Jump to content



Επιδιορθωση τροφοδοτικου ή και αγορα νεου


Ioanna

Recommended Posts

Είναι μη πέσεις στη περίπτωση κούκλα στο θέμα φασαριόζικου τροφοδοτικού.

Οτι η Corsair το έχει παραχ3σει το πραμα σε μερικά μοντέλα είναι γνωστό.

Από την άλλη μόνο ένα ΑΧ1200 πέρασε απο τα χέρια μου με θεματάκι θορύβου αλλά μου έστειλαν AX1200i για ψυχική οδύνη.

Τώρα η Antec που αναφέρθηκε όπου κάποια μοντέλα της είναι Delta OEM είναι μπουκιά και συχώριο σε θέμα κατασκευής. Μακάρι να αναλάμβανε και τα Corsair τα οποία πολυκυκλοφορούν στην αγορά.

Σε θέμα Watt πολύ σωστά ειπώθηκε ότι και με ποιοτικό 500άρι είσαι οκ.

Από εκεί και πέρα θα πληρώσεις κατασκευαστή, χρόνια εγγύησης και αν θες modular ή μη.

edit: Αν και μη ξεχαστώ το coil whine μπορείς να το φτιάξεις αν έχεις φυσικά τις γνώσεις και αν φυσικά το psu δεν είναι σε εγγύηση.

Αν δεν έχεις τις γνώσεις, ειναι δύσκολη η καθοδήγηση για την επισκευή και τον εντοπισμό του + την επικινδυνότητα που έχει λόγω έλλειψης γνώσεων.

Αχ, ελα μωρε καλη μου! :)

Εχεις απολυτο δικιο, πολλα σημερα ειναι που (σε τι κομματι) θα πεσεις... Παραδειγμα ειναι η Dell που της ειχα τυφλη εμπιστοσυνη στις all around οθονες αλλα τελικα...απ' οτι φαινεται...παει κι αυτη... :(

Anyway, πες μου μωρε κατι!! Ειμαι ετοιμη για καρφωτη παραγγελια του Seasonic που προταθηκε αλλα με φρεναρει το γεγονος οτι το συγκεκριμενο μοντελο βγηκε καπου στο 2009... Δηλαδη, εχει καποια χρονια στην πλατη σαν μοντελο... Το γεγονος αυτο ειναι αρνητικο για τα τροφοδοτικα ή δεν παιζει ρολο? Ενταξει, δεν ειναι και της δεκαετιας του '90! Για μενα παντως αυτο το Seasonic φανταζει τελειο! Ειναι completely modular (που εγω αμα το ειχα τοτε που πηρα το κουτι θα ειχα ΠΟΛΥ πιο συμμαζεμενο case), και ειναι και αθορυβο πληρως! Αλλα πες μου την γνωμη σου αντικειμενικα! :)

Το τροφοδοτικο εγω θα το ανοιξω τελικα αλλα μολις εγκαταστησω το καινουργιο! Θα το ανοιξω το Enermax διοτι με εχει φαει η περιεργεια αν ειναι χωνευτος ο ανεμιστηρας ή αν εχει fan header απανω. Θα το αποφορτισω πριν την απεγκατασταση -πατωντας το Power button μερικες φορες- και θα το αφησω κανενα διημερο. Μετα θα το ανοιξω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
Ειναι completely modular (που εγω αμα το ειχα τοτε που πηρα το κουτι θα ειχα ΠΟΛΥ πιο συμμαζεμενο case), και ειναι και αθορυβο πληρως! Αλλα πες μου την γνωμη σου αντικειμενικα! :)

LOADING.jpg

Aν θέλεις να έχεις συμμαζεμένο case, παίρνεις ...case όχι τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Μη διαβάζεις σχόλια χρηστών γενικά σε τέτοια site... Έχω το hx 1050 και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι

δεν ζει τίποτα μέσα. :)

Αναφορικά τώρα με το 24πινο, δεν λέω, αξιοσέβαστος ο johny αλλά πατάτα είπε.

Η μοναδική χρησιμότητα του αποσπώμενου 24πινου είναι να το αλλάξεις με κάποιο

σλιβαρισμένο. Καμία άλλη..

Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα σε βοηθήσει να περάσεις το καλώδιο το γεγονός ότι είναι αποσπώμενο. Αν το πας με τη λογική να το πιάσεις καλύτερα από τις δύο άκρες,

πέρνα το πριν βιδώσεις το psu στο κουτί... Αν δεν χωράει από άποψη πάχους, δεν θα

χωράει έτσι κι αλλιώς.

Φιλε Trexx! Ειδες το screenshot του κουτιου μου? Ε λοιπον, ΑΝ ειχα εγω τοτε το Seasonic θα περναγα την πισω ακρη του καλωδιου με το 24πινο απο την οπη, μετα απο την πισω πλευρα του κουτιου, μετα απο την κατω οπη και μετα θα το συνδεα πανω στο τροφοδοτικο! Ετσι το φανταζομαι! Τωρα βεβαια δεν το εχω και μπροστα μου να σου πω σιγουρα, αλλα ετσι το φανταζομαι!

Πες μου κι εσυ αν θες αυτο που με καει: Πειραζει που το Seasonic φτιαχθηκε το 2009? "Παλιωσε" η τεχνολογια του>? Δεν ξερω για αυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

Το ECo liberty δεν έχεις τώρα;

Αν ναι είναι semi modular αλλά έχεις και ένα μικρό δίκιο για το 24πινο και τα σταθερά καλώδια. Η Enermax βάζει χοντρά και άκαμπτα καλώδια στα psu της.

Τώρα για το Psu που λες νομίζω -αν έχω καταλάβει καλά ποιο λες- ξεφεύγεις από τα 130 σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις να έχεις συμμαζεμένο case, παίρνεις ...case όχι τροφοδοτικό.

Τι θα πει "loading..." φιλε....?....?

Εγω δεν σου ειπα οτι αργοτερα θα παρω και κουτι? :)

Αντε, να εισαι καλα.

Το ECo liberty δεν έχεις τώρα;

Αν ναι είναι semi modular αλλά έχεις και ένα μικρό δίκιο για το 24πινο και τα σταθερά καλώδια. Η Enermax βάζει χοντρά και άκαμπτα καλώδια στα psu της.

Τώρα για το Psu που λες νομίζω -αν έχω καταλάβει καλά ποιο λες- ξεφεύγεις από τα 130 σωστά;

Ελα :)

Αναφερομαι στο Seasonic X-650 Full module 650W :)

Ε, ενταξει... κανει λιγο παραπανω... τι να κανουμε ομως, δεν πειραζει! :)

ps: ναι, ναι, χοντρα και ακαμπτα αλλα το χειροτερο ειναι οτι το 24πινο εμενα δεν μου περναει απο την οπη που δειχνω στο screenshot και ετσι ποτε μου δεν καταφερα να το κρυψω στην πισω μερια του κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Trexx! Ειδες το screenshot του κουτιου μου? Ε λοιπον, ΑΝ ειχα εγω τοτε το Seasonic θα περναγα την πισω ακρη του καλωδιου με το 24πινο απο την οπη, μετα απο την πισω πλευρα του κουτιου, μετα απο την κατω οπη και μετα θα το συνδεα πανω στο τροφοδοτικο! Ετσι το φανταζομαι! Τωρα βεβαια δεν το εχω και μπροστα μου να σου πω σιγουρα, αλλα ετσι το φανταζομαι!

Πες μου κι εσυ αν θες αυτο που με καει: Πειραζει που το Seasonic φτιαχθηκε το 2009? "Παλιωσε" η τεχνολογια του>? Δεν ξερω για αυτο ρωταω!

Η μόνη λογική εξήγηση που βρίσκω Ιωάννα στο "κόλλημά" σου είναι τα άκαμπτα καλώδια του enermax που λέει

η Αγάπη. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να βρω έναν λογικό τρόπο ώστε να περνάει μόνο αν είναι αποσπώμενο.

