Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Ενω να σκασεις 400+50 ευρω για να παιζεις τα αποφαγια του gaming στην sony κονσολα ειναι σαφως πιο έξυπνο :heh:

....και η δυο ειναι εαν εχεις σκοπο να πεταξεις λεφτα!

Τωρα το πιο ειναι καλυτερο πεταμα χρηματων, who cares!

seb έχεις κονσόλες αν θυμάμαι καλά ?

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδες, εκανα λαθος αλλιως το ειχα καταλαβει εγω :p

@sebastian

Destiny που θα παίξεις;

Βρε ασε το destiny και πες του το last of us.

Δανειστηκα playstation απο φιλαρακι για να το παιξω.

Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που σε κανει να νιωθεις πιο ολοκληρωμενος απο αυτο.AΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ...το σαγονι στο πατωμα.ΕΠΟΣ!!!

Δεν βγηκε τυχαια στα top 5 video games ολων των εποχων.

Βασικα [MENTION=478]sebastian[/MENTION] μην δεις τα top 10 games ολων των παιχνιδιων γιατι τα μισα ειναι μονο στο ps3...

Δεν ξερω τι θα κανετε...ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε ασε το destiny και πες του το last of us.

Δανειστηκα playstation απο φιλαρακι για να το παιξω.

Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που σε κανει να νιωθεις πιο ολοκληρωμενος απο αυτο.AΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ...το σαγονι στο πατωμα.ΕΠΟΣ!!!

Δεν βγηκε τυχαια στα top 5 video games ολων των εποχων.

Βασικα [MENTION=478]sebastian[/MENTION] μην δεις τα top 10 games ολων των παιχνιδιων γιατι τα μισα ειναι μονο στο ps3...

Δεν ξερω τι θα κανετε...ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ!!!

Ώπα ώπα, ακόμη δεν βγήκε στα μαγαζιά και είναι στο top5 όλων των εποχών; Το polygon και το gamespot έχει άλλη άποψη.

Επίσης παιχνίδι που το single player είναι λιγότερο από 20 ώρες δεν θεωρείται masterpiece. Επίσης στο top 10 όλων των εποχών, χωρίς υπερβολή, δεν υπάρχει game από το PS3.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ορισμενα πραγματα που επειδη αποροφούμαστε με αριθμους, fps, te$$elation, xese psila kai agnanteye (αυτο δεν ειναι φιλτρο lol) ξεχναμε την ουσια του gaming, to have a good time and enjoy the damn thing!

Χθες αυτο ελεγα σε μερικους φιλους, οτι αν εξαιρεσουμε το bfbc2, bf3 που λογο παρεας το επαιξα τοσο, το περισσοτερο χαβαλε και τις περισσοτερες ωρες τις εχω περασει στο Team Fortress 2, το οποιο εχει χαλια γραφικα, αστεια μηχανικη και γελοιο story. Αλλα εχει απειρο γελοιο και ευχαριστηση.

Αρα, εχεσθην πατοκορφα αν δεν εχω τα Ultra Super Duper Tesselated μαδαφακα φιλτρα. Ας εχει λιγοτερα. Ας ειναι V synced στα 60fps. Ας κανει οτι θελει αρκει να το ευχαριστιεμαι. Δεν ειμαι 18χρονο που κοιταω τι σκατα k\d ratio εχω και ποσα κιλα μαδαφακας ειμαι online. Θελω 2 ωρες που θα διαθεσω να τις ευχαριστηθω και να περασουν ευχαριστα. Χωρις να σκεφτομαι αν η καρτα γραφικων τραβαει ή αν οι τελευταιοι drivers κανουν ή δεν κανουν.

Αυτο εχουν κερισει οι κονσολες. Εχουν ενιαιο hardware και οι προγρμματιστες μπορει να το ξεζουμισουν ελεω low level hardware access programming. Ετσι μπορει ο pc-ακιας φιλος να εχει αλλαξει 3 καρτες γραφικων σε 5 χρονια ενω εγω θα εχω το ιδιο hardware και λιγοτερα εξοδα χωρις να ανησυχω αν δουλευει δεν δουλευει, κλοκαρω δεν κλοκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Το ενα καλο επισης, τελος τα ports απο xbox/ps σε PC αλλα το αντιθετο, μιας και εχουν κοινη αρχιτεκτονικη πλεον (οποτε και ακομα να ισχυει, το impact που ειχαμε στα γραφικα στα PC θα περιοριστει δραματικα).

Και κατι μου λεει πως το cracking παντως ειδους θα ειναι ακομα πιο ευκολο...

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα, ακόμη δεν βγήκε στα μαγαζιά και είναι στο top5 όλων των εποχών; Το polygon και το gamespot έχει άλλη άποψη.

