Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Η δήλωση αυτή από πολλούς χρήστες έχει χαρακτηριστεί ως αλαζονική και δείχνει ότι η Microsoft δεν είναι διατεθειμένη να βάλει νερό στο κρασί της.

Θα του νερώσουν οι χρήστες το κρασί και ύστερα θα πλακώσουν τις αναβαθμίσεις κλπ για να έρθει στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

Θα του νερώσουν οι χρήστες το κρασί και ύστερα θα πλακώσουν τις αναβαθμίσεις κλπ για να έρθει στα ίσια του.

Με το PS4 να παρέχει τα ίδια και φθηνότερα και με το Wii U να δείχνει επιτέλους τα δόντια του,δεν το νομίζω και θα γίνει ότι έγινε με την προηγούμενη γενιά κονσολών.

Link to comment
Share on other sites

Το παίζει και μάγκας:

Αν θέλετε κονσόλα που λειτουργεί offline πάρτε Xbox 360! :tomato::o:tomato:

Microsoft: Αν θέλετε κονσόλα που λειτουργεί offline πάρτε Xbox 360! (Video) - Technewz

Η Microsoft μέσα από τον επικεφαλή της ομάδας του Xbox έδωσε την απάντηση της στους χρήστες που έντονα την κατακρίνουν για τη μη υποστήριξη offline mode στο Xbox One.

Ο Don Mattrick δήλωσε σε συνέντευξη του στα πλαίσια της Ε3 ότι αν οι χρήστες δεν έχουν καθόλου πρόσβαση στο internet τότε ας πάρουν Xbox 360 που λειτουργεί και offline.

Η δήλωση αυτή από πολλούς χρήστες έχει χαρακτηριστεί ως αλαζονική και δείχνει ότι η Microsoft δεν είναι διατεθειμένη να βάλει νερό στο κρασί της.

προσωπικα εγω ποτε δεν ανοιξα τη κονσολα και επαιξα offline και πιστευω και παρα πολλοι ακομα....τωρα το τι θα γινει δε ξερω.

παντως εγω βλεπω λιγοτερα exclusives στο ps3

  • Basement Crawl
  • Driveclub
  • Infamous: Second Son
  • Killzone: Shadow Fall
  • Knack
  • The Order: 1886
  • Secret Ponchos

εναντι του x1

  • Below
  • Crimson Dragon
  • Dead Rising 3
  • D4
  • Fantasia: Music Evolved
  • Forza Motorsport 5
  • Halo
  • Killer Instinct
  • Kinect Sports Rivals
  • LocoCycle
  • Minecraft: Xbox One Edition
  • Quantum Break
  • Ryse: Son of Rome
  • Sunset Overdrive
  • Zoo Tycoon

και ανησυχω για τη πορεια του ps4.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω ποτε δεν ανοιξα τη κονσολα και επαιξα offline και πιστευω και παρα πολλοι ακομα....τωρα το τι θα γινει δε ξερω.

παντως εγω βλεπω λιγοτερα exclusives στο ps3

  • Basement Crawl
  • Driveclub
  • Infamous: Second Son
  • Killzone: Shadow Fall
  • Knack
  • The Order: 1886
  • Secret Ponchos

εναντι του x1

  • Below
  • Crimson Dragon
  • Dead Rising 3
  • D4
  • Fantasia: Music Evolved
  • Forza Motorsport 5
  • Halo
  • Killer Instinct
  • Kinect Sports Rivals
  • LocoCycle
  • Minecraft: Xbox One Edition
  • Quantum Break
  • Ryse: Son of Rome
  • Sunset Overdrive
  • Zoo Tycoon

και ανησυχω για τη πορεια του ps4.

Αντιθέτως, για το XBOX να ανησυχείς μιας και το πάνε φιρί φιρί μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

Κονσολες που να σε υποχρεωνουνε να παιζεις offline games , αναγκαστικα εχοντας ιντερνετ, πρεπει να πατωσουνε.

Διαμορφωνεται ετσι στη συνειδηση του κοσμου, οτι μπορουνε να σε ελεγχουνε για τα παντα και βλεπω σε 2-3 γενιες ο οργουελ με το 1984 απλα να επεσε μερικες δεκαετιες καθυστερημενος. :p

Link to comment
Share on other sites

Mα μιλάμε τώρα για exlusive το KI?? Και F2P να είναι, δεν συγκρίνεται με games του PS4.