Δεν πειράζει που βγήκε το 2009, όχι. Κράτα αυτό που σου είπα πάντως: Αν θες συμμαζεμένο case, κοιτάς το case,

όχι το τροφοδοτικό. Το modular τροφοδοτικό (full ή semi) είναι το κερασάκι στην τούρτα, κι αν θες την προσωπική

μου γνώμη, υπερτιμημένο marketing trick. Είχα και πλεξούδες και καράφλα.

Πόσο βγαίνει τελική τιμή το seasonic?

loading θα πει "σκέφτομαι, ψάχνω να βρω τρόπο πως σε βοηθάει αυτό που λες".

Και συ να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ελα :)

Αναφερομαι στο Seasonic X-650 Full module 650W :)

Ε, ενταξει... κανει λιγο παραπανω... τι να κανουμε ομως, δεν πειραζει! :)

Δε νομίζω βρε κούκλα να χρειάζεται να δώσεις τόσα λεφτά για psu για το σύστημά σου.

Αφού σου έκανε click το seasonic δες και αυτό που είναι επίσης seasonic

XFX ProSeries 650W XXX Edition Semi-Modular (Bronze) | Skroutz.gr

Τα λεφτά που θα μείνουν βάλε τα στην άκρη για ένα καλύτερο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ελα μωρε καλη μου! :)

Εχεις απολυτο δικιο, πολλα σημερα ειναι που (σε τι κομματι) θα πεσεις... Παραδειγμα ειναι η Dell που της ειχα τυφλη εμπιστοσυνη στις all around οθονες αλλα τελικα...απ' οτι φαινεται...παει κι αυτη... :(

Anyway, πες μου μωρε κατι!! Ειμαι ετοιμη για καρφωτη παραγγελια του Seasonic που προταθηκε αλλα με φρεναρει το γεγονος οτι το συγκεκριμενο μοντελο βγηκε καπου στο 2009... Δηλαδη, εχει καποια χρονια στην πλατη σαν μοντελο... Το γεγονος αυτο ειναι αρνητικο για τα τροφοδοτικα ή δεν παιζει ρολο? Ενταξει, δεν ειναι και της δεκαετιας του '90! Για μενα παντως αυτο το Seasonic φανταζει τελειο! Ειναι completely modular (που εγω αμα το ειχα τοτε που πηρα το κουτι θα ειχα ΠΟΛΥ πιο συμμαζεμενο case), και ειναι και αθορυβο πληρως! Αλλα πες μου την γνωμη σου αντικειμενικα! :)

Το τροφοδοτικο εγω θα το ανοιξω τελικα αλλα μολις εγκαταστησω το καινουργιο! Θα το ανοιξω το Enermax διοτι με εχει φαει η περιεργεια αν ειναι χωνευτος ο ανεμιστηρας ή αν εχει fan header απανω. Θα το αποφορτισω πριν την απεγκατασταση -πατωντας το Power button μερικες φορες- και θα το αφησω κανενα διημερο. Μετα θα το ανοιξω. :)

Fan Header έχει. Κοίτα στην κάτω αριστερή γωνία της φωτό :

http://www.jonnyguru.com/modules/NDReviews/images/LIBERTYECO620/DSCF0268.JPG

και στην κάτω δεξιά αυτής :

http://images.bit-tech.net/content_images/2009/06/enermax-liberty-eco-review/in8.jpg

και αυτής :

http://www.hardocp.com/image.html?image=MTI0MDc4MDAzOEU3bnFsT2RXc0dfM18xMl9sLmpwZw==

ένα άσπρο 4pin header.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή καταλαβαίνω ότι σε ενοχλεί ο θόρυβος μερικά σκόρπια σχόλια:

α) να έχεις υπόψιν ότι μερικές φορές με Fanless καταστάσεις μπορεί να καταλήξεις σε αντίθετο αποτέλεσμα από το προσδοκώμενο. Αυτό επειδή ανεβαίνει η συνολική θερμοκρασία κι αναλόγως με άλλους παράγοντες, ροές αέρα κλπ ενδέχεται τελικά άλλοι ανεμιστήρες να ζορίζονται περισσότερο κι ό,τι κερδίσεις από το τροφοδοτικό να το χάσεις από αλλού.

