Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Το πρόβλημα δλδ είναι ιδεολογικό περισσότερο πάρα ουσιαστικό από οτι βλέπω. Typhonios αυτό που λες με τα παιχνίδια είναι σίγουρο?

Ποιο σίγουρα δεν γίνεται, το αναγράφει και στο site ( ΗΕλλάδα δεν υπάρχει μέσα και πάμε από το 2014) και το πρόβλημα είναι ουσιαστικό, τα παιχνίδια ανηκουν σε εμάς όχι στην ΜS και είναι απαράδεκτο το 24hr check in!

Want to play the Xbox One outside of the 21 supported countries at launch? Unfortunately, you’re out of luck. According to a disclaimer on Xbox.com regarding pre-orders for the Xbox One, the next-generation console will be supported only in these countries on launch:

Australia

Austria

Belgium

Brazil

Canada

Denmark

Finland

France

Germany

Ireland

Italy

Mexico

Netherlands

New Zealand

Norway

Russia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

United States

In addition to noting the supported regions, the disclaimer also states:

"Xbox One games are for activation and distribution only in specified geographic regions."

Link to comment
Share on other sites

Καλα και το xbox 360 δεν υποστηριζοτανε στην ελλαδα, αλλα μια χαρα επαιζε. Τα ελληνικα μαγαζια το εχουν κανονικα σε preorder παντως οποτε δε νομιζω να υπαρχει θεμα.
Μόνο που το xbox2π δεν χρειαζόταν να λέει κάθε μέρα καλημέρα σε κάποιον server. Μόνο ρεύμα και οθόνη/tv ήθελε.
Link to comment
Share on other sites

Καλα και το xbox 360 δεν υποστηριζοτανε στην ελλαδα, αλλα μια χαρα επαιζε. Τα ελληνικα μαγαζια το εχουν κανονικα σε preorder παντως οποτε δε νομιζω να υπαρχει θεμα.

Mα δεν θα υποστηρίζεσαι από το XBOX live, πως θα κάνεις activation τα games ??? Μιας και θα πρέπει να είσαι always ONLINE?? Όπως αρχικά δηλώναμε Ιρλανδέζοι??

Εάν δεν γίνεται τώρα ?? Δεν χαλάω 500 ευρώ και να έχω και ρίσκο να περιμένω από το 2014.

PS4 και πάλι PS4.

Oι θιασώτες του XBOXONE ας ρισκάρουν.

Και στην Ιαπωνία τα ίδια χάλια με την Ελλάδα

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι λίγο παραπάνω, είναι κανείς UK με καλή γραμμή να ανοίξουμε VPN-XBox-One-Please-Boot-Service εκεί για τους κατοίκους Ελλάδας ? 3Ευρώ το μήνα, 25Ε το χρόνο ανα xbox1 δεν είναι άσχημα έτσι ? :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι λίγο παραπάνω, είναι κανείς UK με καλή γραμμή να ανοίξουμε VPN-XBox-One-Please-Boot-Service εκεί για τους κατοίκους Ελλάδας ? 3Ευρώ το μήνα, 25Ε το χρόνο ανα xbox1 δεν είναι άσχημα έτσι ? :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Καθόλου κακή ιδέα!:jump::jump::jump::jump:

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει τρελό γέλιο άμα φέρουν τη κονσόλα στην Ελληνική αγορά και την πουλάνε έτσι...Το έχει πει ξεκάθαρα η ms

Requires broadband internet (ISP fees apply), a Microsoft account and an account on Xbox Live in an Xbox One-supported Xbox Live country/region, and 720p or higher HDMI-compatible TV. To receive live TV via broadcast or cable, supported receiver device (television tuner or cable/satellite set top box) with HDMI output and HDMI cable required (all sold separately).

και

Xbox One-Supported Xbox Live Countries

Australia

Austria

Belgium

Brazil

Canada

Denmark

Finland

France

Germany

Ireland

Italy

Mexico

Netherlands

New Zealand

Norway

Russia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

United States

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μπορώ το χειριστήριο του PS, είναι τέρμα άβολο για τα χέρια μου, αν κατεβάσω τον αντίχειρά μου στο ύψος που έχουν βάλει αυτοί τον αριστερό μοχλό δεν μπορώ να πατήσω το L2-L1 δεν θυμάμαι πιο. Ελπίζω να το αλλάξουν αυτό με το region στα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μπορώ το χειριστήριο του PS, είναι τέρμα άβολο για τα χέρια μου, αν κατεβάσω τον αντίχειρά μου στο ύψος που έχουν βάλει αυτοί τον αριστερό μοχλό δεν μπορώ να πατήσω το L2-L1 δεν θυμάμαι πιο. Ελπίζω να το αλλάξουν αυτό με το region στα παιχνίδια.

