Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

3 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Θέλει πάλι ψάξιμο με perks και cyberware γιατί περπατάω πιο αργά και από Καρέτα Καρέτα μετά το reset :hehe: 

BTW κάνει δουλίτσα το Ray Reconstruction :o 

 

Αν θυμάμαι καλά οριακά παίζεται με path tracing λόγω latency. Πως παίζεις εσύ, PT ή Psycho RT?

Δε γνωρίζω αν θα βρω ποτέ χρόνο για δεύτερο playthrouth, αν και ψήνομαι να αρχίσω σαν corpo.

Ήταν λάθος επιλογή το στυλ βασιλάκης καϊλας νομαντ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Μηπως πας σα κάμπια επειδη είσαι over encumbered?

Ρε συ ναι, όντως. Απλά πρέπει να βρω τι μου δίνει περισσότερο carrying capacity, όπως ήμουν τούμπανος πριν το update :p Με το reset έπεσα κι εγώ όσο κι εσύ. Τι στην ευχή. Πρέπει να πετάξω πολύ πράμα και να βρω και cw καινούριο και όλο αυτό λες και σε ωθεί να παίξεις απ'την αρχή. Ρε 150 ώρες δε του φτάνουν ρε; :hehe: 

 

4 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Αν θυμάμαι καλά οριακά παίζεται με path tracing λόγω latency. Πως παίζεις εσύ, PT ή Psycho RT?

Δε γνωρίζω αν θα βρω ποτέ χρόνο για δεύτερο playthrouth, αν και ψήνομαι να αρχίσω σαν corpo.

Ήταν λάθος επιλογή το στυλ βασιλάκης καϊλας νομαντ.

Έβαλα PT για να δω το Ray Reconstruction και τι κάνει (φτιάχνει αρκετά έως πάρα πολύ τα Reflections χωρίς καμία επίπτωση στις επιδόσεις). Αν βάλω PT + DLSS Quality , έχω από 55-75 fps αναλόγως σημείου , παλεύεται λοιπόν και το FG μετά γιατί το αρχικό Frame Rate (+DLSS) δεν είναι στα τάρταρα και το Latency είναι επίσης παλέψιμο (είναι σε καλύτερη μοίρα από ότι ήταν όταν πρωτόπαιξα με FG που το ένιωθα πολύ). Έτσι δεν πέφτει ποτέ πολύ χαμηλά.

Το RR δεν δουλεύει παρά μόνο με ΡΤ. Αλλά και χωρίς PT βάζω Ultra RT αντί για Psycho και είμαι οκ. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι και χωρίς RT μια χαρά είμαι (αφού το μεγαλύτερο μέρος του έτσι το τέλειωσα, με την 1080Ti :p )

 

Corpo είχα τελειώσει απλά είχα δει κι όλα τα σχετικά endings :p 

Spoiler

(αφού υπάρχει το save πριν το point of no return)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως και στο ps5 κατι εχουν αλλαξει στο οπτικο κομματι. Δειχει σαν να ειναι ενα κλικ πανω σε αναλυση τα textures. Ειναι πεντακαθαρο, δεν υπαρχουν κατι μουτζουριτσες που υπηρχαν πανω στην κινηση και πρεπει να εχουν φτιαξει και το ΑΑ. Πολυ καλη δουλιτσα.

Το UI το αλλαξαν, π.χ οι αποστολες ειναι ολες μαζι και οχι σε ταμπς. Πολυ δυνατο αυτο που εβαλαν που δειχνει την αποσταση που εχεις απο το objective εντος του μενου. Το τηλεφωνο ειναι επισης reworked. Ολα αυτα μαζι με το talent tree και το καινουργιο crafting/ugrade εχουν αλλαξει αρκετα τα πραγματα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει όπως έπρεπε να είναι :p Που και όπως ήταν δεν μας χαλούσε, απλά είναι μια προ-γευση του Phantom Liberty. Το οποίο θα καθυστερήσω γιατί έχω πιάσει BG3 και δεν έχω ιδιαίτερο χρόνο ούτε και για αυτό :hehe: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Δε θα μπορούσε να είναι έτσι το 2020.

Και δε μπορούσαν να πουν ότι θα καθυστερήσει 3 χρόνια ακόμα.

 

Το σημαντικό είναι ότι η εταιρία δε το άφησε να πεθάνει, όπως κάνει η ΕΑ συστηματικά. Αντιθέτως το απογείωσε, αμισθί.

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Δε θα μπορούσε να είναι έτσι το 2020.

Και δε μπορούσαν να πουν ότι θα καθυστερήσει 3 χρόνια ακόμα.

 

Το σημαντικό είναι ότι η εταιρία δε το άφησε να πεθάνει, όπως κάνει η ΕΑ συστηματικά. Αντιθέτως το απογείωσε, αμισθί.

Δε λέω για το Graphical overhaul , αλλά για τα inside stuff :p Προφανώς δε θα μπορούσε graphicswise να είναι έτσι το 20. Και εννοείται , performance-wise. 

BTW , με τη σαπίλα μου παρατηρώ πως όντως υπάρχει περισσότερο CPU Usage όπως το'χαν πει. 

Link to comment
Share on other sites

WWW.IGORSLAB.DE

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty marks the latest milestone in the evolution of Night City, offering players a fresh perspective on the...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

ένας εδώ μεσα ελεγε να διαβασει το ΣΚ για τα νεo skill tree ... τι διάβασε ; θα μας πει και εμας;

Τι να σου πούμε; Το skill tree δεν έχει σχέση με αυτό που υπήρχε και πρέπει να δεις τι θα βάλεις βάση του πως θες να παίξεις. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Τι να σου πούμε; Το skill tree δεν έχει σχέση με αυτό που υπήρχε και πρέπει να δεις τι θα βάλεις βάση του πως θες να παίξεις. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

 

 

Και τα αμάξια έχουν άλλο handling καμιά σχέση με το 2020

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

ένας εδώ μεσα ελεγε να διαβασει το ΣΚ για τα νεo skill tree ... τι διάβασε ; θα μας πει και εμας;

Πρέπει να εννοείς τον @DEADLAZARUS

 

Spoiler

troll trolling GIF

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

WWW.PCGAMER.COM

Phantom Liberty is a smash hit, but CD Projekt hasn't changed its mind about moving on.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.PCGAMER.COM

Phantom Liberty is a smash hit, but CD Projekt hasn't changed its mind about moving on.

 

Πρεπει να γινει η μεταβαση σε Unreal Engine 5. Ειναι γνωστος ο λογος. Τα βρηκαν δυσκολα με την δικια τους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

WWW.DSOGAMING.COM

Cyberpunk 2077's Patch 2.01 will bring some additional performance improvements on both PCs and consoles, especially in the...

Δεν το αφήνουν το παιχνίδι οι Πολωνοί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.