Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Σας έπρηξα, το ξέρω. Αλλά ήρθαν και τα τελευταία κομμάτια: 

IMG_20200110_184343.thumb.jpg.c23f11010f7e1b00fcecfaaffd45f8ee.jpg

Μένει μόνο η κάρτα, αλλά μπορώ να ξεκινήσω το build.

 

Πάντως οι βαριές παγωνιές πέρασαν. Ίσως έπρεπε να τα παραγγείλεις νωρίτερα.

Τουλάχιστον στην Μυτιλήνη και την Λέσβο, έχει καλό air flow

 

Spoiler

sorry ?

 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

σπανιο ειδος εισαι. Αγορασες Intel ??

Ε, αφού αποφάσισα να κρατήσω τον 8700k, η συγκεκριμένη μητρική ήταν μονόδρομος.

Πάντως, αν το καλοκαίρι οι ryzen 4000 αποδειχθούν τόσο καλοί, πάω για νέες αλλαγές.

 

πριν 45 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

 

Πάντως οι βαριές παγωνιές πέρασαν. Ίσως έπρεπε να τα παραγγείλεις νωρίτερα.

Τουλάχιστον στην Μυτιλήνη και την Λέσβο, έχει καλό air flow

 

  Hide contents

sorry ?

 

Τα έχω παραγγείλει από 15 Δεκεμβρίου τα συγκεκριμένα parts. Απλά, το μαγαζί, ενώ είχε τη μητρική άμεσα διαθέσιμη, παρέλαβε τον nvme πριν 1 εβδομάδα περίπου. Εξ ου και η καθυστέρηση (χώρια το απαγορευτικό).

Όσο για την κάρτα, επειδή άλλαξα γνώμη (πήγαινα για 2080ti), έπρεπε να κάνω μια μικρή έρευνα αγοράς προτού αποφασίσω ποια θα πάρω.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

noctua chromax nf-a14

 

20200110_212318.thumb.jpg.4e261c769b8a525b39d3e5d091523d2a.jpg

 

20200110_215153.thumb.jpg.912d41cc61ce4974b3eedd75818a1928.jpg

 

Δε μου αρεσει, γενικα.

Εχει κοντο καλωδιο, λειπουν 10 ποντοι, θα πρεπει να παραγγειλω προεκταση, τωρα εχω βαλει splitter

Εχει αλλο ενα βυσμα 4 pin στη γωνια του ανεμιστηρα οπως φαινεται πανω δεξια, WTF? και το υπολοιπο ειναι καλωδιο male to female 4 pin, τι το θελει αυτο?

Γιατι δεν ειναι ενιαιο?

maxresdefault.thumb.jpg.3a7d4c066e8568165cbeac1866f69ae9.jpg

Πισω εβαλα τα μαυρα αντικραδασμικα, μπροστα φαινεται αυτη η αηδια στις γωνιες

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GFFermari said:

Δωσε ινφο ορ ιτ ντιντε'ντ χαπεν.

...γιατι αυτο βλεπω εγω.

 

  Hide contents

image.png.98c49c2cbfea032a97a7e53225825310.png

 

 

https://www.amazon.co.uk/Elex-Collectors-Edition-PC-DVD/dp/B0725XD7QG/ref=sr_1_2?crid=3FSEHLRHWA5IR&keywords=elex+collector's+edition&qid=1578763568&s=videogames&sprefix=elex+c%2Cvideogames%2C210&sr=1-2

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Gregorypeg1000 έγραψε:

Τα δωράκια που έκανα στον εαυτό μου φέτος τα Χριστούγεννα (περίπου,λίγο πιο πριν γιατί είμαι και ανυπόμονος μερικές φορές ?) .
Anda Seat Dark knight - Αποφάσισα να πάω σε μια σοβαρή heavy duty καρέκλα μιας και ότι είχα πάρει μέχρι τώρα στα +- 100 ευρώ έβγαινε μάπα(πολλά τριξίματα και πόνοι στη μέση μετά από πολύωρη χρήση)

Logitech g604 - Αποφάσισα να πάω σε ασύρματο μετά από τόσα χρόνια χρήσης G9 και G9x που τα είχα φτιάξει πόσες φορές(ροδέλες,καλώδιο) γιατί δεν ήθελα να τα αποχωριστώ. 

Και τέλος το amazfit GTR απλά επειδή ήθελα ένα smartwatch που να ξεχνάω να το φορτίζω(15 μέρες μπαταρία+) και να καταγράφω τις διαδρομές με το ποδήλατο( χλμ,παλμούς κλπ)

IMG_20200114_014214.jpg

IMG_20200114_014613.jpg

Όποτε μπορείς, δώσε info για την καρέκλα. Την κοίταζα κι εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Όποτε μπορείς, δώσε info για την καρέκλα. Την κοίταζα κι εγώ. 

