Jump to content



Age of Empires II HD


astrolabos

Recommended Posts

Βγαίνει 9 Απριλίου στα 18,99 €. Όποιος το προπαραγγείλει, -10%

Save 10% on Age of Empires II HD on Steam

[MENTION=9387]victor[/MENTION] [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Since the game will be available on Steam, Age of Empires II HD will include Steam achievements, leaderboards, and Steam Cloud support. Steam users can also play against each other in the game, and you can even share user-created content through the Steam Workshop. As for minimum spec requirements, the game will support Windows XP and up, 1.2GHz CPU, 1GB of RAM, and a DirectX 9-capable graphics card.

:D

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα προχτες και ξενερωσα τη ζωη μου.... 1 μηνα μετα που χτυπησα με... μιση χουφτα δολλαρια το ΙΙΙ πανε και μου βγαζουνε remix το 2...

Ε ειναι ζωα...

Αφου ρε γκιοζηδες ο μονος λογος που πηρα το ΙΙΙ ειναι για να παιζουμε με ανθρωπινα γραφικα κατι που μοιαζει στο ΙΙ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα προχτες και ξενερωσα τη ζωη μου.... 1 μηνα μετα που χτυπησα με... μιση χουφτα δολλαρια το ΙΙΙ πανε και μου βγαζουνε remix το 2...

Ε ειναι ζωα...

Αφου ρε γκιοζηδες ο μονος λογος που πηρα το ΙΙΙ ειναι για να παιζουμε με ανθρωπινα γραφικα κατι που μοιαζει στο ΙΙ :hehe:

E, δεν ήταν έτοιμο ντε :p

To HD remake το κάνει η Hidden Path, γνωστή από Defense Grid και CounterStrike:GO οπότε γνωρίζουν το Steam τους και άρα θα δουλεύει οκ το multi.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να πιστεύει ότι το δύο ήταν ανώτερο του τρία ; Άντε με το καλό να βγει...

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Συμφωνώ και εγώ, το 2 ήταν σαφώς ανώτερο και το conquerors expansion απλά τέλειο. Το πρώτο όμως age of empires δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, ίσως γιατί άργησα να ασχοληθώ μαζί του και πολύ σύντομα είχα πάρει και το 2, οπότε αδικήθηκε στην σύγκριση μεταξύ τους. Με το 2 είχα ασχοληθεί ατελείωτες ώρες και ιδίως στο multiplayer.

Εγώ πάντως τα παράγγειλα και τα δύο από το steam (το 3 και preoder το ΙΙ HD)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλω + το MULTI που θα έχει και ελπίζω χωρίς προβλήματα. Τώρα πέστε με ξερόλα αλλά άν πουλήσει σάν τρελό έπεται ΣΙΓΟΥΡΑ και συνέχεια από τα υπόλοιπα ΕΠΗ του είδους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να πιστεύει ότι το δύο ήταν ανώτερο του τρία ; Άντε με το καλό να βγει...

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

πολυς κοσμος και γιαυτο στους σερβερς εχουν τριπλασιο κοσμο.

το 3 δυστηχως δεν ειναι σα το 2 με καλυτερα γραφικα...ειναι αλλο παιχνιδι τελειως

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να πιστεύει ότι το δύο ήταν ανώτερο του τρία ; Άντε με το καλό να βγει...

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Το σωστό ερώτημα είναι, υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι το τρία ήταν ανώτερο από το δύο :p

Πάντως εμένα δεν μου φαίνεται να έχει ιδιαίτερη διαφορά στα textures ή ότι αλλάξανε, αλλά θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα videakia που ειδα youtube χαλια γραφικα εχουν ρε παιδια που το ειδαν το hd.Το ΑοΕ3 εχει πολυ καλυτερα γραφικα.

Μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Προσπαθούν να αναπαραστήσουν το παιχνίδι μετα γραφικά που είχε τότε. Αν έχεις το δισκάκι του παιχνιδιού και το κάνεις εγκατάσταση θα δεις ότι φαίνεται πολύ χάλια στην ανάλυση της οθόνης. Όμως τώρα θα παίζει κανονικά ακόμα και σε full definition. Για μένα το 3 ήταν εντελώς ξενέρωτο. Μόνο το 2 άξιζε.

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω εχει τρομερο gameplay απλα πιστευω οτι με την ευκαιρια του relaunch αξιζε ενα γενικοτερο remaster και οχι απλα μια αναλυση παραπανω.

Ντάξει σίγουρα με το HD είχαν γρηγορότερο release και με το workshop που ενσωματώσανε το παιχνίδι θα κρατήσει ακόμα για πολύ καιρό και ίσως να δούμε πολλά skin

Link to comment
Share on other sites

Τα videakia που ειδα youtube χαλια γραφικα εχουν ρε παιδια που το ειδαν το hd.Το ΑοΕ3 εχει πολυ καλυτερα γραφικα.

τι περιμενες δλδ να δεις ; 3D γραφικα σε παιχνιδι χωρις μηχανη γραφικων;

τα γραφικα του 3 ειναι αρκετα καλα για strategy αλλα μακαρι να ηταν σαν το AOE 2.

αυτο που καταφεραν τωρα ειναι να φτιαξουν την αναλυση του παιχνιδιου και να υποστηριζει τις μεγαλυτερες απο τοτε..

Αν και υπαρχουν σκριπτακια που φτιαχναν την αναλυση και επαιζα σε wide 1680x1050

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

και εγω εκανα preorder Και περιμενω πως και πως για να το παιξω, εμεις ακομα παντως παιζουμε λαν το συγκεκριμενο παιχνιδι με τα υπαρχων σκριπτ για την αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.