Εγώ προτείνω να μείνουμε με τα PC άκια μας,μια χαρά games έχουμε και βλέποντας το δικά σου specs, θα πετάξεις χρήματα για καθαρά υποδεέστερα τεχνολογικά υβρίδια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην το βλεπεται ως δε θα λειτουργει η κονσολα σε ελλαδα.Απλως το launch που κανει η ms δεν ειναι παγκοσμιο, νομιζω ετσι ηταν και με το ps3 ,οταν ερθει με το καλο το 2014 ολα θα λειτουργουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην το βλεπεται ως δε θα λειτουργει η κονσολα σε ελλαδα.Απλως το launch που κανει η ms δεν ειναι παγκοσμιο, νομιζω ετσι ηταν και με το ps3 ,οταν ερθει με το καλο το 2014 ολα θα λειτουργουν μια χαρα.
Requires broadband internet (ISP fees apply), a Microsoft account and an account on Xbox Live in an Xbox One-supported Xbox Live country/region, and 720p or higher HDMI-compatible TV. To receive live TV via broadcast or cable, supported receiver device (television tuner or cable/satellite set top box) with HDMI output and HDMI cable required (all sold separately).

Straight from the horses mouth.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην το βλεπεται ως δε θα λειτουργει η κονσολα σε ελλαδα.Απλως το launch που κανει η ms δεν ειναι παγκοσμιο, νομιζω ετσι ηταν και με το ps3 ,οταν ερθει με το καλο το 2014 ολα θα λειτουργουν μια χαρα.

Μου αρέσει που επιμένετε! Μα ρε παίδες, το λέει και η ΜS....Ελλάντα , Ιαπωνία γιοκ!

Όπως είπε θρασύτατα η MS, καθήστε με το XBOX 360 εάν θέλετε offline gaming.

Και ακόμη σκέφτεστε να το πάρετε...εμ καλά μας κάνει και ο Σαμαράς τότε!:tomato:

Σκάστε 500 ευρώ με την προοπτική μέσα στο 2014 να παίξετε με το XBOXNONE, γούστα είναι αυτά ...!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που επιμένετε! Μα ρε παίδες, το λέει και η ΜS....Ελλάντα , Ιαπωνία γιοκ!

Όπως είπε θρασύτατα η MS, καθήστε με το XBOX 360 εάν θέλετε offline gaming.

Και ακόμη σκέφτεστε να το πάρετε...εμ καλά μας κάνει και ο Σαμαράς τότε!:tomato:

Σκάστε 500 ευρώ με την προοπτική μέσα στο 2014 να παίξετε με το XBOXNONE, γούστα είναι αυτά ...!

Ενω να σκασεις 400+50 ευρω για να παιζεις τα αποφαγια του gaming στην sony κονσολα ειναι σαφως πιο έξυπνο :hehe:

....και η δυο ειναι εαν εχεις σκοπο να πεταξεις λεφτα!

Τωρα το πιο ειναι καλυτερο πεταμα χρηματων, who cares!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ενω να σκασεις 400+50 ευρω για να παιζεις τα αποφαγια του gaming στην sony κονσολα ειναι σαφως πιο έξυπνο :heh:

....και η δυο ειναι εαν εχεις σκοπο να πεταξεις λεφτα!

Τωρα το πιο ειναι καλυτερο πεταμα χρηματων, who cares!

Ενώ το να σκας +500άρες (κατά μέσo όρο σε amd/intel/nvidia) κάθε χρόνο για αναβάθμιση πλατφορμας στο pc είναι επένδυση :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Link to comment
Share on other sites

Ενω να σκασεις 400+50 ευρω για να παιζεις τα αποφαγια του gaming στην sony κονσολα ειναι σαφως πιο έξυπνο :heh:

....και η δυο ειναι εαν εχεις σκοπο να πεταξεις λεφτα!

Τωρα το πιο ειναι καλυτερο πεταμα χρηματων, who cares!

Oύτε κι εκεί! PC gaming forever σου λέω , στο έχω ξαναγράψει αλλά δεν....:to_pick_ones_nose3:

Μα μην παρουσιάζουν το XBOXONE, PS4 σαν state of the art και θεωρώ χαζό να σκάσεις φράγκα για πάρεις κάτι που με το καλημέρα ΔΕΝ θα λειτουργεί..αλλά χαζός είμαι κι εγώ που παίζω Mario στο Wii U, στα 33 μου:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Oύτε κι εκεί! PC gaming forever σου λέω , στο έχω ξαναγράψει αλλά δεν....:to_pick_ones_nose3:

Μα μην παρουσιάζουν το XBOXONE, PS4 σαν state of the art και θεωρώ χαζό να σκάσεις φράγκα για πάρεις κάτι που με το καλημέρα ΔΕΝ θα λειτουργεί..αλλά χαζός είμαι κι εγώ που παίζω Mario στο Wii U, στα 33 μου:tomato:

Μαριο= Μ@μ@τ0ς Μην κολλάς πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Ενω να σκασεις 400+50 ευρω για να παιζεις τα αποφαγια του gaming στην sony κονσολα ειναι σαφως πιο έξυπνο :heh:

....και η δυο ειναι εαν εχεις σκοπο να πεταξεις λεφτα!

Τωρα το πιο ειναι καλυτερο πεταμα χρηματων, who cares!

Παρε να δεις εδω ενα ψιχουλο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EWJD8DMasCU]Tom Clancy's The Division - E3 Gameplay reveal [EUROPE] - YouTube[/ame]

Εκτος αν θεωρεις gaming μονο το F2011/12/13 με vsync που για να παιξει θες 2 κονσολες λεφτα σε καρτα γραφικων μονο.

Να επαιζες κανα fps σε καλο επιπεδο να ελεγα καλα κανεις. Αφου SP παιζεις μονο και αυτο δεν ξερουμε αν τρως ξυλο απο το scripted AI του υπολογιστη... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.