Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Τα τηλεοπτικά κανάλια είναι για το input hdmi in που έχει από όπου τα παίρνει από τον αποκωδικοποιητη που έχουν τα αμερικανάκια όπως και επίσης άλλες ίντερνετικες streaming υπηρεσίες όπως το Netflix hulu amazon instant κλπ. Άχρηστα για έξω από USA αφού σχεδόν υπάρχει 0 υποστήριξη από αυτές τις υπηρεσίες

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα πράγματα έχουν ως εξής. Το Μάιο η MS είχε παρουσιάσει το Xboxone με όλες αυτές τις ανακοινώσεις που δεν άρεσαν σε κανένα, 19 Ιουνίου και μετά απο την κατακραυγή που ακολούθησε η MS αποφασίζει να κάνει το Xboxone να λειτουργεί ακριβώς όπως ενα Xbox360. Απο εκεί και μετά το μόνο που μένει να δούμε είναι πιο μηχάνημα παίζει τα games πιο σωστά και εκει θα παιχτεί το πιο μηχάνημα θα επικρατήσει. Τον κονσολά δεν τον ενδιαφέρει αν το μηχάνημα εχει πάνω ddr5-6-10, τον ενδιαφέρει πιο μηχάνημα παίζει τα games που θέλει αυτός καλύτερα. Και το PS3 ήταν ανώτερο μηχάνημα αλλά στα παιχνίδια αυτό δεν φαινόταν ασε που η ζυγαριά ήταν υπέρ του xbox μη σου πω. Και κάτι τελευταίο, SirDiman αυτο που λες δεν βλέπω γτ κάνει χειρότερο xbox απο το ps4. Αυτό που θέλετε να πείτε θα ειχε νόημα μονο στην περίπτωση που το PS4 ειχε κατι αντίστοιχο που δούλευε στην ευρώπη, εκεί και εγώ μαζί σας. Εδώ όμως ο ένας το εχει και δεν υποστηρίζεται και ο άλλος δεν το έχει καθόλου αρα μου ειναι αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , επειδη δεν καταλαβα καλα, το setup μεσω internet που θα θελει το xboxone θα ειναι μια φορα για την κονσολα ή για καθε καινουργιο παιχνιδι που θα βαζει καποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα πράγματα έχουν ως εξής. Το Μάιο η MS είχε παρουσιάσει το Xboxone με όλες αυτές τις ανακοινώσεις που δεν άρεσαν σε κανένα, 19 Ιουνίου και μετά απο την κατακραυγή που ακολούθησε η MS αποφασίζει να κάνει το Xboxone να λειτουργεί ακριβώς όπως ενα Xbox360. Απο εκεί και μετά το μόνο που μένει να δούμε είναι πιο μηχάνημα παίζει τα games πιο σωστά και εκει θα παιχτεί το πιο μηχάνημα θα επικρατήσει. Τον κονσολά δεν τον ενδιαφέρει αν το μηχάνημα εχει πάνω ddr5-6-10, τον ενδιαφέρει πιο μηχάνημα παίζει τα games που θέλει αυτός καλύτερα. Και το PS3 ήταν ανώτερο μηχάνημα αλλά στα παιχνίδια αυτό δεν φαινόταν ασε που η ζυγαριά ήταν υπέρ του xbox μη σου πω. Και κάτι τελευταίο, SirDiman αυτο που λες δεν βλέπω γτ κάνει χειρότερο xbox απο το ps4. Αυτό που θέλετε να πείτε θα ειχε νόημα μονο στην περίπτωση που το PS4 ειχε κατι αντίστοιχο που δούλευε στην ευρώπη, εκεί και εγώ μαζί σας. Εδώ όμως ο ένας το εχει και δεν υποστηρίζεται και ο άλλος δεν το έχει καθόλου αρα μου ειναι αδιάφορο.

