Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Απο αφεντικα,lord kunos,τωρα υπαλληλοι με μετοχες.

Απο ανεξαρτητοι και ωραιοι και μαγκες τωρα καθε Δευτερα συμβουλιο με γραβατες και sales charts και αλλα τετοια ωραια!

Βεβαια τωρα υπαρχει μαρουλι πολυ απο πισω για αναπτυξη και αγορα δικαιωματων(αμαξια,λειζερ πιστες,βροχη,καιρος..)!!

Η ιστορια σε περιπτωσεις αγορας μικρου ψαριου απο μεγαλο δεν ειναι δυστυχως καλη για το μικρο...

Ειναι νωρις ακομη.

Πολυ φοβαμαι οτι τα χρονια της αθωοτητας τελειωσαν(για το rf2 νωριτερα),το μερακι και η εμμονη στην τελειοτητα πλεον περασε σε αλλα σταδια.

Θα μας τα παιρνουν ωραια,τερμα οι συναισθηματισμοι και free content!

Πολυ φοβαμαι μοντελο...iracing...αλλα και παλι υπαρχει αμυνα απο μερια μας,ΑΠΟΨΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Απο αφεντικα,lord kunos,τωρα υπαλληλοι με μετοχες.

Απο ανεξαρτητοι και ωραιοι και μαγκες τωρα καθε Δευτερα συμβουλιο με γραβατες και sales charts και αλλα τετοια ωραια!

Βεβαια τωρα υπαρχει μαρουλι πολυ απο πισω για αναπτυξη και αγορα δικαιωματων(αμαξια,λειζερ πιστες,βροχη,καιρος..)!!

Η ιστορια σε περιπτωσεις αγορας μικρου ψαριου απο μεγαλο δεν ειναι δυστυχως καλη για το μικρο...

Ειναι νωρις ακομη.

Πολυ φοβαμαι οτι τα χρονια της αθωοτητας τελειωσαν(για το rf2 νωριτερα),το μερακι και η εμμονη στην τελειοτητα πλεον περασε σε αλλα σταδια.

Θα μας τα παιρνουν ωραια,τερμα οι συναισθηματισμοι και free content!

Πολυ φοβαμαι μοντελο...iracing...αλλα και παλι υπαρχει αμυνα απο μερια μας,ΑΠΟΨΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!

 

Δεν τα βλέπω έτσι τα πράγματα προσωπικά.

 

Μάλλον win win κατάσταση.

 

Όντως νωρίς. Τα λέμε σε ένα χρόνο για να κρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Που τους βρήκαν αυτούς?

Ούτε η μάνα τους δεν τους ξέρει.

Είδα ενα  παιχνίδι τους το bloodstained και πέθανα στο γέλιο.

 

Σα το golden axe.

και ενα άλλο 3rd person horror survival δε μου πολυγέμισαν το μάτι...

 

Ελπίζω να εχουν χρήματα γιατί κάτι άλλο δε βλέπω να εχουν...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

Που τους βρήκαν αυτούς?

Ούτε η μάνα τους δεν τους ξέρει.

Μια χαρα τους ξερει η μανα τους οπως και πολυς κοσμος, με πολλους επιτυχημενους τιτλους στο ενεργητικο τους... :p

http://www.505games.com/fullproductrange

 

Ελπιζω μονο να μην ακολουθησουν το μοντελο του Payday 2, γιατι τοτε, περαστικα σας :hehe:

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να το περίμενε κανείς. Ακόμα δε θέλω να πω κάτι αστήριχτο, αλλά τους περιμένω στη γωνία με torch&pitchfork.

torch-and-pitchfork.jpg

 

Μακάρι να είναι όλα για το καλύτερο και οι τωρινές ανησυχίες να φαίνονται γελοίες μετά από 6 μήνες.

