Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

πειτε μου γιατί να έχει τόσο υψηλές απαιτήσεις...ειλικρινά δηλαδή... σε γραφικά που ειναι το "ουάου" crysis effect? ...ο αλγόριθμος τους ειναι της λογικής if (GPU>2080; 40<fps<70 ) για να πουλήσουν οι νέες κάρτες γραφικών ... Είπαμε...πολλά κεράσια - μικρό καλάθι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως εξαντλούν τάχιστα τα credits που (δικαίως) κέρδισαν με το witcher 3.

Δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (φαντάζομαι κι εσείς), αν έλεγαν από την αρχή ότι θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι όταν (θα) είναι έτοιμο.

Τι νόημα έχει να ανακοινώνουν deadlines που αδυνατούν να τηρήσουν;

Αν κυκλοφορήσει το παιχνίδι και έχει έστω κι ένα bug, θα πέσει το κράξιμο της αρκούδας (και δικαίως, οι ίδιοι δηλώνουν, ρητώς και κατηγορηματικώς, ότι θέλουν να παίξουμε ένα πλήρες, απ' όλες τις απόψεις, παιχνίδι).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε βρε. Και downgrade θα φάει, και σε πολλά συστήματα θα παίζει. Και RT θα έχει για όσους ενδιαφέρονται και και και. Η εταιρεία δεν θα γίνει μία ακόμη ubisoft (not yet at least), μην τα μηδενίζουμε κι όλα. 

Γιώργο, είσαι υπερβολικός και το ξέρεις ρε συ. Έχεις μπει  μία στιγμή στο τρυπάκι να σκεφτείς τι σημαίνει η δημιουργία ένος τέτοιου παιχνιδιού; Για αυτό λες "δικαίως" θα πέσει το κράξιμο της αρκούδας; Ναι, ξέρω, εσύ πληρώνεις αλλά δεν είναι ρομπότ, άνθρωποι είναι.

 

Οι άλλοι καθυστέρησαν παιχνίδι που έγινε downgrade στα ύψη και είχε 1500 bugs και παρόλα αυτά έκανε πωλήσεις τρελές. Ναι, για το Watch Dogs μιλάω. Ένα 9μηνο τουλάχιστον αν δεν απατώμαι. Γιατί το καθυστέρησαν δηλαδή;

 

Και παραπάνω από 1 bug θα έχει. Δεν παίζει σε 1 σύστημα, θα πρέπει να παίξει σε χιλιάδες διαφορετικούς συνδυασμούς συστημάτων. Το bug που θα έχεις εσύ μπορεί να μην το έχω εγώ και τούμπαλιν. Έτσι είναι σε αυτά τα πολύπλοκα games. Πόσες φορές έχω δει bugs που άλλοι δεν είδαν ποτέ, και το αντίθετο. Πολλές. Εξαρτάται από 1002 πράγματα και δεν είναι το μαντείο των Δελφών, η GDPR είναι.

 

ΥΓ: Το αν θα παίζει smooth και κατά πόσο, μένει να το δούμε αλλά μην περιμένετε τρελά πράγματα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Πιστεύω πως εξαντλούν τάχιστα τα credits που (δικαίως) κέρδισαν με το witcher 3.

Δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (φαντάζομαι κι εσείς), αν έλεγαν από την αρχή ότι θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι όταν (θα) είναι έτοιμο.

Τι νόημα έχει να ανακοινώνουν deadlines που αδυνατούν να τηρήσουν;

Αν κυκλοφορήσει το παιχνίδι και έχει έστω κι ένα bug, θα πέσει το κράξιμο της αρκούδας (και δικαίως, οι ίδιοι δηλώνουν, ρητώς και κατηγορηματικώς, ότι θέλουν να παίξουμε ένα πλήρες, απ' όλες τις απόψεις, παιχνίδι).

Αφού αρχίσω με το γνωστό, αλλά απαραίτητο: "Δεν κάνουμε preorder", νομίζω ότι η καθυστέρηση ήταν σχετικά αναμενόμενη, ακόμη και χωρίς Covid-19.

Μάλιστα είναι πιο συντηρητική απ' ότι φανταζόμουν. Η CDPR παγίως λέει για όλα τα παιχνίδια ότι θα κυκλοφορήσουν όταν είναι έτοιμα, γι' αυτό συμπεριφερόμαστε στις ημερομηνίες ως ενδεικτικές ?.

Bugs θα υπάρξουν και στο τελικό, όπως υπήρξαν και στο Witcher 3 άλλωστε. Κάποιοι άλλοι περιμένουν(-με) ακόμη το Star Citizen, ένα επιπλέον τρίμηνο στο Cyberpunk είναι πταίσμα ;).

Είπα ότι δεν κάνουμε preorder?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Γιατί είμαι υπερβολικός; Επειδή σίγουρα θα υπάρχουν bugs, δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένουν ότι ο λόγος της καθυστέρησης είναι μια bug free εμπειρία.

Δηλαδή, δίνουν πάτημα σε όλους να τους κράξουν και για τις καθυστερήσεις και για τα (αναπόφευκτα) bugs.

@minast Συμφωνώ για το preorder, αλλά στην περίπτωσή τους θα έκανα μια εξαίρεση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Συμφωνώ για το preorder, αλλά στην περίπτωσή τους θα έκανα μια εξαίρεση.

Αμα ο ανθρωπος παει μια στο ενα στρατοπεδο μια στο αλλο το κανει και στα preorder... τσ τσ τσ τι να πει κανεις;; ?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα πρεπε να βγει μονο σε VR οπως το Alyx. Δυστυχως αυτη η πρωτου προσωπου οπτικη με current gen graphics, καταστρεφει οποιαδηποτε καλη ιδεα σε game. Τα scripted κομματια ειναι οκ αλλα εκει στο 2:30 με το ''κατα πασα πιθανοτητα/οσο πιο κοντα σε'' καθαρο gameplay ειναι τραγωδια.

Βλεπεις φασεις με καλα γραφικα (οχι next gen αλλα εντυπωσιακα) κ φασεις που θυμιζουν παιχνιδι 2010.

 

Γενικα αν κ δε μου αρεσει το cyber concept, φαινεται καλοφτιαγμενο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.