Jump to content



Tom Clancy's The Division


Cguevara

Recommended Posts

Ένα έχω να πω... πήγα να κάνω quest στο challenge.. Και απλά στην αρχή τρελός ψόφος.. όλο το quest δεν έχει respown Area ούτε check point .. για αυτούς που νομίζουν ότι είναι εύκολο! (δεν το λέω για κάποιον από εδώ μέσα το λέω για το γενικό που ακούγεται!)

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 40κατι ωρες μπορω να πω οτι το παιχνιδι ειναι καλο :p   σε οποιον αρεσει το farm/grind ας το παρει.

η ολη φαση ειναι να λιωνεις ωρες  κανοντας quests για χρημα/drops ή  pve farm μεσα στο dark zone για να βρισκεις καλυτερα items.

quests/daily quests  /DZ farm /crafting/materials/bluebrints/reroll stats στα items (diablo φαση)

απο talents/skils εχει πολλα να παιξεις οπως γουσταρεις. εγω ειμαι healor :p (αν και παντα παω μπροστα και καθαριζω ....)

πρωτη φωτο σημερινα dropakia(και αλλα 50+ σε inventory stash για δοκιμες.

(προσπαθω να βρω ενα balance...μπορω να παω 100κ dps για παραδειγμα αλλα μετα δε θα εχω heal που με ενδιαφερει,το ιδιο και με το life.ανετα παει 100κ αλλα παντα θα χανεις απο αλλου.)

δευτερη φωτο βροχη τα epics :p diablo3 φαση :D

xx.jpg

ccc.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο κανα 15ωρο μπορω να πω οτι το παιχνιδι τα σπαει! Μου "φαινεται" τεραστιο ολο αποστολες ξεκλειδονουν στα safehaouse και οχι μονο

Ο χαρτης αρκετα μεγαλος αν και δεν τον εχω γυρισει ολο ακομα...επισεις στο dark zone εχω μπει ελαχιστα

Το ΑΙ το βρισκω εξαιρετικο...ειδικα στο DZ

Μου αρεσει που αναπασα στιγμη σε δυσκολες αποστολες μπορεις να παιξεις με αλλους παρεα, φιλους σου αλλα και με κοσμο που δεν ξερεις

Στα οπλα και στον εξοπλισμο  ενας χαμος και εκει

Αυτο που με προβλιματιζει ειναι το level του,ειμαι ηδη 14lvl

 

Γραφικα/gameplay ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο την beta

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

GET REKT.Παιχνιδαρα καψιμο που ειχα να ζησω απο εποχες CS,Quake3,WoW TBC και Lineage2.Ubisoft εβγαλε ως δια μαγειας διαμαντακι μεσα απ τα ΣΚ@#%@ των προηγουμενων χρονων.Aπο που να αρχισω και τι να πρωτο πω.Tο engine τα γραφικα το gunplay οχι οχι το βασικοτερο το γαμημενο gameplay.Εχουν φτιαξει ενα squad tactical rpg FPS Mass online game με αυτη τη σειρα που δενει τα στοιχεια απ αυτες τις κατηγοριες ως δια μαγειας τελεια.Περιτο να πω οτι DZ και Daily Challenge mode Mission πεφτει γελιο μεχρι δακρυων ._

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helly said:

GET REKT.Παιχνιδαρα καψιμο που ειχα να ζησω απο εποχες CS,Quake3,WoW TBC και Lineage2.Ubisoft εβγαλε ως δια μαγειας διαμαντακι μεσα απ τα ΣΚ@#%@ των προηγουμενων χρονων.Aπο που να αρχισω και τι να πρωτο πω.Tο engine τα γραφικα το gunplay οχι οχι το βασικοτερο το γαμημενο gameplay.Εχουν φτιαξει ενα squad tactical rpg FPS Mass online game με αυτη τη σειρα που δενει τα στοιχεια απ αυτες τις κατηγοριες ως δια μαγειας τελεια.Περιτο να πω οτι DZ και Daily Challenge mode Mission πεφτει γελιο μεχρι δακρυων ._

για πες πόσες ώρες κάναμε για να βγάλουμε το challenge quest με γενικά καλό gear 4mans?!?!? ναι κυρίες κ κύριοι περίπου 5 ώρες και 40 λεπτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

πωωω και εγώ μόλις το έκανα εγκατάσταση χτες και έπαιξα πιο πολύ με τις ρυθμίσεις γραφικών. Πιο ομαλά κυλάει από την beta και λατρεύω το σκηνικό ότι όλα καταστρέφονται από το πιστολίδι. 

