Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

Hotfix 1.06 is available on PC and consoles! Here is the full list of changes:

 

Quests

Dum Dum will no longer go missing from Totentanz entrance during Second Conflict.

 

Console-specific

Improved memory management and stability, resulting in fewer crashes.

 

PC-specific

Removed the 8 MB save file size limit. Note: this won’t fix save files corrupted before the update.

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχιζω να το λεω....παιχνιδαρα. 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SS1.thumb.png.155991bf3ec258e90efe0ba29bc560a0.png

 

...κ που ξεκιναει απλα στα PS4/XBOX, πολυ ειναι.

 

-To cpu usage δεν ανεβαινει πανω απο 35-38%. Παιζω με 1,06 patch installed.

-Με RT Ultra+DLSS Balanced σε 3440x1440, η καρτα αποδιδει 50-60fps με βουτιες στα 40ies.

-Η allocated μνημη που ζητα το παιχνιδι απο τη καρτα ξεπερνα τα 8GB. Συνηθως ειναι στα 7,5-8GB σε απλες και 8,5-8.7GB σε πολυπλοκες σκηνες. Το αναφερω καθως υπαρχει αμφιβολια ως προς το ποσο future proof ειναι η 3070 με τα 8GB μνημης. Ε λοιπον ειναι. Σε 2-3 χρονια η 3070 θα ξεμενει πρωτα απο υπολογιστικη ισχυ κ μετα απο μνημη.

-Overall τα γραφικα του ειναι εξαιρετικα. Δεν υπαρχει παιχνιδι με αυτη τη ποιοτητα σε τετοια κλιμακα.

-Ο ηχος του ειναι καλος κ σε πολλα σημεια της πολης ή κ σε κλειστους χωρους κανει τη διαφορα.

-Το animation ειναι καλο αλλα οχι σε επιπεδο ΑΑΑ τιτλου ενω τα facial expressions/lips ειναι κατω του μετριου.

-To voice acting ειναι οκ αλλα ετη φωτος μακρια απο RDR2.

-Τα μονα bugs που εχω συναντησει, αν κ δεν εχω παιξει πολυ ωρα, ειναι καποια αιωρουμενα μοντελα. πχ ενας αστεγος ηταν 1 μετρο πανω απο το εδαφος ή το αυτοκινητο μου που οταν πλησιασα κατεβηκε στο επιπεδο του δρομου.

-Τα gameplay mechanics ειναι πολυ απλα κ σε συνδυασμο με το μετριο animation, δε μου αφηνει ωραια αισθηση. Δλδ δε μου αρεσει πως τρεχει ο χαρακτηρας μου, πως περπαταει μονος, πως περπαταει διπλα σε random κοινο ή χαρακτηρα του σεναριου κλπ. Αν κ εχει καποιες εντονα scripted σκηνες, δεν εχει την κινηματογραφικη αισθηση του RDR2. Βεβαια πολλοι μισουν τα scripted mechanics αλλα πιστευω πως στο συγκεκριμενο παιχνιδι θα εδινε ποντους.

 

Αν κ μου βγαζει μυρωδια παιχνιδιου του 2015 με γραφικα 2025, γενικα ειναι ΑΑΑ εμπειρια.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

https://kotaku.com/cd-projekt-red-faces-investor-lawsuit-over-cyberpunk-s-1845948861

Δεν τους άρεσε το ''χαρτογιακάς path''...

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να μην το βάλετε.

 

FORUMS.TOMSHARDWARE.COM

Programmer CodeZ1LLa releases EZ Optimizer to improve Cyberpunk 2077 performance on low-end systems. Cyberpunk 2077 One-Click Tool Promises Up To 30 FPS Uplift : Read more

 

Εξάλλου από ότι κατάλαβα η όλη δουλειά μπορεί να γίνει και manual με απλό edit ενός ini αρχείου. Οπότε γιατί να περάσετε στον υπολογιστή κάποιο πρόγραμμα που δεν ξέρετε τι άλλο μπορεί να κάνει;

facebook.png
PASTEBIN.COM

Pastebin.com is the number one paste tool since 2002. Pastebin is a website where you can store text online for a set period of time.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

με τα καραγκιοζιλίκια τους, το λιγότερο που μπορούν να κάνουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.