Jump to content



Logitech MX 1000


Daffy

Recommended Posts

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον, το πηρα επιτελους και εγω.

Σε σχεση με το ΜΧ700 που ειχα, ειναι αρκετα καλυτερο,τοσο στην εργονομια οσο και στην αποκριση.Κυριολεκτικα ''διαβαζει'' την επιφανεια.

Πολυ καλη αισθηση στο χερι,τα κουμπια σε βολικες θεσεις και στο Doom3 η αισθηση

ειναι τελεια!

Το μοναδικο μικρο μειονεκτημα για μενα ειναι το ''ροδελακι'' που το νιωθω σχετικα ελαφρυ

και λιγο ασαφες σε σχεση με το ΜΧ700.

Το συστηνω ανεπιφυλακτα:T:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα!

:T: Α-Π-Α-Ι-Χ-Τ-Ο !!! :T:

Ενδιαφέρουσα παρατήρηση:

Έχω και το Logitech Cordles Desktop MX που περιλαμβάνει ασύρματο πληκτρολόγιο και ασύρματο ποντίκι MX700. Δοκίμασα να συνδιάσω τον δέκτη του με το καινούριο μου MX1000 και δουλεύει μια χαρά!

Ακόμα και οι επαφές στη βάση φόρτισης είναι ίδιες, μόνο που ο μετασχηματιστής του MX1000 δίνει 8V ενώ ο μετασχηματιστής του MX700 μόνο 5V. Υποθέτω πως μπορύμε να ανταλάξουμε μετασχηματιστές χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Το κακό είναι πως το νέο πρόγραμμα SetPoint που συνοδεύει το MX1000 δεν δουλεύει με τον δέκτη του MX700 (το ποντίκι δουλεύει αλλά δεν παίζουν τα επιπλέον πλήκτρα).

Ελπίζω όταν η logitech επεκτείνει τη χρήση του SetPoint και στα υπόλοιπα ποντίκια της (τώρα δίνει το MouseWare για το MX700) να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα για να μην έχω 2 δέκτες πάνω στο γραφείο και να μπορώ να χρησιμοποιήσω το MX700 αλλού (με το δέκτη του MX1000)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Ακόμα και οι επαφές στη βάση φόρτισης είναι ίδιες, μόνο που ο μετασχηματιστής του MX1000 δίνει 8V ενώ ο μετασχηματιστής του MX700 μόνο 5V. Υποθέτω πως μπορύμε να ανταλάξουμε μετασχηματιστές χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό γιατί το 1000 έχει μπαταρία λιθίου ενώ το 700 NiMH που νομίζω ότι δεν φορτίζονται από τον ίδιο φορτιστή...

EDIT: Εκτός της διαφοράς τάσης (8-5V).....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

και εγώ που νόμιζα ότι το ήθελες για να αυξήσεις την παραγωγικότητά σου στη δουλειά... :rofl: :rofl: :rofl:

Kαι μένα κάτι τέτοια μου έλεγε.....LOL!!

Καλορίζικο Knight!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Τα κουμπιά Back και Forward δεν παίζουν στο Firefox (χρησιμοποιώ τη νέα έκδοση PR1.0), εκεί δηλαδή που θα ήταν πιο χρήσιμα :(

Παιδιά, το πρόγραμμα της Logitech έχει αυτό το πρόβλημα με τον Firefox, MyIE και γενικότερα τους εναλλακτικούς browsers.

Η λύση είναι πολύ απλή.

Απλά απο το πρόγραμμα ορίστε τα πλαϊνά κουμπιά όχι ως "μπροστά", "πίσω" που είναι απο default αλλά ως "κουμπιά γενικής χρήσης". Έτσι δουλεύουν και στον Explorer και στους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο http://3dgpu.com/forums/index.php?showtopic=310&st=540 καποιοι χρηστες παραπονιουνται οτι υπαρχει ενα σημαντικο προβλημα.Παρουσιαζει lag οταν ανασηκωθει απο την επιφανεια και επανατοποθετηθει αμεσως, οπως στην περιπτωσηπουπαιζεις FPS παιχνιδια και καθε λιγο επαναφερεις το ποντικι στο κεντρο. Προσωπικα δεν εχω αυτη τη συνηθεια αλλα για καποιους ειναι σημαντικο και το θεωρουν ΑΧΡΗΣΤΟ για gaming.

Περιμενω απο τους κατοχους να μας διαφωτισουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Alexandros

..........Παρουσιαζει lag οταν ανασηκωθει απο την επιφανεια και επανατοποθετηθει αμεσως, οπως στην περιπτωσηπουπαιζεις FPS παιχνιδια και καθε λιγο επαναφερεις το ποντικι στο κεντρο. Προσωπικα δεν εχω αυτη τη συνηθεια αλλα για καποιους ειναι σημαντικο και το θεωρουν ΑΧΡΗΣΤΟ για gaming...........

Το προβλημα πραγματι υπαρχει και μπορει να ενοχλησει πολλους, ευτυχως εμενα δεν με εχει επηρρεασει στο CoD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.