β) η «θερμοκρασία» είναι άτιμο πράγμα. Δεν είναι μέγεθος όπως π.χ. το «μήκος», όπου όταν λέμε 1 χιλιόμετρο εννοούμε 1 χιλιόμετρο κι εδώ και στον Όλυμπο και στην Αριζόνα. Όταν διαβάζεις συγκριτικά με βαθμούς Κελσίου, έχε το κατά νου αυτό. Επίσης από ότι λένε, οι διαφορές θερμοκρασίας περιβάλλοντος δε δίνουν απαραιτήτως ίση αύξηση των θερμοκρασιών μέσα στο κουτί, δλδ αν δεις ένα συγκριτικό όπου τέσταρε σε 22 Κελσίου και το μηχάνημα έδειξε 60 δεν είναι ασφαλές να θεωρήσεις ότι αν εσύ έχεις 28 Κελσίου το μηχάνημα θα πάει 66.

γ) ο «θόρυβος» είναι ακόμη πιο άτιμο πράγμα: όσο μειώνουμε κάποιους θορύβους που ξεχωρίζουν υπάρχει περίπτωση να πέσουμε σε κατάσταση όπου ένας ήχος που υπήρχε και πριν απλώς δεν τον ακούγαμε/προσέχαμε επειδή καλυπτόταν από πιο δυνατούς, τώρα που εξαλείψαμε τους «δυνατούς» να αναδειχθεί και να μας ενοχλεί περισσότερο. Φαντάσου το παράδειγμα του πόσο σπαστικό μπορεί να είναι αν ακούς μία σταγόνα νερό να πέφτει και πόσο πιο «ενοχλητικό» μπορεί να είναι αυτό το βράδυ με ησυχία γενικότερη από όσο στη διάρκεια της μέρας.

Αν το τροφοδοτικό σου δεν έχει πρόβλημα κι αν ο ήχος που λες δεν είναι διαρκής ή πολύ συχνός, σκέψου καλά τη συμβουλή του Trexx να μην αλλάξεις τροφοδοτικό. Ειδικά αν οφείλεται σε coil whine.

δ) αντικείμενα όπως τα τροφοδοτικά και οι ανεμιστήρες δυστυχώς παρουσιάζουν και κατασκευαστικές αποκκλίσεις, δηλαδή το κάθε κομάτι μπορεί να είναι αρκετά διαφορετικό από άλλα στο ίδιο μοντέλο. Κάπως έχει καλυτερέψει αυτό τα τελευταία χρόνια όμως μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες: αν διαβάζεις reviews από το silentpcreview.com | Everything about Silent / Quiet Computers ίσως έχει πάρει το μάτι σου κάποια ιστορία με coil whine και κάποιο μοντέλο Seasonic. Αν πάλι δε διαβάζεις το silentpcreview κι αφού σε ενδιαφέρουν ζητήματα θορύβου, ρίξε του μια ματιά (τα Kingwin που αναφέρει σε κάτι λίστες πουλιούνται στην Ευρώπη ως SuperFlower νομίζω, αλλά πρέπει να το σιγουρέψεις με το μοντέλο που σε ενδιαφέρει αν πας σε αυτή τη μάρκα).

δ) κριτικές χρηστών από Newegg και Amazon, ειδικά αν αφορούν θέματα ήχου, with a grain of salt που λένε και στο Timbuktu.

Link to comment
Share on other sites

σημειωση: εγω στρεσαρω για κανα μηνα αφου εχει στηθει ΕΝΤΕΛΩΣ το συστημα μου. Μετα απλα το δουλευω οπως θελω.

you serious?:confused:

ενα μήνα stressareis? ποιος ο λόγος?