Οι anda καλες ειναι γενικα. Εχει παρει φιλος μου. Απλα δεν ειναι secretlab (θα μου πεις αλλη τιμη). Αν εχεις κατσει στη μια φαινεται η διαφορα. Αλλιως ομως δεν θα ξερεις τι ειναι καλυτερο ?

Αυτο το μαξιλαρι εκει ειναι πολυ ασχημο ρε γμτ για μενα... Λες και ειναι transformer ειναι. Βεβαια θα μου πεις ποιος το βλεπει οταν καθεσαι... Επισης δικιο. Ειμαι περιεργος...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@DEADLAZARUS  Η καρέκλα είναι πολύ στιβαρή, γύρω στα 30 κιλά. Εγώ είμαι γύρω στα 95 κιλά 1.80 και δεν φαίνεται να την "κουράζω" καν.
Αυτός ήταν και ένας απ'τους λόγους αγοράς της, έχει max load capacity 200kg  , σε σχέση με την titan πχ που λέει 130 .
Δοκίμασα και την AD12XL που δεν έχει αυτό το μαξιλάρι για το κεφάλι αλλά το πιο μικρό και πραγματικά καμία σχέση.
Όσο άσχημο και αν φαίνεται σε μερικούς στηρίζει τέλεια την ωμοπλάτη/σβέρκο/κεφάλι.

Memory foam και τα 2 μαξιλάρια και η βάση της καρέκλας που κάθεσαι.
Γενικά πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. 
Ο πόνος στη μέση δεν με ξαναέπιασε από την καρέκλα, μέχρι τώρα τουλάχιστον.

Αν είσαι κάτω από 1.75 θα χρειαστείς υποπόδιο μιας και δεν θα πατάς αν κάθεσαι τέρμα πίσω.Εγώ πατάω με τις μύτες σκέψου χωρίς το υποπόδιο.

Αν θες να μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο πες μου.

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Gregorypeg1000 έγραψε:

@DEADLAZARUS  Η καρέκλα είναι πολύ στιβαρή, γύρω στα 30 κιλά. Εγώ είμαι γύρω στα 95 κιλά 1.80 και δεν φαίνεται να την "κουράζω" καν.
Αυτός ήταν και ένας απ'τους λόγους αγοράς της, έχει max load capacity 200kg  , σε σχέση με την titan πχ που λέει 130 .
Δοκίμασα και την AD12XL που δεν έχει αυτό το μαξιλάρι για το κεφάλι αλλά το πιο μικρό και πραγματικά καμία σχέση.
Όσο άσχημο και αν φαίνεται σε μερικούς στηρίζει τέλεια την ωμοπλάτη/σβέρκο/κεφάλι.

Memory foam και τα 2 μαξιλάρια και η βάση της καρέκλας που κάθεσαι.
Γενικά πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. 
Ο πόνος στη μέση δεν με ξαναέπιασε από την καρέκλα, μέχρι τώρα τουλάχιστον.

Αν είσαι κάτω από 1.75 θα χρειαστείς υποπόδιο μιας και δεν θα πατάς αν κάθεσαι τέρμα πίσω.Εγώ πατάω με τις μύτες σκέψου χωρίς το υποπόδιο.

Αν θες να μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο πες μου.

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ένα υποπόδιο είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εάν αγοράσω την καρέκλα, θα το φτιάξω σίγουρα (είμαι 1.78).

Ως προς τα κιλά: έχει άνετο κάθισμα για το δικό σου βάρος ή νιώθεις ότι δεν χωράς; Για πιο αδύνατους (είμαι 75 κιλά) θα την πρότεινες ή να πάω στην απλή AD12;

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ένα υποπόδιο είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εάν αγοράσω την καρέκλα, θα το φτιάξω σίγουρα (είμαι 1.78).

Ως προς τα κιλά: έχει άνετο κάθισμα για το δικό σου βάρος ή νιώθεις ότι δεν χωράς; Για πιο αδύνατους (είμαι 75 κιλά) θα την πρότεινες ή να πάω στην απλή AD12;

 

Χωράω άνετα. Προσωπικά θα σου πρότεινα να μην πας στη μικρότερη. Και φίλος μου 70 κιλά 1.72  crossFit freak που κάθισε κάνα δίωρο και έπαιζε dota του φάνηκε πολύ άνετη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

Φάε κάτι. Έχεις ρέψει.

 

Spoiler

 

Παλαιότερα ήμουν 72 κιλά. Μετά τη μικρή έφτασα 90 και τώρα επέστρεψα στα κιλά μου.

Το γυμναστήριο/τρέξιμο (έκανα χρόνια) μ' έσωσαν (δεν καταλάβαινες ότι ήμουν 90 κιλά, αλλά έπρεπε να κάνω κάτι, γιατί είχα ξεφύγει) και τώρα που γύρισα στα κιλά μου δεν φαίνομαι σαν τον Όσιο Ονούφριο (κάτι έχει μείνει, ως υποδομή, μετά από τόσα βάρη και χιλιόμετρα) .

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.