Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

:/.. οχι ρε τι να τρολαρω. εχω την g27 και καμερα εξω. καταλαβαινω την εννοια σιμ με τη μεσα αλλα μ αρεσει η εξω οταν παιζω. και γιατι εχεις καλυτερη αισθηση του αυτοκινητου με την μεσα αληθεια? με την εξω βλεπεις τα παντα που παταει που βρισκεται κλπ.

τελοσπαντων το αναλυσαμε :p μη βαρατε αλλο:hang2:

Chris δεν εισαι ο μονος που παιζεις με την εξω...ειναι κουλο βεβαια να μας βολευει αυτη η καμερα..εχουν δικιο οι απο πανω..αλλα εγω παντα επαιζα με την εξω και εχω συνηθησει τωρα(κακως βεβαια)..:baby:

Link to comment
Share on other sites

οοοοκ.... αλλα παιζω με την εξω καμερα :ρρρρρ μονο για πλακα με την μεσα δε το μπορω οταν προσπαθω για χρονο.

μια ερωτηση απο περιεργεια γενικα, κανετε καλυτερους χρονους με τη μεσα καμερα? εχει συγκρινει κανεις?

Αν χρησιμοποιείς την μέσα κάμερα πρώτα απ' όλλα βρίσκεσαι στο σωστό ύψος αλλά κυρίως μπορείς να αλλάξεις τη FOV. Όσο ποιο μικρή FOV τόσο σε ποιο αργή κίνηση θα σου φαίνονται όλα και τόσο περισσότερο χρόνο θα έχεις για σωστότερες αντιδράσεις, αν το παρακάνεις βέβαια θα είναι σα να οδηγείς με κιάλια...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παίξω σήμερα. Το εγκατέστησα στο HTPC με την 46άρα TV με σκοπό να βάλω και τη G27 να το δοκιμάσω για πρώτη φορά σαν παιδί κι εγώ.

Δεν παίζει σε XP.

:fist:

Για δοκίμασε αυτό Steam Community :: Guide :: How to Play Assetto Corsa on DirectX 10

Δλδ πας εδώ \SteamApps\common\assettocorsa\system\cfg"

Ανοίγεις με notepad αυτό "graphics.ini"

Πας στην γραμμή ALLOW_UNSUPPORTED_DX10=0

και το κάνεις 1 δλδ έτσι

ALLOW_UNSUPPORTED_DX10=1

Τέλος κάνεις disable μέσα από το παιχνίδι τα Post Processing Effects.

Link to comment
Share on other sites

Είναι.

Έκανα δεξί κλικ compatibility>Windows NT και φόρτωσε το παιχνίδι. Αλλά όταν πατάω start για να με πάει στην πίστα, κάνει να φορτώσει, αλλά με πετάει πάλι στο μενού.

Τουλάχιστον έγινε το 1ο βήμα να φορτώσει το παιχνίδι. Αν δεν βρούμε άκρη και τώρα, θα βάλω win7.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έβαλα 7 σε ένα παλιό μηχανικό δίσκο (τον βί@σαν τα 7άρια), έκανα και την αλλαγή στο αρχείο και έπαιξε με DX10. Μένει να συνδέσω τη G27 και να διαβάσω το θέμα να βάλω κάνα mod.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.