άντε πες στην αρχή να δεις ότι είσαι οκ για να πας να τους χτυπάς τα ελαττωματικά στη μάπα άλλα είπαμε νταξ

δλδ μετά τα 2-3 χρόνια τι κάνεις? stress για κάνα μήνα?:p

εγώ είχα seasonic για πολλά χρόνια μέχρι που είχα ένα prob και πήγα σε Corsair AX (πάλι σε seasonic δλδ:p):big_boss:

όσο αφορά για το θόρυβο υπεύθυνα είναι κάποια πηνία τώρα πια θέλει έλεγχο

ως συνήθως είναι σε pin αλλά για καλό και για κακό πιάσε ένα πρόχειρο κολλητήρι:p

δεν χρειάζεται απλώς κόβεις τα ήδη υπάρχον καλώδια σε μερικά εκατοστά από την πλακέτα, ξεγυμνώνεις, ξεγυμνώνεις και του νέου fan (αν θες να αλλάξεις) ενώνεις μεταξύ τους και κανονικά βάζεις θερμοσυστελλόμενο and that's that

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

1) TifoziF1 : ΟΚ sorry :)

2) Trexx: αγαπητε μου φιλε, εκτιμω τις προτασεις σου! Θυμησου ότι αγορασα τον FX-8350 και τωρα (κατά 99,9%) το Seasonic που εσυ μου προτεινες! Thank you very much! Καταλαβε όμως ότι ΔΕΝ αλλαζω τροφοδοτικο επειδη επιδιωκω «συμμαζεμα»! Κουτι θα παρω αργοτερα γι’ αυτό το σκοπο. Τροφοδοτικο αλλαζω εξ’ αιτιας του ενοχλητικου θορυβου που ξαφνικα παρουσιαστηκε, και o οποιος, ειτε είναι θεμα ανεμιστηρα, ειτε είναι coil whinning, μου δειχνει ότι μαλλον το Enermax μου αποτρωει τα ψωμια του! Δεν πειραζει! Αξιο! Από το 2009 μια χαρα δουλεψε και δουλευει ακομη και τωρα που γραφω! Ε, τωρα όμως ηρθε η ωρα του να φυγει! Note: “Loading” σημαινει «Φορτωνω», αλλα και παλι ευχαριστω!

3) karmen1983: Σε ευχαριστω πολύ για την προταση σου, όπως και για το ενδιαφερον και την ευγενεια σου!! Εκτιμω την προταση σου αλλα μαλλον για το original Seasonic με βλεπω. Στο amazon.uk εχει 126.50 λιρες αυτή τη στιγμη, δηλαδη 148 ευρω. Αυτά δεν απεχουν πολύ από τα 130 που ειχα θεσει ως «οριο».

4) felix: ΜΠΡΑΒΟ!!! ΠΟΛΥ ωραιος φιλε!! Αυτό μου δειχνει ότι θα μπορουσα να αντικαταστησω τον ανεμιστηρα της Enermax με έναν Noctua NF-P12 120mm που εχω περισσευουμενο! Ισως και να αξιζε τον κοπο! Αλλα αμα σου κλαουριζει ο coil τι να το κανεις? Σιγουρα θα το ελεγξω παντως, μετα την εγκατασταση του καινουργιου!

5) salde: ευχαριστω για τις επισημανσεις

6) GokuSS4: να εισαι καλα φιλε για τις επισημανσεις σου! Μια διευκρινηση: ΔΕΝ στρεσαρω το PC μου επι ένα μηνα 24/7. Αυτό που εννοουσα είναι ότι αρχικα κανω καποια stress tests, να σιγουρευτω ότι όλα-καλα και μετα, τερμα!

Το σημαντικοτερο ολων για μενα παντως είναι ότι, αν και το Seasonic βγηκε το 2009, δεν πειραζει καθολου! Δηλαδη, δεν εχει "παλιωσει" ! :)

Θα περιμενω κανενα διωρο και μετα θα δωσω την παραγγελια.

Ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Iωάννα μου όσο γνήσιο Seasonic είναι το ένα άλλο τόσο είναι και το άλλο.

Απο εκεί και πέρα αποφασίζεις εσύ :)

μην την ψάχνεις είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό και θέμα συνείδησης θες να λες SEASONIC να γεμίζει το στόμα σου και ο εγκέφαλος σου:p

και εγώ στην αρχή δεν ήθελα να πάω corsair αλλά όταν το έψαξα λίγο και είδα και τις τιμές έφυγα σούμπητος

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Ιωάννα. Ό,τι κι αν πάρεις, να το χαρείς. Ξαναδιάβασε όλο το θέμα σου (βασικό), δες και τα reviews (είναι αρκετά αλλά το έχεις το μεράκι) και δεν θα "αστοχήσεις".