 

 

Πάντως δεν ξέρω ποιος θα έλεγε όχι σε μια τέτοια εξαγορά

1.375.000 ευρώ μέχρι τις 30 Απριλίου
1.375.000 ευρώ μέσα σε 1 χρόνο από την εξαγορά
1.591.500 ευρώ σε μετοχές

 

BIG MONEY KUNOS

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τρεξουμε να παρουμε μετοχες της digital bros δηλαδη?

Πουληθηκε και το AC και η Kunos?

Πνευματικα δικαιωματα και τετοια?

Μπραβο τους που πουλησαν στο peak τους!!!

Σ'αυτο παλαμακια!!

Εχουν να βγουν απο τα συρταρια παλια μοντς(οχι κουνος ποιοτητα) σαν dlc.....

 

Link to comment
Share on other sites

Άργησες.. Έπρεπε να πάρεις την προηγούμενη βδομάδα..

 

 

Marco's Facebook

Ok, let's clarify this before it becomes the bigger flame of the year.

By today, Kunos Simulazioni is part of Digital Bros Family, and me and Stefano by today are shareholders of Digital Bros. That's it. We are still the founders of Kunos, we are still IN, also keeping our respective positions and responsabilities, with just few exceptions: the budget we'll manage by now doesn't come anymore from our personal profits, but from Digital Bros, our bigger AC fan. Keeping the same policy, strategies, DNA, development team, goals. So, if this news would not been made public, you couldn't realize that something is changed, because - by a gamer/simracer point of view - nothing is going to change.

The reason why this news comes like a bombshell is because Digital Bros is a listed company, therefore this kind of operation must a) kept confidential until the negotiation is over, B) go public when is done. That's it.

For whom are afraid that today a piece of their simracing world has gone, let me remind them that Digital Bros has published - under its label 505Games - the console version of Assetto Corsa, and it doesn't seem to me that AC on PS4/XB1 is an arcade game: definetely it isn't. Therefore, before to scream in any direction that "Kunos has been bought, The World is Over", please sit down, breath and think. Because the only news you should be interested is that by today, we have more resources, time and power to do our job, even better than before.

So: think easier, live better, stay strong. The Future is Bright.

Have a nice weekend

 

 

Πολύ ευχάριστα νέα. Πολύ καθησυχαστικό ότι παραμένει το ίδιο team

Link to comment
Share on other sites

To team παραμένει, το θέμα είναι πόσο "περνάει" η γνώμη του στην κατεύθυνση που θα πάει το AC και τί είδους εξουσίες έχει η ομάδα. Εγώ είμαι αισιόδοξος βέβαια και πιστεύω πως ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις, ελπίζω να μην αλλάξει και τιμολογιακά η πολιτική. Ήδη είναι βλακεία που δεν μπορώ να τρέξω ολόκληρο αγώνα επειδή δεν έχω ένα απ τα αυτοκίνητα που τρέχουν, ας ελπίσουμε να μην το φλομώσουν σε microtransactions.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πως πέρασα το χθεσινό μου βραδάκι. Street cars στο Mugello = ποίημα. Ποιός λέει ότι δεν μπορείς να τρέξεις αγώνες με street cars / λάστιχα?

Δεν νομίζω να είχα πιο διασκεδαστικό αγώνα σε public server

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή τα λεφτά από τις μετοχές είναι πολλά όπως λέγαμε @Dimitris Pappas και επειδή δε θέλω να έχουμε καμιά απότομη πτώση να θυμίσω το εξής..

vm328zJ.png

9 Απριλίου του '16 έκλεισε το poll και σε κάτι λιγότερο από 1 χρόνο φτιάξανε 6 points. Εντάξει εκτός από τις σπίθες..

Αν βάλουν και timed races θα είμαστε κομπλέ :D

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει επίπτωση στην απόδοσή τους. μουαχαχα

brake temps yes, brake fade no.