Επίσης παιχνίδι που το single player είναι λιγότερο από 20 ώρες δεν θεωρείται masterpiece. Επίσης στο top 10 όλων των εποχών, χωρίς υπερβολή, δεν υπάρχει game από το PS3.

oops λαθος top 10 εβλεπα πριν :p

Highest and Lowest Scoring Games - Metacritic

αλλα και παλι κατι uncharted κατι last of us, red dead, little big planet πρεπει να τα παιξει και ο πιο softcore gamer :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω 2 αποριες...

1 ) Το PS4 θα ειναι καλυτερο απο ενα PC στο θεμα παιχνιδιων.. ???

2 ) Το FIFA 14 θα ειναι καλυτερο σε PS4 ή PC ???

1)Όχι

2) Ποιος παίζει FIFA ?? Αλλά προτιμώ μπαλίτσες κτλπ σε κονσόλα επειδή α. Μεγάλη οθόνη στο σαλόνι β. Προτιμώ χειριστήριο

Link to comment
Share on other sites

Το ενα καλο επισης, τελος τα ports απο xbox/ps σε PC αλλα το αντιθετο, μιας και εχουν κοινη αρχιτεκτονικη πλεον (οποτε και ακομα να ισχυει, το impact που ειχαμε στα γραφικα στα PC θα περιοριστει δραματικα).

Και κατι μου λεει πως το cracking παντως ειδους θα ειναι ακομα πιο ευκολο...

http://www.overclock.net/t/1400735/cb-xbox-one-games-at-e3-were-running-on-windows-7-with-nvidia-gtx-cards :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω 2 αποριες...

1 ) Το PS4 θα ειναι καλυτερο απο ενα PC στο θεμα παιχνιδιων.. ???

2 ) Το FIFA 14 θα ειναι καλυτερο σε PS4 ή PC ???

συγκεκριμενα το φιφα θα ειναι καλυτερο στο ps4 γιατι παντα στα pc ειχαν περιεργα προβληματα :p

Για να μην υπάρξει και περαιτέρω ιστορία, αυτό που θα πω ισχύει για ΟΛΑ τα παιχνίδια που έχουν βγει ή θα βγουν ποτέ ταυτόχρονα σε pc και σε κονσόλα.

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ η έκδοση του PC είναι ανώτερη. Μπορεί να είναι port της πλάκας, μπορεί στο launch η έκδοση του pc να είναι μαύρο χάλι, αλλά λίγο ενδιαφέρον να υπάρξει, το παιχνίδι καταλήγει να είναι έτη μπροστά στο pc.

Δεν υπάρχει θέμα συζήτησης: Το HW του pc είναι πάντα μπροστά από τις κονσόλες. Το SW του pc είναι πάντα μπροστά από τις κονσόλες (mods/patch/options/etc).

Όποτε γίνεται σύγκριση, γίνεται για να καθορίσουν πόσο χειρότερο είναι το παιχνίδι στις κονσόλες. Τέλος.

Το πραγματικό θέμα είναι, πού θα ευχαριστηθείς το παιχνίδι περισσότερο στη τρέχουσα μορφή του, στο σαλονάκι σου με το χειριστήριο, vs στο γραφείο με το pc σου.

Αφού το βγάλαμε αυτό από τη μέση:

Το xbone έχει και ένα καλό βέβαια να πούμε την αλήθεια. Αυτή η ιστορία με τους 10 φίλους/συγγενείς φαίνεται καλή φάση. Άμα είχα 10 φίλους τόσο απεγνωσμένους που να αγόραζαν το xbone βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του θέματος ειναι PS4 vx XBOX one, οχι consoles vs pc. Εχετε μπερδευτεί μερικοί και το γυρίσατε εκεί.

Θεωρω για να υπάρχει preorder για το xboxone απο μεγάλα ελληνικά μαγαζία, ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα, μιας και απο xbox live πλευράς πλέον η Ελλάδα ειναι υποστηριζόμενη.

Δεν υποστηρίζω το xbox απλά να μη λέμε οτι μας κατεβαίνει.

Οσο για το αν θα σπάσει ή όχι ποσώς με ενδιαφέρει, τα λιγοστά παιχνίδια που καταφέρνω να βρω χρόνο να παίξω τα αγοράζω και ουτε ψάχνω για κλειδώματα, σπασίματα, fw κλπ

Τις εντυπώσεις τις κέρδισε το PS4 στην E3, αλλά μην υποτιμάτε την MS. Καθίστε να βγούν τα παιχνίδια πρώτα και βλέπουμε.

Για μένα ειναι καλό που στο xbox θα κλειδώνουν τα παιχνίδια αλά steam. Που ξέρεις, μπορεί οπως και στο steam να βγουν site που θα πουλάνε τα keys στη μισή τιμή να δώ μετα ποιος θα γκρινιάζει οταν τα ps4 θα έχουν 60 και τα xbox 30...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.