Επιτέλους! Ένας υποστηρικτής του XNONE!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , επειδη δεν καταλαβα καλα, το setup μεσω internet που θα θελει το xboxone θα ειναι μια φορα για την κονσολα ή για καθε καινουργιο παιχνιδι που θα βαζει καποιος ?
Μια φορά όταν θα σετάρεις την κονσόλα.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Ένας υποστηρικτής του XNONE!:clap:
Δεν είμαι υποστηρικτής κανενός, έχω ολες τις κονσόλες απο το 1995 και μετά. Απλά μετά την αλλαγή πλεύσης της MS δεν βλέπω λόγο γτ να μην βάλω το Xboxone δίπλα στο PS4.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι υποστηρικτής κανενός, έχω ολες τις κονσόλες απο το 1995 και μετά. Απλά μετά την αλλαγή πλεύσης της MS δεν βλέπω λόγο γτ να μην βάλω το Xboxone δίπλα στο PS4.

H αλλαγή της πλεύσης έγινε , γιατί τους έκραξαν οι πάντες και τα pre orders έπιασαν πάτο.

Εμπιστεύεσαι μία τέτοια εταιρία ? θα δώσεις 500 Ευρώ για να παίζεις ένα κουτσοκουρεμένο CoD ή για να παίζεις Halo ?

Xωλαίνει η MS σε θέματα exclusives, χωλαίνει στην τιμή και η marketing μέθοδος τους είναι αγύρτικη και ρατσιστική (το τραγικό region lock).

Τα ευρώ μου για πρώτη φορά πάνε στην SONY, είναι και φθηνότερο.

To ΚΙΝΕCT επίσης, όντως να το πάρουν στο τάφο τους.

Link to comment
Share on other sites

H αλλαγή της πλεύσης έγινε , γιατί τους έκραξαν οι πάντες και τα pre orders έπιασαν πάτο.

Εμπιστεύεσαι μία τέτοια εταιρία ? θα δώσεις 500 Ευρώ για να παίζεις ένα κουτσοκουρεμένο CoD ή για να παίζεις Halo ?

Xωλαίνει η MS σε θέματα exclusives, χωλαίνει στην τιμή και η marketing μέθοδος τους είναι αγύρτικη και ρατσιστική (το τραγικό region lock).

Τα ευρώ μου για πρώτη φορά πάνε στην SONY, είναι και φθηνότερο.

To ΚΙΝΕCT επίσης, όντως να το πάρουν στο τάφο τους.

Αν δεν βγουν να τα δω και να τα παίξω και τα 2 δεν ακούω τπτ. :p
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό εννοείται. Σε day 1 αγορά και οι δύο κοσνόλες θα έχουν μεγάλα θέματα ιδίως με τις online υπηρεσίες.

Προσωπικά στις κονσόλες πηγαίνω για αγορά μετά από ένα χρόνο. Κοιτάζω τίτλους, RMA, υπηρεσίες και αποφασίζω ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά όταν θα σετάρεις την κονσόλα.

Για κάθε παιχνίδι:

Xbox One: Η Microsoft παίρνει πίσω όλα τα αρνητικά (DRM, online check-in, used games, region-lock)!

Δεν θα απαιτείται τελικά καθημερινό online check-in, εκτός από την πρώτη φορά που γίνεται εγκατάσταση ενός παιχνιδιού, για να γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

τώρα που δεν θα ειναι online always, το kinect δε μας πειραζει...ετσι πιστευω.

Eπείσης πιστευω εξ αρχης η ms ειχε αυτην την ιδέα δλδ να μας ξενερωσει με ολα τα περι drm και μετά να βγαινει και να τα ακυρωνει γιατι τώρα παίρνει διπλάσια χαρά ο καταναλώτης...Αυτό λέγεται marketing.

ΑΛΛΑ μακροπρόθεσμα νομίζω θα έχουμε πρόβλημα με την επιλογή της ms και αρχιζω και προβληματίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που δεν θα ειναι online always, το kinect δε μας πειραζει...ετσι πιστευω.

