Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τι να πω βρε αδερφέ.

Βάση πιθανοτήτων να το πάρεις η ζυγαριά γέρνει προς μητρική.

Ο επεξεργαστής για να πάθει βλάβη πρέπει να του βγάλεις τα μάτια στην κυριολεξία.

Και πάλι θα αντέξει, και χωρίς μάτια.Να είσαι τόσο γκαντέμης που σου έκατσε βλάβη στον επεξεργαστή στα καλά καθούμενα!!!

Δοκίμασα 2η μητρική και το σύστημα δεν ξεκινά ούτε με την ενσωματωμένη ούτε με την 7950. Δυστυχώς είναι ο 4770κ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2η μητρική και το σύστημα δεν ξεκινά ούτε με την ενσωματωμένη ούτε με την 7950. Δυστυχώς είναι ο 4770κ.

Το είδα και αυτό!Να μην παραδίδει με ξεβρακώματα και κλόκια και να την πατάει στο εφτακάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια, πως την ακουσε ο 4770Κ?? Απο γκαζια η απο αστοχια υλικου??

Δεν ξέρω φίλε μου.Από το 1999 με υπολογιστές.Έχω 2 συστήματα με P3 733 Mhz - Intel Celeron 667 MHz.Δουλεύουν ακόμα. 1η φορά που βγαίνει off CPU. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι ήταν από τους πρώτους (αγορά Ιούνιο 2013 - στήσιμο συστήματος Οκτώβριο 2013). Είχα βγάλει την H110 και περίπου 2 εβδομάδες τον δούλευα με την στοκ ψύκτρα. Χωρίς o/c βέββαια.

Έγινε επεξεργασία από Vasilis 07
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το περασε ...

80pa.jpg

1.056v σε load με την μικροτερη δυνατη ταση στην impact το 1.050v

Ο δικο σου ειναι με Κ η με χωρις Κ Γιαννη?:hehe:

Τι σκατένια πλατφόρμα και τι σκατένιοι επεξεργαστές.

1) Overclocking: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. To overclocking στους Haswell είναι πραγματικά για κλάματα. 4.3GHz με 1.262 με τις θερμοκρασίες κοντά στους 81-82 με delid. Χωρίς αυτό, παίζαμε στο 100αρικο. ΞΕΦΤΥΛΑ. Και δεν μιλάμε απλή ψύξη, αλλά για Noctua HD-U14S.

Καραγκιοζάκια. Το ήξερα πως είναι μ@λ@κί@ να αγοράσω, απλά είπα μήπως και...Σκεφτόμουν να αλλάξω το bench μηχάνημά μου, αλλά δεν πρόκεται, ούτε για αστείο. ΓΕΛΟΙΟΙ, ε ΓΕΛΟΙΟΙ...

Το πιο σωστο ποστ που εχω διαβασει σε αυτο το Thread, αν κανω λαθος διορθωστε με:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο ποστ που εχω διαβασει σε αυτο το Thread, αν κανω λαθος διορθωστε με:hehe::hehe:

Δυστυχώς καπως ετσι ειναι τα πράγματα.

Οτι μας εδωσε η νεα αρχιτεκτονική μας το πήρε ξανα πισω απο το oc.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καπως ετσι ειναι τα πράγματα.

Οτι μας εδωσε η νεα αρχιτεκτονική μας το πήρε ξανα πισω απο το oc.

Εσυ Ορεστη στα ποσα δουλευει το cpu σου για 24/7?

Το Κ μου φαινεται στους has ειναι διακοσμητικο στοιχειο:jester::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Ορεστη στα ποσα δουλευει το cpu σου για 24/7?

Το Κ μου φαίνεται στους has ειναι διακοσμητικο στοιχειο:jester::hehe:

Επειδή παίζω με την shuriken b για ψήκτρα σε μικρο κουτάκι τον εχω στα 4,0GHz HT ON με 1.15v και τους εσωτερικούς πολλαπλασιαστές στα 40.

Για τα 4,3GHz θελω 1.25v αλλα οι temps ξεφεύγουν εαν τρεξω prime και λοιπα που τον κανουν use 100%

Ταλαντεύομαι μεταξύ HT on ή off....

Link to comment
Share on other sites

Ο δικο σου ειναι με Κ η με χωρις Κ Γιαννη?:hehe:

Μεχρι να βγει κατι καλυτερο απο αυτον τον εχω non K οπως την καρτουλα μου ... non X. :hehe:

Σοβαρα τωρα που πρεπει να ποσταρεις τον 3770καπα σου για να δεις 115GFLops στο Ιntel Βurn Τest Very High ;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να βγει κατι καλυτερο απο αυτον τον εχω non K οπως την καρτουλα μου ... non X. :hehe:

Σοβαρα τωρα που πρεπει να ποσταρεις τον 3770καπα σου για να δεις 115GFLops στο Ιntel Βurn Τest Very High ;

Παλι καλα που εχουμε και σενα να μας δειχνεις τα καλλη του hasfail:hehe:

To καλυτερο (3770κ) το ειχες αλλα το πουλησες, εγω λεω να τον κρατησω τον 3770κ στο main συστημα και να κανω τον 4770κ κατεβαστηρι:hehe:

gsee.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1,040 vid στην hero λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.