματικοί εγκληματίες εκτός φυλακής.

Νόμιμο είναι που ο εκλογικός νόμος (pun intended) είναι φτιαγμένος στα μέτρα τους.

Νόμιμο είναι το στρατόπεδο συγκέντρωσης μεταναστών.

Νόμιμο είναι η εφορία να σου παίρνει το σπίτι.

Νόμιμο είναι να σου κόβει η ΔΕΗ το ρεύμα όταν δεν μπορείς να πληρώσεις

Νόμιμο είναι να σε απολύουν χωρίς αποζημίωση.

Παράνομο είναι να μη βγαζεις εισιτήριο στα ΜΜΜ.

Παράνομο είναι να μη πληρώνεις τα χαράτσια.

κτλ κτλ..

Αν η ηθική κρίνεται από την ανωτέρω νομιμότητα, ευχαριστώ, δε θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας δώσεις μερικές επιστημονικές μελέτες που λένε ότι η διαμόρφωση χαρακτήρα σταματάει στα 20;

Έχεις δίκιο, ήμουν λίγο υπερβολικός. Ξέχασα προς στιγμήν πως σύμφωνα με όλους τους ψυχολόγους, η βάση του χαρακτήρα του παιδιού αποκτάται μέχρι τα 5 και ολοκληρώνεται σχεδόν στο σύνολό της μετά την εφηβεία. Το να νιώθεις βέβαια σαν παιδί είναι καλό, και συμβάλλει και στη μακροζωία. Το να κάνεις όμως σαν παιδί όντας όμως ενήλικας, ενέχει θέματα που άπτωνται της ιατρικής.

Νομίζω συνεχίζεις να διαφωνείς απλά για να διαφωνείς και το χεις φτάσει σε ότι να 'ναι σημείο. Είσαι τομάρι επειδή δε κόβεις εισιτήριο, να δω τι άλλο θα πεις δηλαδή, αυτή η αυταρέσκεια δίνει ρέστα.

Δεν διαφωνώ για να διαφωνώ. Επιχειρηματολογώ. Αλλά αν κρίνω απο τα κόκκινα, μάλλον δεν θα μου επιτραπεί περαιτέρω επιχειρηματολογία. Γνωρίζω τα όρια μου και σταματώ. Κερδίσατε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν κρίνω απο τα κόκκινα, μάλλον δεν θα μου επιτραπεί περαιτέρω επιχειρηματολογία. Γνωρίζω τα όρια μου και σταματώ. Κερδίσατε.

:TD:

Μπορντό χρησιμοποιεί αυτός όταν μιλάει θεσμικά. Το κόκκινο είναι προφανώς από τα νεύρα του :p

Link to comment
Share on other sites

ε ναι γιατι το μεγεθος της αθηνας και της θεσσαλονικης και ο φορτος στους δρομους ειναι ιδιο με τη σπαρτη η το ρεθυμνο ας πουμε που τις περπατας αμα γουσταρεις και κουτσος αμα εισαι.

Άμα θεωρείς ότι υπάρχουν πολίτες 2 ταχυτήτων πάω πάσο. Αλλά όπως το έκοβα ποδαράτο από Ηράκλειο ως την Κνωσσό που έμενα (και είναι 6χλμ) όταν δεν είχε λεωφορείο, έτσι μπορεί να το κάνει και κάποιος στην Αθήνα.

θα ηθελα να μου πεις πως ακριβως δε πληρωνεις ερτ γιατι λες οτι ειναι εθελοντικη.

Ετσιθελική έγραψα όχι εθελοντική.

ο κατοικος του ηρακλειου απο που κι ως που πληρωνει τις μεταφορες του αθηναιου?

Από τη στιγμή που πληρώνει φόρους οι οποίοι χρησιμοποιούνται για να καλύπτεται η χασούρα των δημόσιων συγκοινωνιών.

το θεμα ποσο επαναστατης ειναι ο καθενας αστο,ουτε το ξερεις ουτε σε συμφερει να το συζητησεις.

Φυσικά! Άλλωστε η επανάσταση είναι προνόμιο της αριστεράς και της αναρχίας. Συγγνώμη κιόλας που μπήκα στα χωράφια σας.

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπος μας ειναι να παμε τη κοινωνια 2βηματα μπροστα η 10 πισω ?

Οσο ειμαι εναντια στη θανατικη ποινη αλλο τοσο ειμαι εναντια σε τετοιου ειδους πρακτικες.

Σας επιασαν χωρις εισιτηριο ? δεν εχει προστιμα ! ααα δεν εχει να πληρωσεις τωρα !

Η 2η αποβαθρα χρειαζεται σκουπισμα και σφουγαρισμα !

Μα τι γράφεις τώρα, το κράτος έχει οικονομικές ανάγκες που πρέπει να καλυφθούν.

Θα μπορούσαν οι ακρωτηριασμοί να γίνονται σε γήπεδα η στάδια με ένα λογικό εισιτήριο για όσους θέλουν να παρακολουθήσουν.

Επίσης να γινόταν πλειστηριασμός για την θέση του δήμιου. Με ξεχωριστό δήμιο για τον καθένα. Νομίζω θα υπήρχε μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ των γειτόνων του καταδικασθέντα.

Όλα αυτά είναι χρήματα που θα βοηθήσουν να πάρει μπροστά η οικονομία αφού τόσα χρόνια αράζαμε και τρώγαμε τα λεφτά των εργατικών βόριων.

Link to comment
Share on other sites

Άμα θεωρείς ότι υπάρχουν πολίτες 2 ταχυτήτων πάω πάσο. Αλλά όπως το έκοβα ποδαράτο από Ηράκλειο ως την Κνωσσό που έμενα (και είναι 6χλμ) όταν δεν είχε λεωφορείο, έτσι μπορεί να το κάνει και κάποιος στην Αθήνα.

Ετσιθελική έγραψα όχι εθελοντική.

Από τη στιγμή που πληρώνει φόρους οι οποίοι χρησιμοποιούνται για να καλύπτεται η χασούρα των δημόσιων συγκοινωνιών.

Φυσικά! Άλλωστε η επανάσταση είναι προνόμιο της αριστεράς και της αναρχίας. Συγγνώμη κιόλας που μπήκα στα χωράφια σας.

ε φυσικα επειδη μπορεις εσυ και θες και εχεις χρονο πρεπει να μπορουν και οι αλλοι.

κι εγω μπορω να μην αρρωσταινω και ετσι δε χρειαζομαι νοσοκομεια,γιατι να πληρωνω για το νοσοκομειο που εχεις στο ηρακλειο?

και θες να μου πεις οτι οι κατοικοι του ηρακλειου ειναι περισσοτεροι απο της αθηνας και πληρωνουν περισσοτερους φορους που πανε στην αθηνα για τα μμμ?

και αν το παμε ετσι εγω γιατι να πληρωνω φορους για να παιρνεις εσυ επιδοτησεις να αγοραζεις αγροτικα τρακτερ και χωραφια?

επανασταση κανουν συνηθως αυτοι που δεν ειναι βολεμενοι και σταρχιδες,προφανως η μεγαλυτερη επανασταση που εχεις κανει ειναι να κραξεις τον οτε μια μερα επειδη επεσε το ιντερνετ,μεσω τηλεφωνου φυσικα απο το καναπε σου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.