Όσο και να το ευαγγελίζουμε...XFAILONE.:tomato:

Nαι δεν υπονοώ ότι είναι καλό. Αυτό λέω, όπως και το minecraft, έτσι και το KI είναι meeeeeeh. Παρόμοια και το Kinect Sports Rivals που who gives a rat's ass.

Link to comment
Share on other sites

κυριοι και κυριεσ, εχω ενα xbox 360 σλιμ +κινεκτ. οφειλω να σασ πω, οτι ειναι η πρωτη μου κονσολα, την καραγουσταρω και εχει βγαλει τα λευτα τησ!. εχω 36 τιτλουσ αυθεντικουσ που το 80% ειναι μεταχειρισμενοι.. ομωσ κυριοι πανω απ ολλα ειμαι GAMER! και ενασ gamer δεν πρεπει να κοιταει εταιριεσ ουτε να μπαινει στην λογικη του fanboismou.

ο νικητησ εχει βγει απο τα αποδυτηρια και αυτο ειναι το ps4..

μπραβο στη sony για την πολιτικη τισ στα μεταχειρισμενα.. πρεπει ολοι μασ να πουμε ενα μεγαλο οχι στη MS για την φιλοσοφια που παει να μασ πασαρει... η λογικη τισ ειναι παραλογη, εαν πετυχει εμεισ ολοι μασ θα βγουμε χαμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν μάχη. Δεν πρόκειται ούτε οφφλινε να παίζει στην Ελλάδα. Από 2014 και βλέπουμε. Ειναι και κάπως καλύτερό το hardware του σονυ, κατάφερε να τα κανει τρισχειρότερα και από τα αποτυχημένα 8 η μικροσοφτ.

Want to play the Xbox One outside of the 21 supported countries at launch? Unfortunately, you’re out of luck. According to a disclaimer on Xbox.com regarding pre-orders for the Xbox One, the next-generation console will be supported only in these countries on launch:

Australia

Austria

Belgium

Brazil

Canada

Denmark

Finland

France

Germany

Ireland

Italy

Mexico

Netherlands

New Zealand

Norway

Russia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

United States

In addition to noting the supported regions, the disclaimer also states:

"Xbox One games are for activation and distribution only in specified geographic regions."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή χρειάζεσαι κι' άλλα φάουλ;

Δεν έχω πάρει ποτε μεταχειρισμένο παιχνιδι, το 90% τα έφερνε ο θείος και οτι ήταν πολυ καλο το αγόραζα καινούργιο. Οσο για το Internet, μην μου πει κανείς οτι δεν εχει modem ανοιχτό 24/7 έτσι και αλλιώς για το pc-laptop-tablet στο σπίτι του και ακόμα, δεν έχω φίλους που παίζουν με κονσόλες, βασικά δεν έχω φίλους που να παίζουν καν, ενα δυο παιχνίδια το χρόνο και αυτα θα ειναι το PRO-FIFA οπότε ούτε με νοιάζει να δανείσω παιχνιδι αλλού. Εγω όπως το βλέπω το παιχνιδι θα παιχτεί ξανά στο πια κονσόλα θα τσιπαριστει. Προφανώς το ps4 λόγο του οτι δεν θελει μόνιμη σύνδεση θα σπάσει πρώτο και το Xbox δεν θα σπάσει καν η δεν θα υπάρχει λόγος να σπάσει γτ θα κλειδώνει, για όλα τα αλλα αλλα υπάρχουν λύσεις.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω εκτός απο τη πολιτική για τα μεταχειρισμένα και την αχρείαστη επιβολή του Kinect δεν βλέπω άλλο φάουλ.

Το θέμα με τα μεταχειρισμένα για μένα (σας μέλος του pc master race) δε με πολυενοχλεί καν.

Το να πρέπει να πάρω "άδεια" από την ms κάθε μέρα για να μπορέσω να χρησιμοποιώ την κονσόλα που αγόρασα για τον λόγο που την αγόρασα όμως είναι ένα μεγάλο no-no. Τι θα γίνει σε 6-7 χρόνια που θα πει η ms φακ ιτ, κλείνω τους auth servers του xbone. Τι παίζει στη περίπτωση που τα σκ@τώσουν όπως άλλες εταιρίες (Simcity/diablo3) και περιμένουμε σαν π@π@ρες να ανέβουν οι servers.

