Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Τα έχουμε όλα εκτός από την ψύξη (έρχεται αύριο) και χρόνο:

 

20170825_125913.thumb.jpg.5cc9a7e25580ee03fcdf0a44b8d4a4d9.jpg

 

Υ.Γ. Λείπει ένας Μ.2 αλλά θα μπει στην έξτρα κάρτα γιατί δεν χωράει άλλους η mobo.

 

 

ποια είναι? προσπαθούσα με ζουμ να βρω γράμματα....

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AlexanderK said:

ποια είναι? προσπαθούσα με ζουμ να βρω γράμματα....

Λογικά είναι αυτή:

http://www.gigabyte.us/Motherboard/X299-AORUS-Gaming-9-rev-10#kf

 

Αισίως φτάσαμε και στο σημείο που μπορούμε να πούμε "δεν χωράει άλλους Μ.2" :).

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα να δω που ειναι οι Μ2, μετά είδα οτι είναι κάτω απο τα καπάκια ( συνηθισμένος σε m2 φωτο σε mobo χωρίς αυτό το καπακι ).

Btw έχει τα lanes η Χ299 για να τους τρέξει όλους+καρτα? Κάπου ειχα διαβάσει οτι έχει λιγότερα lanes η Χ299 από τον ανταγωνισμό και είχε γίνει ντόρος περι lanes/m2 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν φτάνουν τα lanes για να παίξουν ολοι Χ16 + Χ16 η κάρτα. Δε το εχω ψάξει γιατί δεν με ενδιαφέρει σαν πλατφόρμα ( ειναι για επαγγελματίες κλπ ). Σε κάποια ποστ στο reddit X299 intel VS X399 amd ειχα δει κάτι περί lanes 

Link to comment
Share on other sites

Anyway το googleαρα. Λύθηκε η απορία. Με συγχωρείτε αλλά δεν εχω ψαχτει για τις μεγάλες/Χ κλπ πλατφόρμες μόνο για mainstream που με ενδιαφέρει ( ryzen/Z*70 ) διαβάζω και ενημερώνομαι. 

Όπως και να χει off topic off

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συλλογη καρυδακια και πολλααααααα ακομα της sw stawl,αγορα απο amazon de στα 110 με τα μεταφορικα!

lgVHKt25TlqQUI6EGEgygg.png

 

Ισως τα μεγαλα νουμερα μου φαινονται καπως ψιλα για τη δουλεια που θελω....θα δειξει!

https://www.amazon.de/SW-Stahl-07630L-Industrie-Steckschlüsselsatz-Chrom-Vanadium/dp/B006VFBEDA/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=5RKPERX6JB5PFWTCBQK9&ref_=pd_aw_sim_sbs_263_1

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται. Απ' ότι βλέπω τα έχει όλα έτοιμα και απλά κάνεις τις συνδέσεις. Από επιδόσεις καλύτερη εννοείται από όλα τα AIO αλλά και αρκετά ακριβότερη με προϋπόθεση παντα να ψυξεις και αλλά πράγματα εκτός από το CPU. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, jax7480 said:

Ωραίο έγινε. Σήμερα θα ξεκινήσω να δω και πως τα πάει το νέο σύστημα.

Θα στείλω και ένα mail στην ΕΚ για κάποια πράγματα που σηκώνουν βελτίωση στο κιτ που πουλάνε. 

Ποιόν CPUδάκο κότσαρες γιατί δεν φαίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα γιατί έχω να τον δώσω όταν βγει ο 18πυρηνος με ελάχιστη χασούρα. Αλλιώς ακόμα θα περίμενα μέχρι να βγει ο μεγάλος. Γι'αυτό και πήρα retail έκδοση κι όχι boxed.

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.