Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

ολα παιζουν με keyboard αλλα αν δεν παιξεις με τιμονι χανεις το 80% της οδηγησης και της αισθησης.Εγω παιζω με αυτο , το οποιο το εκανα mod απο το τιμονι της thrustmaster F1 Ferrari add-on.

20140104_1951271.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ferrari 458 @Imola 1:54:944

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rVB4v--7kh4]F458 Imola 1 54 944[/ame]

ΥΓ. Αν βρει κανένας πως μπορούν και κάνουν 1:53 ας μου πεί και μένα! :(

EDIT: LOLWOOT με κάποιο τρόπο κατάφερα να βάλω το λάθος λινκ πριν. Αν αυτό δεν είναι ρεκόρ δεν ξέρω τι είναι....

Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος γύρος! Πώς κάνουν κάποιοι τα 1:53 θα σε γελάσω.

[MENTION=112]Maximvs[/MENTION] moar info plz!!!!

Ειναι full mod πανω στο add on τιμονι της Thrustmaster F1 Ferrari wheel.Λειτουργουν τα παντα πανω στο τιμονι αναλογα το παιχνιδι που παιζουμε και τι πληροφοριες δινει μεσω του API που χρησιμοποιει.

Το intro που εχω φτιαξει εχει πληρη περιγραφη του τιμονιου.

F1Simgames Custom Wheel - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω φτιαξει και καποια skins για το Assetto corsa.Mπορειτε να τα κατεβασετε απο το F1simgames

Exω και αλλα skins και add ons για αλλα racing games που μπορειτε να τα κατεβασετε.

F1Simgames-BMW-M3-E92-Bilstein-Front2-200x200.jpgF1Simgames-BMW-M3-E92-Dunlop-Front-200x200.jpgF1Simgames-BMW-M3-GT2-BF4-side-200x200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη 0.6 βελτιώθηκε αρκετά η συμπεριφορά της Evora GTE, πλέον δε βγάζει τόσα πολλά μούτρα.

Για το AI: έχει την τάση να χώνεται πολύ βαθιά μέσα στην κορυφή της στροφής και μετά να διορθώνει άτσαλα για να μην πατήσουν οι ρόδες στο γρασίδι. Επίσης παρατήρησα ότι αν καταφέρεις να κάνεις προσπέραση, ο υπολογιστής λες και τα παρατάει και ρίχνει αρκετά το ρυθμό του. Για τις συγκρούσεις δε λέω τίποτα, υπάρχουν άπειρα βιντεάκια στο yt :whistling. Ακόμα και έτσι, το race mode είναι πολύ διασκεδαστίκο πάντως!

Προσθέτω κι' άλλο ένα hotlap.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SHbWb4wP6dc]Assetto Corsa hotlap - BMW M3 E30 grA - Silverstone - YouTube[/ame]

Από την εξωτερική κάμερα φαίνεται ότι το αυτοκίνητο χοροπηδάει όλη την ώρα σαν κατσίκι με το default setup. Καμιά πρόταση για ρύθμιση bump/rebound κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι κάνει αυτός ο Χούτος; Δεν έφτανε το iracing, πήρε και τα δικά μας σώβρακα.

RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Άστον αυτόν, ψεκάζει και στις στροφές...:suicide:

Εντάξει όσο παραμένει στις φόρμουλες (OW) καλά είμαστε!!:whistling

BTW, για όποιον το 'χασε, το επόμενο update μάλλον θα περιέχει MP4GT3!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.