Νοοτροπία. Πριν καν αγοράσεις τη κονσόλα, η ms υπονοεί ότι είσαι πειρατής. Το online check δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ όφελος στο χρήστη, και η μόνη χρήση του είναι για copy protection. Αυτό σε συνάρτηση με τις π@π@ριές και τα ψέματα της ms για το skype/prism, η έλειψη διαφάνειας για το τι σκ@τ@ ακούει το π@π@ρι και το γεγονός ότι η ms προτίμησε τη "γενική" πλευρά των devs από τους καταναλωτές στα μεταχειρισμένα δείχνει ότι η MS μας έχει γραμμένους κανονικα.

Τιμή. Αν και έχει να κάνει με το κινέκτ, ακόμα και λαμβάνοντας αυτό υπ'όψιν είναι τσουχτερή η τιμή. Και 1 κατοστάρικο πάει το κινεκτ ξεχωριστά, δίνουν υποδεέστερη συσκευή σε παρόμοια τιμή με τη sony.

Δεν είσαι αρσενικός αμερικάνος 16-35; Touch luck. Για για εκεί προορίζεται η κονσόλα. Δεν είδα να κόβουν τη τιμή στις non-usa χώρες που δε θα έχουν τα έχτρα καλούδια. Αντί να πετάξουν 400-500m στις μ@λ@κίες της αντιπέρα όχθης, θα μπορούσαν να κόψουν ένα 30-40ρι στη τιμή στα πρώτα Χ κομμάτια σαν promotion. ¨Η να φτιάξουν 4-5 ΑΑΑ επιπλέον τίτλους που θα μπορούσε να τους χαρεί όλος ο κόσμος. Ή δωρεάν συνδρομή για ένα χρόνο με την κονσόλα. Ή κάτι ΧΡΗΣΙΜΟ τέλος πάντων.

Μπααααααααααααααααααααααααααααα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ποτε μεταχειρισμένο παιχνιδι, το 90% τα έφερνε ο θείος και οτι ήταν πολυ καλο το αγόραζα καινούργιο. Οσο για το Internet, μην μου πει κανείς οτι δεν εχει modem ανοιχτό 24/7 έτσι και αλλιώς για το pc-laptop-tablet στο σπίτι του και ακόμα, δεν έχω φίλους που παίζουν με κονσόλες, βασικά δεν έχω φίλους που να παίζουν καν, ενα δυο παιχνίδια το χρόνο και αυτα θα ειναι το PRO-FIFA οπότε ούτε με νοιάζει να δανείσω παιχνιδι αλλού. Εγω όπως το βλέπω το παιχνιδι θα παιχτεί ξανά στο πια κονσόλα θα τσιπαριστει. Προφανώς το ps4 λόγο του οτι δεν θελει μόνιμη σύνδεση θα σπάσει πρώτο και το Xbox δεν θα σπάσει καν η δεν θα υπάρχει λόγος να σπάσει γτ θα κλειδώνει, για όλα τα αλλα αλλα υπάρχουν λύσεις.

Mάλλον δεν διάβασες ότι ΔΕΝ θα μπορείς στο Ελλάντα να παίξεις games του νέου XFAILONE

Link to comment
Share on other sites

Typhonios κουλαρε αγορι... τι υποστηριζεις ? Ποιο μαπα hardware ειναι καλυτερο ?

Εαν δεν γνωριζεις θα σου πω οτι στο metacritic και για τις δυο κονσολες τα top 20 games που εχουν το 90% αυτων ειναι multiplatform με pc εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Typhonios κουλαρε αγορι... τι υποστηριζεις ? Ποιο μαπα hardware ειναι καλυτερο ?

Εαν δεν γνωριζεις θα σου πω οτι στο metacritic και για τις δυο κονσολες τα top 20 games που εχουν το 90% αυτων ειναι multiplatform με pc εκδοση!

Δεν το εννόησα...εγώ ανάρτησα ότι εάν δεν θα μπορείς να παίξεις τον Νοέμβριο και ότι τελικά το PS4 είναι αρκετά φιλικότερο προς τον χρήστη και ναι, το hardware τους (και των δύο consoles) δεν είναι next gen ,ούτε κάτι που ένα PC δεν μπορεί να παίξει.

Τι cool μου λες τώρα και τι metacritic? Όλη την E3 παρακολουθώ , με το metacritic θα ασχοληθώ?:jump:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.