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Ιωάννα. Ό,τι κι αν πάρεις, να το χαρείς. Ξαναδιάβασε όλο το θέμα σου (βασικό), δες και τα reviews (είναι αρκετά αλλά το έχεις το μεράκι) και δεν θα "αστοχήσεις".

Καλημερα :)

Ευχαριστω, εχεις δικιο. Εχω στειλει ηδη e-mail στην φιλεναδα μου στο Λονδινο να μου παραγγειλει το Seasonic. Οπως εχω πει και αλλου, προσωπικα δεν εχω καρτα οποτε δεν παραγγελνω εγω η ιδια, απευθειας. Μακαρι να το βρει διοτι το amazon UK λεει "1 left in stock".

Ολο και περισσοτερο μου αρεσει το Seasonic! Να τι εγραψε ενας κατοχος προσφατα στο newegg:

I bought my first one in October 2012. Like it so much, bought another May 2013. SAME model number, several variations between the two:

1. Oct 2012's has round, sleeved cables. May 2013's has flat ribbon cables.

2. Oct 2012's does not have a fan selector switch. May 2013's has a fan selector switch above the modular connector ports to select "hybrid" (fan off until needed) or "normal" (fan always on). See Page 6, Para. 4 of owner's manual (partial quote below).

Guess the "normal" position is for those who don't trust the hybrid fan logic or who panic when the PSU is on but the fan is not spinning. Perhaps Seasonic got tired of having perfectly good PSU's RMA'd because the fan "didn't work". Now, I'm sure customer service will suggest switching to "normal" as a check before requesting RMA.)

Note that the switch will be INSIDE the computer case when PSU is mounted, so it's "choose wisely" ...

I hear no coil whine, but then, past a certain age, eyes and ears start to fail...

From manual:

a. The Normal Fan Control setting enables the fan to rotate continuously in Silent and Cooling modes, depending on the system load.

b. The Hybrid Fan Control setting enables the power supply to run in Fanless Mode up to 20% (+-5%) of the maximum rated load. When the load further increases, the Silent Fan Control will keep regulating perfect cooling through the Silent or Cooling Modes.

ΔΕΝ ξερω αν και το δικο μου θα διαθετει τα παραπανω αλλα ΠΟΛΥ ωραιες δυνατοτητες και τα flat ribbon cables αλλα και η δυνατοτητα ρυθμισης ανεμιστηρα!

Ελπιζω να το βρω :)

[OFFTOPIC]

Και ενα τελευταιο σχολιο... αν και ΔΕΝ θα επρεπε να ασχοληθω καθολου, ας μου επιτραπει να πω απλα την αληθεια (μου): καμμια μα καμμια σχεση δεν εχω με "οπαδισμους" και φανφαρες! ΟΥΔΕΠΟΤΕ μου περασε απο το μυαλο να...κοκκορευτω επειδη (θα) εχω Seasonic τροφοδοτικο! Ειναι απλα γελοιο! Δηλαδη, ενταξει ρε παιδια, για καποιο αλλο περιφερειακο, να πω ενταξει, τραβαει να ψωρο-περηφανευτεις: αμα πχ. εχεις καμμια οθοναρα EIZO ή NEC πανω στην γραφειαρα σου, να πω αντε και καλα, σηκωσε και λιγο τη μυτη, αν το αισθανθεις... Αλλα για το τροφοδοτικο?! Καμμια σχεση λοιπον! Απλα, πληρωνω για να αγορασω ΠΟΙΟΤΗΤΑ! Και δεν με ενδιαφερει αν αλλες εταιριες ειναι εξισου ποιοτικες με την "βοηθεια" της Seasonic. Απο τη μανα ειναι παντα καλυτερο να πινεις γαλα.

Ευχαριστω.

