Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

PC MASTER RACE ειμαι και εγω αλλα το ps4 χωρις το αθλιο DRM ειναι επος...

Η MS στοχευει USA, (tv @ xbox wtf, ευρωπη μια χαρα ειμαστε σε αυτο το τομέα)

Ειλικρινα αντικειμενικα να τα παρουμε τα πραγματα ps4> xbox, αν και μου φανηκε σαν να ειχε ποιο ραφιναρισμενα παιχνιδια το xbox (στο θεμα των γραφικων κυριως) κατα τα αλλα εντελως αδιαφορη κονσολα.

Link to comment
Share on other sites

Order #: χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Delivery Method: First Class

Items: £290.83

Postage & Packing: £1.69

------

Total before VAT: £292.52

VAT: £58.51

------

Order Total: £351.03

Delivery estimate:We'll notify you via e-mail when we have an estimated delivery date for this item. It will ship separately. You can cancel at any time.

1 "Sony PlayStation 4 (PS4)"

Console; £349.00

Available for pre-order

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα όπως είδατε το pre order, αλλά όπως είπε και ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] νομίζω παραπάνω για μένα είναι τζάμπα λεφτά με 0 ρίσκο.

Εξηγώ.

  • Λεφτά δεν σου παίρνουν μέχρι να σταλεί
  • Το κλειδώνεις σε αυτή την τιμή που ρεαλιστικά αν είναι να πάει κάπου θα πάει πάνω.
  • Και κάτω να πάει το παίρνεις στην φθηνότερη τιμή απο όταν το παρήγκλειλες και όταν βγήκε
  • Μπορείς να το ακυρώσεις μέχρι 1 δευτερόλεπτο πριν το στείλουν με 0 κόστος
  • Αν για άλλη μια φορά μείνουν απο κονσόλες λόγο ζήτησης (χιντ έχει ξαναγίνει) οι κονσόλες στην δευτερογεννή αγορά θα πηγαίνουν στον θεό, οπότε το πουλάς.

Επίσης μην ακούω ΜΑΛΑΚΙΕΣ για κονσόλες και πισί (ναι Ορέστη για σένα λέω :p :P ) γιατί η κονσόλα έχει όσο έχουν τα heat spreaders της Τατιάνας ;)

My 2 cents πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο τρομερο feature ειναι πως μπορεις να βλεπεις τι παιζει ο φιλος σου και μαλιστα να μπορεις να παρει εικονικα το χειρισμο του και να παιξεις εσυ...

The Escapist : Video Galleries : Zero Punctuation : Next Gen Buyer's Guide

Τα λέει σωστά κατα τη γνώμη μου γι αυτά τα features :p

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιοι game devs δίνουν την ΜS πχ:

E3 2013 Stage 2, Day 1 - GameSpot.com

Ανέφερε ότι τα παιχνίδια είναι για όλους και θεωρεί αίσχος να μην μπορείς να δανείσεις το παιχνίδι σου στον κολλητό σου.

Devs από BF4....:jump:

Και ξεκάθαρος νικητής:

http://www.gamespot.com/e3/sonys-triumphant-night-6409715/

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα 100 ευρω πως μπορει να τα δικαιολογησει ο πωλητης ή εστω το MS fanboy ? θα τα δωσει ο καταναλωτης για το ενσωματωμενο kinect ? τα timed exclusives ή για τις κομπινες που θα κανουν με τα game studio και τους publisher ?

Τα 100€ όπως λες είναι για το kinect. Ο πωλητής έτσι θα το δικαιολογήσει και οποιοδήποτε Fanboy. Το αν ο καταναλωτής το θέλει είναι άλλο θέμα. Ωραίο εργαλείο το Kinect, αλλά για τον gamer δεν έχει δείξει να προσφέρει κάτι ως τώρα.

Βέβαια κάποιος μπορεί να ενθουσιαζόταν με κάτι τέτοιο τόσο ώστε να τα έδινε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ρε που έχουμε φτάσει...

Να θεωρούμε features πράγματα τα οποία στις προηγούμενες γενιές ήταν αυτονόητα...

Και να πω την αλήθεια δε θα με ενοχλούσαν οι περιορισμοί, άμα αυτό σήμαινε ότι οι τιμές θα έπεφταν στα επίπεδα του steam/pc.

Standaaaard.

Assassin's Greed Black Flag: PC pre-order 32 λίρες.

Assassin's Greed Black Flag: Χbox one pre-order 54 λίρες. Το ίδιο και στο ps4.

[ame]http://www.amazon.co.uk/Assassins-Creed-IV-Black-Flag/dp/B00BRCCAT4/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1370983826&sr=8-6&keywords=assassin%27s+creed+4[/ame]

[ame]http://www.amazon.co.uk/Assassins-Creed-IV-Black-Flag/dp/B00CM1KWO4/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1370983865&sr=8-13&keywords=assassin%27s+creed+4[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής PS4 δείχνει πιο ολοκληρωμένο με εμφαση στο gamer και όχι στα λοιπά (media player κλπ) που τα έχουμε και σε άλλες συσκευές.

Η ιστορία δείχνει οτι οι αποκλειστικότητες βοηθάνε πολύ τις πωλήσεις και εδω φαίνεται το ps4 να είναι μπροστά.

Καλύτερη τιμή, πιο ωραίο design, φοβερά features, ps vita integration κλπ.

PS4 preordered!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.