Σε γραμμικές ριπές έριξα βιτρίνες, τρύπισα αυτοκίνητα, τίναξα στον αέρα τενεκεδάκια και τα μούτρα του αντιπάλου.

Έγινε επεξεργασία από env0y
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω αποφασίσει να μην το πάρω, καθαρά για λόγους ρεαλισμού, χαίρομαι που διαβάζω θετικά σχόλια για το σύνολο του παιχνιδιού, γιατί το πιθανότερο πάνω σε αυτά θα βασιστεί το Wildlands, που όπως φαίνεται, θα είναι το ίδιο, αλλά πιό ρεαλιστικό και στην υπόθεση (ναρκωτικά, κλπ) αλλά και στο gameplay (3-4 σφαίρες για να πεθάνει ο αντίπαλος)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Wizard! χάνεις. Όσο για τον ρεαλισμό μην ξεχνάς είναι RPG game. Γιατί σου φαίνεται περίεργο αυτό και πχ όχι περίεργο το boss στο wow-diablo που θέλει 40mans Raid ή το diablo 20min fight? επειδή εκεί είναι spells ? το ίδιο πράγμα γίνεται και εδώ μόνο που είναι με όπλα και όχι spells. Φιλικά πάντα έτσι μην παρεξηγήσεις. Απλά στο λέω γιατί παραπλανάει αυτό τον κόσμο που νομίζει ότι το παιχνίδι είναι shooting καθαρό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nemesis89 said:

@Wizard! χάνεις. Όσο για τον ρεαλισμό μην ξεχνάς είναι RPG game. Γιατί σου φαίνεται περίεργο αυτό και πχ όχι περίεργο το boss στο wow-diablo που θέλει 40mans Raid ή το diablo 20min fight? επειδή εκεί είναι spells ? το ίδιο πράγμα γίνεται και εδώ μόνο που είναι με όπλα και όχι spells. Φιλικά πάντα έτσι μην παρεξηγήσεις. Απλά στο λέω γιατί παραπλανάει αυτό τον κόσμο που νομίζει ότι το παιχνίδι είναι shooting καθαρό! 

Δε μου φαίνεται περίεργο, δε μου αρέσει, όπως δε μου αρέσει ούτε το Diablo ούτε όλα τα συναφή. Στα Role Playing Games, μπορεί το Role να είναι υπαρκτό κι όχι κάτι φανταστικό. Δε λέω να είναι σαν το ARMA πχ, ούτε σαν το BF, αλλά το να θέλω 5-7 γεμιστήρες για να καθαρίσω το "boss" μου φαίνεται αστείο. Ας θέλει 5 σφαίρες, ή 2 στο κεφάλι, κι ας θέλω κι εγώ το ίδιο, δε με πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Wizard! said:

Δε μου φαίνεται περίεργο, δε μου αρέσει, όπως δε μου αρέσει ούτε το Diablo ούτε όλα τα συναφή. Στα Role Playing Games, μπορεί το Role να είναι υπαρκτό κι όχι κάτι φανταστικό. Δε λέω να είναι σαν το ARMA πχ, ούτε σαν το BF, αλλά το να θέλω 5-7 γεμιστήρες για να καθαρίσω το "boss" μου φαίνεται αστείο. Ας θέλει 5 σφαίρες, ή 2 στο κεφάλι, κι ας θέλω κι εγώ το ίδιο, δε με πειράζει.

Τo damage model ειναι ακριβως ετσι για να εχει νοημα το rpg στοιχειο.

Πολυ σωστα το εχουν κανει.

Οσο ανεβαζεις level και αναβαθμιζεσαι σε οπλα κλπ, ριχνεις και πιο γρηγορα και ευκολα τους αντιπαλους.

Μπορει να σου φαινεται περιεργο ή να ξενιζει αλλα ετσι δουλεουν τα rpg.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, sstav said:

η φθηνότερη αξιόπιστη εκδοση από που είναι;

Πάρε το κουτάτο. Βλέπω και ξεκινάει από τα 38€ στα κλειδάδικα οπότε δε συμφέρει.

Πως γίνεται αυτό ενώ πριν βγει το είχαν στα 26€, δεν έχω ιδέα...!

Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Πάρε το κουτάτο. Βλέπω και ξεκινάει από τα 38€ στα κλειδάδικα οπότε δε συμφέρει.

Πως γίνεται αυτό ενώ πριν βγει το είχαν στα 26€, δεν έχω ιδέα...!

Ζητηση μαλλον; Και εγω απο εκει που το πηρα ανεβηκε 7 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.