Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

3 minutes ago, liakjim said:

Βασικά να δω που θα πρωτοβάλω όλα αυτά τα κουμπιά (DRS, KERS,  MGU-K recovery, MGU-K delivery, MGU-H mode)

 

Δεν ξέρω πως κάνει simulate το iracing την McLaren F1 αλλά νομίζω πως το simulation στο συγκεκριμένο αμάξι, είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό.

Ανυπομονώ να την οδηγήσω.

 Το ίδιο πράγμα κάνει και το iR, όπως έχω γράψει ήδη ενώ είναι απόλαυση για να φέρνεις βόλτες, είναι too much work for racing. Ένα αγώνα έτρεξα και χάθηκε η μπάλα με τις ρυθμίσεις, μία έμενα από ενέργεια, μία δεν την χρησιμοποιούσα, δεν μπόρουσα να βρώ ρυθμό και να πάω γρήγορα με συνέπεια. Μετά από καμμιά δεκαριά γύρους άφησα το σύστημα σε ένα mode που μου έδινε σχεδόν πάντα full battery και απλά χρησιμοποιούσα το push to pass το οποίο σου δίνει για λίγο την μέγιστη απόδοση και ενώ έτσι ήμουν σχετικά consistent δεν ήμουν γρήγορος αφού δεν χρησιμοποιούσα την μπαταρία στο full. Το DRS είναι πιο έυκολο, αρκεί να είσαι εντός δευτερολέπτου από τον προπορευόμενο πρίν φτάσεις στη ζώνη του DRS, σου ανάβουν τα λαμπάκια ότι το έχεις διαθέσιμο και μόλις μπεί στη ζώνη του DRS το ενεργοποιείς κατά προτίμηση μαζί με το push to pass για απογείωση και εύκολη προσπέραση. Παρεπιμπτόντως δεν υπάρχει KERS σε αυτά τα μονοθέσια, έχουν βάλει KERS στην SF-15?

 

Από ότι γνωρίζω στην πραγματικότητα χρησιμοποιούν λογισμικό που το σετάρουν για να είναι σχεδόν αυτόματο ανάλογα που βρίσκεται στην πίστα με δυνατότητα βέβαια παρέμβασης αλλά κάτι τέτοιο δεν υπάρχει στο iR. Εντυπωσιακή η τεχνολογία των νέων F1, αλλά για simracing προτιμώ την ωμή οδηγική απόλαυση της Lotus 79 που νιώθεις πραγματικά το αυτοκίνητο να βεντουζάρει πάνω στο οδόστρωμα όταν ανεβάζεις ταχύτητα παρέα με τον φανταστικό ήχο, η McLaren ακούγεται σαν fiat panda μπροστά της.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

KERS, εννοώ το κουμπί , που στα δίνει όλα για λίγο.

Πολύ ευχάριστο , που σε consumer sims (ακόμα κ στο simcade forzetto) , έχουν φτάσει να κάνουν simulate τέτοια πράγματα. Φοβερή εξέλιξη και από τα 2 sims.

Στο stream είπε για το αυτόματο setάρισμα αλλά κ το πόσο δύσκολο είναι να το φτιάξουν, οπότε προς το παρόν , πάει σε εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Κατα καιρους εβλεπα βιντεος με την F40 και αναρωτιομουν πως γινεται να ντριφταρεις αυτο το πραγμα in real life..

Ειχα δοκιμασει 1-2 φορες στο παιχνιδι αλλα ματαια.Ειπα σημερα να το πολεμησω παραπανω.

Τελικα γινεται :D (σαφως παιρνει βελτιωση)
Μακραν το δυσκολοτερο αμαξι για παιχνιδια.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

From FB:

Introducing the gorgeous Ferrari 488 GT3, the racing edition of the latest 488 GTB, presented at the Ferrari Finali Mondiali, as replacement for the 458 Italia. This car features large side intakes to provide a better air flow to its twin-turbocharged 3.9-liter V8.

With the addition of the Ferrari 488 GT3, our GT2/GT3 grid will be one of the most complete in the genre and a step forward in providing the best GT experience ever!

The Red Pack DLC will be available to purchase July 14th on Steam and will be coming to home consoles later in the year. Assetto Corsa is out now on Steam PC and will be released on home console on August 26th in Europe and August 30th in North America.

2b47ff3455754b076df696deff522f01.jpg

49b0e1eac8d663544931b10adae01a56.jpg77a7e142e4e4306711ff473bd809138a.jpg

bee2b4a8fa75e0b3c5c767c74be2de4d.jpg

175d0a099a62be57224cd4c08734e4ac.jpg

e44448948a82c61774b3010670ed87b1.jpgec030172ee6e6a37f2f9d13d75ca533e.jpg

fe4bb979a8c6e2b30f20bcea6296aae2.jpg

ffb3e7553292fe095de9c5875adba82f.jpg

08495747ec397618c7d7bbb4ced10d59.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.