Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Για να δούμε... πόσο θα γκρινιάξεις.

Γιατί τη γκρίνια δεν τη γλιτώνουμε :p

μπααα απλα , το μαζευω και το παω πισω.Δανεικο ηταν.

Ακομα προσπαθω να το κανω να τρεξει.Δε θα κατσω να τετραγωνισω τον κυκλο για να παιξω ενα παιχνιδι.Αστο , οταν βγει επισημα..

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχετε AMD κάρτες γραφικών? 

 

Ερώτηση κρίσεως: Tο δικό μου μηχάνημα: CPU: Intel® Core™ i7-3770 CPU @ 3.40GHz | Motherboard: Gigabyte Z77M-D3H | GPU: Gigabyte NVIDIA Geforce GTX 970 | Memory: 16 GB RAM (4 X 4096 MBytes Corsair)

 

σηκώνει triple screen? Σκέφτομαι (για το μέλλον) αν αξίζει μια επένδυση σε 3 οθόνες 24" (περίπου 150 euros X 3 = 450 euros), με το παραπάνω μηχάνημα (δηλαδή ανάλυση 5760 Χ 1080 και 60 fps για τα racing games). Έχω ακούσει πως για triple screen είναι προτιμότερες οι AMD κάρτες...Ισχύει; Δεν τολμώ να προβώ σε τέτοια κίνηση προς το παρόν, γιατί εκτός από την παντόφλα (στην καλύτερη, ή τηγάνι στη χειρότερη) που θα φάω στο κεφάλι από τη γυναίκα, αν τελικά δε σηκώνει, θα πρέπει να αγοράσω άλλη μια 970 για SLI με ότι συνεπάγεται αυτό για τη σωματική μου ακεραιότητα...

 

Η άλλη σκέψη είναι να αγοράσω το oculus όταν βγει (περίπου στα ίδια λεφτά το υπολογίζω), αλλά από reviews των τελευταίων ημερών από κάποιους φίλους εδω πέρα απογοητεύτηκα... Άσε που προτιμώ να έχω την αίσθηση του τι γίνεται στο δωμάτιο...

Δεν ξέρω εάν σε βοηθάω, αλλά με χειρότερο setup από το δικό σου (δες στην υπογραφή μου), τρέχω 3 οθόνες στα 60 fps κλειδωμένα...

Τις ρυθμίσεις μου δεν τις θυμάμαι, λείπω ταξίδι τι προτότυπο..., αλλά σίγουρα δεν είναι στο low. Από med και πάνω αν θυμάμαι καλά.

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, αλλά εάν μένεις Αθήνα, σου "δανείζω" τις οθόνες να το δοκιμάσεις!

 

Σε ότι αφορά τηγάνια, παντόφλες και λοιπές απειλές σωματικής ακεραιότητας.... :p  :p  :p  νομίζω ότι πρέπει να είστε ΝΕΟΙ στο "συντροφικό" βίο, γιατί εγώ μετά από 22+ χρόνια στην πλάτη, έχω ολόκληρο δωμάτιο δικό μου και κανείς δεν ασχολείται με τις ...επενδύσεις μου :D  :D :D  :D  

Α! Και το κυριώτερο είναι ότι αυτό συμβαίνει εδώ και τουλάχιστον καμιά 4ετία που ασχολούμαι κάπως πιό σοβαρά!!!

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι δεν μένω στην έπαυλη του θείου από το joker, αλλά και ούτε είμαι ο Έλληνας κρίσος με 7 γράμματα....χαχαχαχα

 

Οπότε υπάρχει ..... φώς στο βάθος του τούνελ!!!! :p  :p :p  :p  

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

γιατί εγώ μετά από 22+ χρόνια στην πλάτη, έχω ολόκληρο δωμάτιο δικό μου και κανείς δεν ασχολείται με τις ...επενδύσεις μου :D  :D :D  :D  

 

 

Τους  έκανες την καρδιά περιβόλι...   :D  (και εμένα δηλαδή , αλλά τυγχάνει τα 17 από τα 22 να σε γνωρίζω  :) )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τους έκανες την καρδιά περιβόλι... :D (και εμένα δηλαδή , αλλά τυγχάνει τα 17 από τα 22 να σε γνωρίζω :) )

Ίσα ίσα! Το αντίθετο! Μας δίνει κουράγιο για να κοιτάμε το μέλλον με αισιοδοξία!! :)

Να είσαι καλά φίλε! Τα λέμε στις πίστες! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λές!

Για αυτό το έγραψα, γιατί μην νομίσει κανείς ότι υπάρχει κ΄ποιος που ΔΕΝ έχει δοκιμάσει την γλύκα της.....παντόφλας τουλάχιστον.... :p

Άσε τον Θάνο, με πειράζει :lol:

 

Είσαι Αθήνα?

Θές να δοκιμάσουμε με τις οθόνες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λές!

Για αυτό το έγραψα, γιατί μην νομίσει κανείς ότι υπάρχει κ΄ποιος που ΔΕΝ έχει δοκιμάσει την γλύκα της.....παντόφλας τουλάχιστον.... :p

Άσε τον Θάνο, με πειράζει :lol:

 

Είσαι Αθήνα?

Θές να δοκιμάσουμε με τις οθόνες?

 

Ευχαριστώ, αλλά είμαι Θεσσαλονίκη. Δεν πειράζει, καλύτερα να πληρώσω πρώτα τα τέλη κυκλοφορίας, το φυσικό αέριο, τα δώρα, τον ενφια, κλπ κλπ και μετά βλέπω αν μου περισσεύουν για οθόνες! :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το dk2 είναι ή βρήκες το commercial?

dk1 είναι.Αλλά πραγματικά μου ερχόταν να το σπάσω που δε κατάφερα Ούτε μια φορά , έστω για 1 δευτερόλεπτο να δω πως είναι στο ασετο.

Σαν αίσθηση Γενικά, το περίμενα πιο καλο και πιο εντυπωσιακό όταν το δοκίμασα σε πισι που δουλεύει.

δε θα το έπαιρνα σε καμία περίπτωση ειδικά έτσι όπως είναι τώρα.Και μιλάω για το dk1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ανεμενε τη φτηνη λυση που δοκιμαζω. μεχρι τωρα εχω καταφερει της προκοπης σε ταχυτητα streaming στο κινητο (μπορουσα να παιξω δηλαδη, εχει lag λιγο χειροτερο απο τηλεοραση), σωστο headtracking με ολιγον lag και κει, και περιμενω την απο τις ακριβες μασκα που παραγγειλα απο aliexpress 16$ να μου ρθει. περισσοτερα στο simracing gear θεμα :p

 

αν δεν εχει lag το headtracking με τον ενα η με τον αλλο τροπο, θα χτυπησω οθονιτσα 1440p60 hdmi και βλεπουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορούμε να το δοκιμάσουμε

 

Καλα ειναι φοβερο!!!!

Μπηκα σε εναν σερβερ που το ειχε!!!

 

Με συνθηκες οπως της φωτος...2 αδελφια αλιεν εγραφαν κοντα στο 1:12:xxx

DQUqx5a.jpg

 

Εγω με τα ζορια qual λαστιχα και ρυθμισεις χωρις να ξερω εγραψα

padMXZ7.jpg

 

Τα δικα μας αλιεν που βρισκονται σε χρονους παρακαλω? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.