Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

14 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Artic ειναι καλο?

εγω εχω το απλο αυτο που κανει 5-6ευρω, αν λες αυτο ειναι αψογο οχι απλα καλο. εχω πανω του 9 ac pst

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

εγω εχω το απλο αυτο που κανει 5-6ευρω, αν λες αυτο ειναι αψογο οχι απλα καλο. εχω πανω του 9 ac pst

ναι αυτο λεω! υπαρχει και καλυτερο??? 

 

Αυτο παιρνει σημα απο ενα PWM και τα βαζει και τα 10 ιδιες στροφες? ή μπορείς να τα ρυθμίσεις ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

ναι αυτο λεω! υπαρχει και καλυτερο??? 

 

Αυτο παιρνει σημα απο ενα PWM και τα βαζει και τα 10 ιδιες στροφες? ή μπορείς να τα ρυθμίσεις ξεχωριστά?

νομιζα οτι εχει και ενα πιο ακριβο αλλα τελικα αυτο ειναι μονο για rgb

 

ακριβώς οπως το ειπες. παιρνει σημα απο ενα PWM και τα βαζει και τα 10 ιδιες στροφες. ξεχωριστα δεν μπορεις να ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

 

ποιο κουτάκι είναι αυτό;

 

ένα από τα μοναδικά ροζ 😛

 

Εν τελη μου περιόρισε το build γιατι δεν μπορουσα να παρω ΑΤΧ μητρικη με Z790 για τον 14600Κ σε νορμαλ τιμη ...

 

...και δεν χώρεσε η υδροψυξη top mount.

 

https://www.darkflash.com/product/dlm21mesh

 

Θα σας βαλλω και φωτο αναμμένο μολις γυρισω σπιτι γιατι το τελειωσα στις 3 το βράδυ.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 hours ago, hurin said:

Δεν ξέρω γιατί, μη με ρωτάτε. Εδώ έχω το steam deck παροπλισμένο μήνες. Αλλά η νοσταλγία μου που ξαναείδα Cabal, Pang, Double Dragon, Prince of Persia, Kick-Off, Golden Axe, ένα δάκρυ κύλισε...

 

Κάνα μίνι-ρηβιού; Σύνδεσμο; Τιμή; Κάτι, βρε αδερφέ! 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Κάνα μίνι-ρηβιού; Σύνδεσμο; Τιμή; Κάτι, βρε αδερφέ! 😉

 

Αγοράστηκε για 35€ από aliexpress. Μην το πάρετε σε άσπρο όπως έκανα εγω, σε διάφανο μοβ είναι κουκλί!

Είναι αρκετά στιβαρή κατασκευή (για κινέζικο), πολύ ελαφρύ και μικρό για αληθινό mobile gaming καθώς χωράει σε τσέπη τζιν.

Το μεγαλύτερο ατού του είναι η οθόνη. Έπαθα πλάκα με την ποιότητα της IPS οθόνης του! Τα παιχνίδια δειχνούν φανταστικά σε αυτή.

Τα χειριστήρια είναι έτσι και έτσι, τόσο σε αίσθηση όσο και σε στιβαρότητα, ελπίζω να κρατήσουν.

Έρχεται με μια microsd 64gb κάρτα φορτωμένη με ~8000 παιχνίδια, κυρίως mame, και φυσικά μπορείς να φορτώσεις και άλλα. Το μενού είναι πολύ όμορφο, δείχνει εικόνα του παιχνιδιού και σε αρκετά από αυτά παίζει και μικρό βίντεο για να το δεις.

 

Δεν είμαι ειδικός, ούτε που το είχα πάρει χαμπάρι ότι υπάρχουν τέτοιες συσκευές. Αν μπεις όμως στο τριπάκι, υπάρχουν κινέζικα handheld στα ~200€ που κάνουν παπάδες! Ούτε που συγκρίνεται με deck/ally καθώς εκεί που υστερεί σε δύναμη, κερδίζει κατά κράτος σε χρηστικότητα.

Παρεμπιπτόντως, ζήλεψα και ήθελα να βάλω roms και emulators στο deck. Ακόμα δεν λειτουργούν σωστά, ενώ η εγκατάσταση δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη. Περιμένω με ανυπομονησία την εισαγωγή στο deck του eXodos project.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, το μέλος hurin έγραψε:

 

Αγοράστηκε για 35€ από aliexpress. Μην το πάρετε σε άσπρο όπως έκανα εγω, σε διάφανο μοβ είναι κουκλί!

Είναι αρκετά στιβαρή κατασκευή (για κινέζικο), πολύ ελαφρύ και μικρό για αληθινό mobile gaming καθώς χωράει σε τσέπη τζιν.

Το μεγαλύτερο ατού του είναι η οθόνη. Έπαθα πλάκα με την ποιότητα της IPS οθόνης του! Τα παιχνίδια δειχνούν φανταστικά σε αυτή.

Τα χειριστήρια είναι έτσι και έτσι, τόσο σε αίσθηση όσο και σε στιβαρότητα, ελπίζω να κρατήσουν.

