Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Γιατί θα το άφηνες στην πραγματικότητα.

Αναλόγως το αυτοκίνητο. Πχ έχω κάνει hotlap (υπάρχει και to log :)) με punto esseesse όπου δε χρειαζόταν καθόλου άφημα του γκαζιού στις αλλαγές. Ούτε τσικ δεν έκανε το άτιμο. To ίδιο και με διάφορα άλλα αμαξάκια τύπου s2k, type-r κλπ που αντέχουν τρελούς καννιβαλισμούς χωρίς διαμαρτυρίες. Μη σου πω ότι τους ζητάνε κιόλας!!!

απο τα σιμς που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης μονο το live for speed και το iracing μου εδωσε το σωστο feedback που αναζητουσα γιαυτο ειμαι λιγο "περιεργος"

Στο παρελθόν έλιωνα στο LFS. Οτιδήποτε άλλο μου ξίνιζε. Πχ το iracing δε μου άρεσε καθόλου, καλά το λένε μερικοί ice-racing. Το AC είναι ε-ξαι-ρε-τι-κό και θα γίνει ακόμα καλύτερο στο μέλλον. Οπότε βουρ δίχως σκέψη ΚΤΤΜΓ!

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το αυτοκίνητο. Πχ έχω κάνει hotlap (υπάρχει και to log :)) με punto esseesse όπου δε χρειαζόταν καθόλου άφημα του γκαζιού στις αλλαγές. Ούτε τσικ δεν έκανε το άτιμο. To ίδιο και με διάφορα άλλα αμαξάκια τύπου s2k, type-r κλπ που αντέχουν τρελούς καννιβαλισμούς χωρίς διαμαρτυρίες. Μη σου πω ότι τους ζητάνε κιόλας!!!

Τα καημένα! Δεν ήταν δικά σου, ε;

Στο δικό μου 1-2 φορές το έχω κάνει από 1η σε 2α και άφησα όλη τη 2α κάτω και πολύ φοβάμαι ότι αν το κάνω και από 2α σε 3η πάνω σε στροφή, θα γυρίσει.

Λοιπόν. Βρήκα το παιχνίδι, το εγκατέστησα. Μπαίνω στο μενού, διαλέγω πίστα και αμάξι, αλλά μετά, όταν πατάω start κάνει Loading για 1-2 sec. και μετά δεν κάνει τίποτα. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Τα καημένα! Δεν ήταν δικά σου, ε;

Στο δικό μου 1-2 φορές το έχω κάνει από 1η σε 2α και άφησα όλη τη 2α κάτω και πολύ φοβάμαι ότι αν το κάνω και από 2α σε 3η πάνω σε στροφή, θα γυρίσει.

Αν έχεις πισωκίνητο πολύ πιθανό να γυρίσει. Πάντως είναι κλασική τακτική των κοντράκηδων (μόνο στις ευθείες)!

btw ωραίοι οι screwdrivers, βγαίνουν ακόμα; edit: όχι

Update:

attachment.php?attachmentid=60087&stc=1&d=1389358264

post-29381-1416078040,3074_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Για την ενεργοποίηση του photo mode(ελεύθερη κίνηση στην πίστα με τα βελάκια, depth of field, field of view, hdr, μετατόπιση του ήλιου!!) και των υπόλοιπων dev apps:

ανοίγουμε το assetto_corsa.ini που βρίσκεται μέσα στο φάκελο Steam\SteamApps\common\assettocorsa\system\cfg\ και βάζουμε:


ENABLE_DEV_APPS=[B]1[/B]

Μετά από αυτό, θα βρείτε τα κρυφά apps μέσα στο παιχνίδι στη δεξιά μπάρα μαζί με τις υπόλοιπες εφαρμογές.

Κάποιες εικόνες σε photo mode:

attachment.php?attachmentid=60109&stc=1&d=1389445210

Link

attachment.php?attachmentid=60110&stc=1&d=1389445251

Link

attachment.php?attachmentid=60112&stc=1&d=1389445687

Link

Περιμένω και δικές σας δημιουργίες!!