Είναι όπως όταν κάνεις συμφωνία με το διάβολο και του ζητάς πολλές γυναίκες. Σου τις δίνει αλλά μετά δε σου κάνει κούκου. there's always a catch

 

edit νομίζω πάντως ότι σαν feature υπάρχει το brake fade αλλά είναι απενεργοποιημένο στο official content γιατί θέλει πολύ ψάξιμο στα settings + ότι το ai δε θα την παλέψει και θα θέλει και αυτό αλλαγές. Οι modders νομίζω μπορούν να το χρησιμοποιήσουν...

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, akis_z80 said:

vm328zJ.png

9 Απριλίου του '16 έκλεισε το poll και σε κάτι λιγότερο από 1 χρόνο φτιάξανε 6 points. Εντάξει εκτός από τις σπίθες..

Αν βάλουν και timed races θα είμαστε κομπλέ :D

 

 

Φυσικά και προσομοιώνει θερμοκρασία φρένων!! Φαίνεται σε αυτούς που δεν έχουν βελουδένιο φρένο και μπλοκάρουν σαν πούστηδες :p (no offense)

 

Βλέπω τη λίστα και η Kunos έχει φτιάξει όλα τα πράγματα που χρειαζόντουσαν φτιάξιμο (από αυτά που είναι στο πολλ) όπως είπες Άκη το μόνο που λείπει είναι οι timed races που αν το app από το acrl  δεν ήταν τόσο για το πούτσο δεν θα ασχολιόντουσαν καν... Το pit stop strategy δεν έχει νόημα να το κάνουν γιατί υπάρχει το pit config και το μόνο που θα έκανε ο Kunos θα ήταν να το αντιγράψει, γιατί είναι σχεδόν τέλειο.

 

Τα υπόλοιπα είναι features της τσουτσούς, είδαμε και στα άλλα sim πόσο μεγάλο ρόλο παίζουν!

  • steer ratio υπάρχει απλά αντί για hard lock δεν σου δίνει feedback
  • engine stall υπάρχει μόνο για σου σπάει τα κάκαλα όταν πας να ξεκινήσεις από τα pit
  • skin θα ήθελα για να ικανοποιήσω το 5χρονο μέσα μου, αλλά θα ήθελα και global library για να διαλέγω όποιο θέλω από όοοοολο το κόσμο :p ( @TheLab τα emoji χάλασαν)
  • water/radiators και να βάζανε κάτι τέτοιο, θα έπρεπε να είναι τόσο RNG (random number generator) που απλά θα προκαλούσε εκνευρισμό

 

Πλάκα στη πλάκα άμα το καλοσκεφτούμε, πέρα από τις πίστες και κανά δύο features (+ να έχουν όλα τα αυτοκίνητα το latest tyre version) το AC και το development του έχει τελειώσει! Άντε με το καλό σε κανα χρόνο να αρχίσουμε να βλέπουμε τα πρώτα teaser του AC2. Φτάνει τόσο με το AC πολύ ασχολήθηκαν. πολύ περισσότερο από οποιαδήποτε εταιρία έχει ασχοληθεί με το παιχνίδι της (εκτός από MMO και moba) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά τέσσερις-πέντε ελλείψεις τις βλέπω εύκολα.

 

1)Tyre deformation.

2)Σβήσιμο μηχανής.

3)Το ότι δεν σε αφήνει να κάνεις γύρω του θριάμβου στο τέλος race.(teleport to pits)

4)To ότι δεν μπορείς να το τουμπάρεις!!!

5)Το ότι δεν υπάρχει οπτικό damage model.

 

Τα 2 και 3 πραγματικά είναι εύκολα να τα λύσουν και πραγματικά με κάνει να απορώ αν ασχολούνται με τέτοια θέματα ή αν τα θεωρούν λεπτομέρειες ήσσονος σημασίας.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Φτάνει τόσο με το AC πολύ ασχολήθηκαν. πολύ περισσότερο από οποιαδήποτε εταιρία έχει ασχοληθεί με το παιχνίδι της (εκτός από MMO και moba) 

 

Συγκεντρωσουυυυυ :p

Μην τα πετατε αυτα ετσι αποτομα....

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.