[OFFTOPIC]

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

Και ενα τελευταιο σχολιο... αν και ΔΕΝ θα επρεπε να ασχοληθω καθολου, ας μου επιτραπει να πω απλα την αληθεια (μου): καμμια μα καμμια σχεση δεν εχω με "οπαδισμους" και φανφαρες! ΟΥΔΕΠΟΤΕ μου περασε απο το μυαλο να...κοκκορευτω επειδη (θα) εχω Seasonic τροφοδοτικο! Ειναι απλα γελοιο! Δηλαδη, ενταξει ρε παιδια, για καποιο αλλο περιφερειακο, να πω ενταξει, τραβαει να ψωρο-περηφανευτεις: αμα πχ. εχεις καμμια οθοναρα EIZO ή NEC πανω στην γραφειαρα σου, να πω αντε και καλα, σηκωσε και λιγο τη μυτη, αν το αισθανθεις... Αλλα για το τροφοδοτικο?! Καμμια σχεση λοιπον! Απλα, πληρωνω για να αγορασω ΠΟΙΟΤΗΤΑ! Και δεν με ενδιαφερει αν αλλες εταιριες ειναι εξισου ποιοτικες με την "βοηθεια" της Seasonic. Απο τη μανα ειναι παντα καλυτερο να πινεις γαλα.

Ευχαριστω.

[OFFTOPIC]

Δεν έχει να κάνει

όσο σημαντική είναι η οθόνη για τα μάτια τόσο σημαντικό είναι και το psu για το υπόλοιπο σύστημα γτ είναι η καρδιά του συστήματος, αν δεν τρομπάρει καλά η καρδιά τότε θα έχεις περεταίρω προβλήματα

αντίθετα κάτι έξτρα το οποίο μπορείς να υπερηφανευτείς είναι η vga γτ εκεί πραγματικά δουλειά μπορείς να κάνεις και με μια απλή αλλά όταν παίζουν φράγκα τότε τα σκας $$ και λες ααα εγώ έχω την τάδε vga:smoke:(βαράω περισσότερα fps και τα βλέπω ε :nothing: καταλαβένω διαφορά από 100 σε 101 fps φίλε τεράστια διαφορα να πούμε:nothing:)

υπότιτλοι από κάτω αα φίλε εγώ έχω φράγκα και τα σκάω:beer:

Link to comment
Share on other sites

Iωάννα μου όσο γνήσιο Seasonic είναι το ένα άλλο τόσο είναι και το άλλο.

Απο εκεί και πέρα αποφασίζεις εσύ :)

Χαζά χαζά τώρα που το κοίταγα, το HX 650 είναι επίσης seasonic και το μοναδικό της σειράς που δεν το φτιάχνει η CWT.

Και ενα τελευταιο σχολιο... αν και ΔΕΝ θα επρεπε να ασχοληθω καθολου, ας μου επιτραπει να πω απλα την αληθεια (μου): καμμια μα καμμια σχεση δεν εχω με "οπαδισμους" και φανφαρες! ΟΥΔΕΠΟΤΕ μου περασε απο το μυαλο να...κοκκορευτω επειδη (θα) εχω Seasonic τροφοδοτικο! Ειναι απλα γελοιο! Δηλαδη, ενταξει ρε παιδια, για καποιο αλλο περιφερειακο, να πω ενταξει, τραβαει να ψωρο-περηφανευτεις: αμα πχ. εχεις καμμια οθοναρα EIZO ή NEC πανω στην γραφειαρα σου, να πω αντε και καλα, σηκωσε και λιγο τη μυτη, αν το αισθανθεις... Αλλα για το τροφοδοτικο?! Καμμια σχεση λοιπον! Απλα, πληρωνω για να αγορασω ΠΟΙΟΤΗΤΑ! Και δεν με ενδιαφερει αν αλλες εταιριες ειναι εξισου ποιοτικες με την "βοηθεια" της Seasonic. Απο τη μανα ειναι παντα καλυτερο να πινεις γαλα.

Δεν νομίζω να είπε κανείς κάτι τέτοιο. Απλά δεν κατάλαβες ότι και τα άλλα (xfx και τελικά και το hx) η seasonic τα φτιάχνει και έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα. Δεν είναι απομιμήσεις δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.