Eπείσης πιστευω εξ αρχης η ms ειχε αυτην την ιδέα δλδ να μας ξενερωσει με ολα τα περι drm και μετά να βγαινει και να τα ακυρωνει γιατι τώρα παίρνει διπλάσια χαρά ο καταναλώτης...Αυτό λέγεται marketing.

ΑΛΛΑ μακροπρόθεσμα νομίζω θα έχουμε πρόβλημα με την επιλογή της ms και αρχιζω και προβληματίζομαι.

Μα δεν το έκανε για εσένα ή για εμένα , το έκανε για τα pre orders που έπιασαν πάτο.

Σιγά μην έκανε marketing κίνηση η MS!:jester:

Άλλωστε η ανακοίνωση της για αλλαγή πλεύσης δεν έχει κάνει κάποια διαφορά στα pre orders γιατί once a cheater always a cheater.

Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Eχουμε και λεμε, watch dogs τρεχει με 20 fps στο ps4.

Οσο για τις παιχνιδαρες της Sony σαν το Beyond απο Ign εχουμε αυτο:

IGN: Beyond Two Souls is unfocused, controls are a mess, "unplayable

Σώστε τα ευρώ σας, μην αγοράζεται σκουπιδόκουτα!

Link to comment
Share on other sites

Προδικάζεις από τώρα κάτι που θα βγει στην αγορά Νοέμβρη-Δεκέμβρη;

Αυτό που ίσως αφήvει να εννοηθεί είναι ότι καμία μα καμία next gen (ΧΑΧΑΧΑΧΑ) κονσόλα δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα gaming pc, μην αρχίσουμε πάλι "όχι , μα τι λες μπλα μπλα μπλα" γιατί όντως οι next gen (ΧΑΧΑΧΑΧΑ) κονσόλες αντιστοιχούν με ένα mid range , να μην πω low end , pc.

Όμως εάν εννοεί ότι το XFAILONE θα είναι καλύτερο πχ. στο Watchdogs...:hehe::jester::suicide:

Ακόμη και μετά τις ανακοινώσεις, οι gamers προτιμούν PS4, συντριπτικά:

http://www.gamespot.com/twitter-battle/xbox-vs-ps4/

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Eχουμε και λεμε, watch dogs τρεχει με 20 fps στο ps4.

Οσο για τις παιχνιδαρες της Sony σαν το Beyond απο Ign εχουμε αυτο:

IGN: Beyond Two Souls is unfocused, controls are a mess, "unplayable

Σώστε τα ευρώ σας, μην αγοράζεται σκουπιδόκουτα!

και το xbox one τρέχει τα παιχνίδια του σε PC :giveup:

Link to comment
Share on other sites

και το xbox one τρέχει τα παιχνίδια του σε PC :giveup:

και ποιος σου είπε υποστηρίζω χβοχ ?

μονο που στο Ps4 δεν ετρεχαν σε Pc αλλα σε ps4, εξου και τα 20 fps!

Eιδες κανενα game του χβοχ να τρεχει ετσι ? Οχι βεβαια γιατι ετρεχαν σε pc με Intel και nvidia :hehe: , τι θα εβαζαν amd platform!

Link to comment
Share on other sites

Η MS πηρε πισω ότι αρνητικο υπήρχε. Kαλο να λεμε πο πο τους losers κτλπ

αλλα εμενα μου βρωμάει καραστημένο σκηνικό για λόγο που δε μπορω να σκεφτώ.

Ο λόγος ήταν η αναλογία των pre order 4-1 υπέρ της MS και αυξημένες πωλήσεις στα ξαφνικά του Wii U.

Ακόμη και με την κωλοτούμπα αλλά Κουβέλη, είναι πίσω η MS.

Ξέρεις εάν στο μέλλον αποφασίσει να το γυρίσει ξανά?

Όχι!

Η SONY απεναντίας ήταν ξεκάθαρη στις ανακοινώσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.