Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Beta είναι. Και στου BF3 μπορούσες να διαλέξεις Ultra αλλά ουσιαστικά το game δούλευε στο high γιατί δεν είχε μέσα τα ultra assets, προφανώς για εξοικονόμηση χώρου μιας και είναι αχρείαστα ως προς τη μορφή και τον σκοπό του beta testing.

Γνωρίζουμε σίγουρα ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και για τη beta του 4;

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα γιατι να προβληματιστει καποιος αυτη την στιγμη με το bf4 αφου ειναι σε beta φαση και κανα 3μηνο πριν μεχρι να βγει ενα pack patch που θα εχει πολλες βελτιωσεις μετα την επισημη διαθεση..

Το bf4 για τα επομενα 2 χρονια θα μαζευει ολο τον κοσμο στο multi αφου αυτο ειναι το ζητουμενο του

αλλωστε. οπως και στο 3. 10ωρες campaign που απλα επαιρνες μια ιδεα απο πιστες και γραφικα.

Οι pro παικτες φυσικα και δεν ασχολουνται ουτε με ultra γραφικα ουτε με φιλτρα.

θελουν fps. βαζουν 780 με 120hz monitors και παιζουν σε medium επιλογες

γιατι το ζητουμενο ειναι τα kills και οχι το πως κουνιουνται τα φυλλα.

To οτι εχει μια πολυ δυνατη μηχανη γραφικων το εχει αποδειξει απ το 3,

δεν ειναι αυτο ομως που εκανε του παικτες να το λιωνουν για 2 χρονια.

Τωρα για τους περισσοτερους απο εδω που απλως θελουν να δουν τα γραφικα, ας κανουν υπομονη

μεχρι να δουν τα νουμερακια απο τις νεες amd και τις μειωμενες τιμες απο την nvidia ωστε

να κανουν την καλυτερη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Αρα στα default ειναι αναμεσα απο μια titan και μια 780.Πολλες επιλογες...

Το ζουμι ειναι με τι ρολοι παιζει η 290Χ... Αν π.χ. το νουμερο ειναι με το 2ο bios που παιζει 1000Mhz core δεν μου φαινεται καλο σκορ αν παλι παιζει στα 800mhz ο πυρηνας θα πεσει παστελι.

Link to comment
Share on other sites

Το σκορ που βλεπω (αν ειναι αληθινο) ειναι επιπεδου 780gtx stock.

με bios και μαμά ρολόγια (1006mhz) τα έχει τα 5.000+ στο gpu score...

Kαι με τασακι και Oc θα παει στις 6000, μαμα λεμε ρε, κατσε να δουμε πρωτα τι κανουν εντελως default και θα φτασουμε και στο oc'ced κομματι της συγκρισης, και στα Bios κτλ;)

Το ζουμι ειναι με τι ρολοι παιζει η 290Χ... Αν π.χ. το νουμερο ειναι με το 2ο bios που παιζει 1000Mhz core δεν μου φαινεται καλο σκορ αν παλι παιζει στα 800mhz ο πυρηνας θα πεσει παστελι.

Aκριβως αυτο!:T:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σας :p εχω πει οριακα 780gtx και στα AMD GAMES (hitman, sleeping dogs κ.α.) θα πιάνει Τιτανα και ισως να τον περνάει...

Εγω μια χαρα την κοβω σαν καρτουλα με λιγο more ram (4gb) αλλα και double flops. Για κάποιον που θελει κατι ολοκληρωμένο σε χαμηλότερη τιμή...Βεβαια πασχει συνολικα απο software.

Για να δουμε και την τιμη...με 599 ευρω εχει ελπιδες! Για παραπανω ουτε για αστειο...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Για αληθινό το κόβω το benchmark.

Τώρα 4500 έχω την εντύπωση ότι η 290Χ πρέπει να παίζει με χαμηλό χρονισμό στον πυρήνα... εκτός και αν υπάρχει κάπου θέμα με το software!

Εγώ προσωπικά περιμένω να δώ το Mantle με την GCN πως θα πάνε σε σχέση με DX11!

Όπως και να χει και αυτές να είναι οι επιδόσεις στα λεφτά αυτά απλά ανεβάζεις λίγο το ρολογάκι και άντε γεια titan και τα ρέστα... Πάντως έχω έναν ενδοιασμό για το ΑΝ παίζει ο core στο 1GHz... :p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Καθόμαστε και μιλάμε για την 290Χ και μπορεί να σκάσει καμιά 290 απλή στα $450 και να μην προλαβαίνουν να τις πουλάνε...

Η συγκεκριμένη όταν βγεί θα ξεπερνά άνετα την GTX 770 και αν βγεί σε τίμια τιμή θα την τιμήσει πολύς κόσμος!!

Αν θα κοντραριστεί με κάποια αυτή θα είναι η GTX770 Ti (Πάντα stock και out of the box)

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Η 290Χ έχει μόλις 10% περισσότερους shader από την απλή 290. Και μάλλον έχουν το ίδιο pcb. (2816/2560=1.1)

Μιλάμε για φοβερό value αν έρθει ένα 150αρι λιγότερο από την 290X.

http://www.techpowerup.com/192097/final-radeon-r9-290-series-specifications-leaked.html

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τη βλεπω στα 500 ευρω την 290. Δε θα πουλησω την 770, αλλα οι υπολοιποι που πηγαινουν τωρα για αναβαθμιση, θα ηταν σουπερ αν οντως βγει σε αυτην την τιμη.

BTW, ξερουμε οταν εννοουν Price-Cut στην nVidia πως το εννοουν??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τη βλεπω στα 500 ευρω την 290. Δε θα πουλησω την 770, αλλα οι υπολοιποι που πηγαινουν τωρα για αναβαθμιση, θα ηταν σουπερ αν οντως βγει σε αυτην την τιμη.

BTW, ξερουμε οταν εννοουν Price-Cut στην nVidia πως το εννοουν??

Στην εποχή της 280/285 είχε κάνει τρελά price cut, η τοπ single gpu έβγαινε 300-350 ευρώ.

Αλλά τώρα οι εποχές είναι άλλες. Τότε η 4870 έκανε 200 ευρώ (εγώ να φανταστείς είχα πάρει 2 4850 σε προσφορά 75 η μία)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.