Και ένα ακόμα βιντεάκι από χτες ;)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=udPAFL8E0mg&list=PLhiqoEvs_DG5VLkSkhD2Uh7IUGR_SZ4gz&feature=c4-overview-vl]AC hotlap - M3 E30 drift - Mugello (foot cam) +a bit of drifting - YouTube[/ame]

post-29381-1416078045,7545_thumb.jpg

post-29381-1416078045,783_thumb.jpg

post-29381-1416078045,8185_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την ενεργοποίηση του photo mode(ελεύθερη κίνηση στην πίστα με τα βελάκια, depth of field, field of view, hdr, μετατόπιση του ήλιου!!) και των υπόλοιπων dev apps:

ανοίγουμε το assetto_corsa.ini που βρίσκεται μέσα στο φάκελο Steam\SteamApps\common\assettocorsa\system\cfg\ και βάζουμε:


ENABLE_DEV_APPS=[B]1[/B]

Μετά από αυτό, θα βρείτε τα κρυφά apps μέσα στο παιχνίδι στη δεξιά μπάρα μαζί με τις υπόλοιπες εφαρμογές.

Κάποιες εικόνες σε photo mode:

attachment.php?attachmentid=60109&stc=1&d=1389445210

Link

attachment.php?attachmentid=60110&stc=1&d=1389445251

Link

attachment.php?attachmentid=60112&stc=1&d=1389445687

Link

Περιμένω και δικές σας δημιουργίες!!

Και ένα ακόμα βιντεάκι από χτες ;)

Κουλή παρατήρηση. Το κλειδί δεν είναι στη μίζα :wall:

Κλεμμένο είναι ε. Drive it like you stole it που λένε

Link to comment
Share on other sites

You Good!!!!!!

BTW, μούφα το παιχνίδι, δεν έχει κλειδί στη μίζα!!!:p

EDIT: Με πρόλαβε...

Σοβαρά τώρα, το παιχνίδι πρέπει να είναι κορυφαίο, (οπτικά τουλάχιστον) μιας και ήταν σα να ήμουν μέσα στο δικό μου, και οι κινήσεις του τιμονιού ίδιες.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Το RSR Live timing , αναβαθμίστηκε στην 2.0.008 .

Μια από τις νέες δυνατότητες είναι η προσθήκη φίλτρων για controllers, λαστιχα κτλ

Οπότε το ήξερα : RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Επίσης akis_Z80 τους έχεις πάρει τα σώβρακα στο drag ε? RSR LiveTiming to Assetto Corsa

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Για να παιξεις με παλια καρτα γραφικων κανε το παρακατω που ειπε ο φιλος σε παλιοτερο ποστ:

ας μου δωσει καποιος 0.1 dx

edit

το εφτιαξα

[DX11]

MAXIMUM_FRAME_LATENCY=0

MIP_LOD_BIAS=-1 ; GO NEGATIVE (ie. -1) TO SHARP THE IMAGE

SHADOW_MAP_BIAS_0=0.000002

SHADOW_MAP_BIAS_1=0.000015

SHADOW_MAP_BIAS_2=0.0003

ALLOW_UNSUPPORTED_DX10=1 ; UNSUPPORTED USE AT YOUR OWN RISK

το DX10=1 (απο 0 που ηταν)

στο αρχειο dx11.ini τα κανεις αυτα, θα το βρεις στον φακελο /system/cfg

Έγινε επεξεργασία από wiznick
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] [MENTION=13254]djkostas[/MENTION]

I did it for teh lulz :hehe:

Θα (πρέπει να) μηδενιστούν οι χρόνοι όταν διορθωθεί το πρόβλημα με την τακτική "παίρνω φόρα στο dragstrip".

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION] με μια κάρτα AMD 7790 πιστεύω ότι θα μπορέσεις να απολαύσεις το παιχνίδι με κάποιους συμβιβασμούς βέβαια στις σκιές και στις αντανακλάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο πώς σου φάνηκε; Γίνεται τίποτα με την 7200;

Την Παρασκευή το update φέρνει την BMW 1M coupe με χειροκίνητο κιβώτιο..

Κλείνω το ποστ με ένα παράδοξο που έγινε πριν λίγο. Άλλοι έχουν τα best splits, άλλος την "pole" ε χε χε..

attachment.php?attachmentid=60158&stc=1&d=1389742760

Αυτά τα ποστάρω για να τα βλέπει ο [MENTION=13254]djkostas[/MENTION],να ρίχνει κάνα 2 sec το χρόνο για πλάκα και μετά να ψαχνόμαστε!

post-29381-1416078057,5211_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.