Έρχεται με μια microsd 64gb κάρτα φορτωμένη με ~8000 παιχνίδια, κυρίως mame, και φυσικά μπορείς να φορτώσεις και άλλα. Το μενού είναι πολύ όμορφο, δείχνει εικόνα του παιχνιδιού και σε αρκετά από αυτά παίζει και μικρό βίντεο για να το δεις.

 

Δεν είμαι ειδικός, ούτε που το είχα πάρει χαμπάρι ότι υπάρχουν τέτοιες συσκευές. Αν μπεις όμως στο τριπάκι, υπάρχουν κινέζικα handheld στα ~200€ που κάνουν παπάδες! Ούτε που συγκρίνεται με deck/ally καθώς εκεί που υστερεί σε δύναμη, κερδίζει κατά κράτος σε χρηστικότητα.

Παρεμπιπτόντως, ζήλεψα και ήθελα να βάλω roms και emulators στο deck. Ακόμα δεν λειτουργούν σωστά, ενώ η εγκατάσταση δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη. Περιμένω με ανυπομονησία την εισαγωγή στο deck του eXodos project.

Εσύ το αγόρασες 35€, αυτό λέει 48€ όμως :p 

Έχει σωρούς από τέτοια μηχανήματα, μιλάμε είναι endless loop :p 

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2024 at 12:16 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εσύ το αγόρασες 35€, αυτό λέει 48€ όμως :p 

Έχει σωρούς από τέτοια μηχανήματα, μιλάμε είναι endless loop :p 

Αν το πάρεις τώρα (το εχω σε δολάρια) με την εφαρμογή το δείχνει 42,79$ και αν βάλεις AEDF29 κουπόνι μαζί με coins βγαίνει στα 33,27$~ 31,30ευρώ.
Πολύ πιθανό να βγαίνει και κάπου στο 28-29άρι αν σου το πετάξει σαν offer στο home page. 

Γενικά στο aliexpress όπως έχει γίνει, βλέπεις κάτι που σου αρέσει το βάζεις στο καλάθι, όποτε θυμάσαι χτυπάς τα coins και μέσα από το coins page , παίρνεις σχεδόν πάντα μία πολύ μεγαλύτερη έκπτωση (η οποία συνδυάζεται και με κουπόνια καταστήματος, αν υπάρχουν,  και με τα global κουπόνια του ali) και περιμένεις το επόμενο choice day με κουπόνια και επιπλέον εκπτώσεις.

Οπότε αγοράζεις πάντα στην χαμηλότερη τιμή (τη δεδομένη στιγμή) που μπορείς να το βρεις. Έτσι εγώ γλίτωσα πάνω από 150-200$ τώρα που κάνω σταδιακά μετατροπή το σπίτι σε smarthome. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Αν το πάρεις τώρα (το εχω σε δολάρια) με την εφαρμογή το δείχνει 42,79$ και αν βάλεις AEDF29 κουπόνι μαζί με coins βγαίνει στα 33,27$~ 31,30ευρώ.
Πολύ πιθανό να βγαίνει και κάπου στο 28-29άρι αν σου το πετάξει σαν offer στο home page. 

Γενικά στο aliexpress όπως έχει γίνει, βλέπεις κάτι που σου αρέσει το βάζεις στο καλάθι, όποτε θυμάσαι χτυπάς τα coins και μέσα από το coins page , παίρνεις σχεδόν πάντα μία πολύ μεγαλύτερη έκπτωση (η οποία συνδυάζεται και με κουπόνια καταστήματος, αν υπάρχουν,  και με τα global κουπόνια του ali) και περιμένεις το επόμενο choice day με κουπόνια και επιπλέον εκπτώσεις.

Οπότε αγοράζεις πάντα στην χαμηλότερη τιμή (τη δεδομένη στιγμή) που μπορείς να το βρεις. Έτσι εγώ γλίτωσα πάνω από 150-200$ τώρα που κάνω σταδιακά μετατροπή το σπίτι σε smarthome. 

Δεν ήμουν aware για τα κουπόνια κλπ! Thanx. Μόνο κάτι keycaps πήρα πρόσφατα από εκεί!

Προς τοα παρόν, τα σκουπίδια κάποιοιυ, είναι χρήσιμα για κάποιον άλλον. Βρήκα κάτι βαλίτσες όπου είχανε μέσα δύο (2) PS2. And lo and behold, δουλεύου και τα δύο (με καθάρισμα απλά στην κεφαλή για τα dvd ) οπότε το ρέτρο στοιχείο, υπάρχει :D 

 

 

Αν εχεις αρκετες συσκευές πάντως και θες ο,τι αυτοματισμό σου κατέβει στο μυαλό, αξίζει το home assistant. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή αγορά για προσωρινή αναβάθμιση του ήχου, μέχρι να έρθουν τα Deva Pro

 

[...]

 

Δεν ξέρω τι χαζομάρα έκανα πριν στην βιασύνη μου, αλλά αυτή η φωτό πρέπει να δουλεύει κανονικά τώρα.

(μπορείτε να τα συγχωνεύσετε ή να σβήσετε το προηγούμενο ποστ αν θέλετε)

 

image.thumb.jpeg.e2a17940e0b778681c972d66fbd2b8d6.jpeg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.