Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

συμφωνω...απλα εν μερει καποιοι ψαχνουν για "κοροϊδα" , αυτο ειναι που δε μου αρεσει...

το παραδειγμα με την Titan ultra ηταν καθαρα σαν επιχειρημα, σιγ αμη τη βγαλει στα 700 :p (sorry sebastian)

Απλα καποιοι πανε να προλαβουν την κατασταση επειδη το skroutz δεν εχει εναρμονιστει με τις νεες τιμες της αγορας και αυτο ειναι κατιτις ανηθικο (ειδικα οταν εχουν προϊον αγορασμενο απο εξωτερικο), και οχι δε τους δικαιολογω που το πληρωσαν ακριβα οταν το πληρωσαν...ψαχνουν κοροϊδα γιατι ξερουν οτι σε 2 εβδομαδες και το skroutz θα εχει φτασει στις τιμες της Γερμανιας σημερα +30 ευρω καπελο...

Anyway οποιος θελει να ψαχτει παιζουν τρελες προσφορες αυτη τη στιγμη και σε ebay και σε Γερμανικα e-shops...

Εγω καλοβλεπω μια Matrix 7970 με ~250 ευρω παντως...

Γνωστό οτι ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται! Αλλα να ονειρεύεστε Τιτανα και Ατλαντα στα 700 ευρω παει πολυ. Παιδια στις 8.00 το πρωι εχει εγερτήριο, μεχρι τοτε συνεχιστε το όνειρο!

Ειπαμε θα παρετε ΑΤΙ που μαμαει και εχει και mantle αλλα και true surround! :p

Eτσι και κανω μια και βγαλω τον Τιτάνα αγγελια σαν τις μέλισσες θα ορμίσετε...με πρώτη και καλύτερη την [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]-ina :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει καταντήσει κουραστικό....Αυτη η διαμάχη με την TiTan Kai οποιαδήποτε άλλη κάρτα..Προσωπικά θεωρώ οτι είναι ίσως η μοναδική κάρτα της nvidia που κοστίζει πολυ λιγότερο απ όσο θα έπρεπε...με τα δεδομένα των quattro θεωρώ και αυτη ίσαξια τους,,,η AMD παντα είχε φοβερές τιμές με πολυ καλές αποδόσεις και επιδόσεις αλλα φοβερή κατανάλωση και μεγάλες θερμοκρασίες δε μιλάω τι γίνεται με watercolor η costum αεροψυξη...Πριν λίγο καιρο είχα 2χ7970 κι όμως δε τρελαθηκα...ειμουν έτοιμος για 2χ770 αλλα βλέποντας την 280 το ξανασκεφτηκα και στα καπακια σκάει βόμβα 780ti....οπότε αν μπορω να βρω μτχ 780 στα 450 ευρω η και του κουτιου απο Γερμανία θα παω σε nvidia...Αν όμως η 290x φθάνει Τιτάνα στα 550 μάλλον θα πάρω Ati οπότε τις διαμάχες προσωπικά τις θεωρώ χάσεις ο καθένας ψωνίζει σύμφωνα με το πορτοφόλι του και μόνο...εκτός και αν είναι funboy....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει καταντήσει κουραστικό....Αυτη η διαμάχη με την TiTan Kai οποιαδήποτε άλλη κάρτα..Προσωπικά θεωρώ οτι είναι ίσως η μοναδική κάρτα της nvidia που κοστίζει πολυ λιγότερο απ όσο θα έπρεπε...με τα δεδομένα των quattro θεωρώ και αυτη ίσαξια τους,,,η AMD παντα είχε φοβερές τιμές με πολυ καλές αποδόσεις και επιδόσεις αλλα φοβερή κατανάλωση και μεγάλες θερμοκρασίες δε μιλάω τι γίνεται με watercolor η costum αεροψυξη...Πριν λίγο καιρο είχα 2χ7970 κι όμως δε τρελαθηκα...ειμουν έτοιμος για 2χ770 αλλα βλέποντας την 280 το ξανασκεφτηκα και στα καπακια σκάει βόμβα 780ti....οπότε αν μπορω να βρω μτχ 780 στα 450 ευρω η και του κουτιου απο Γερμανία θα παω σε nvidia...Αν όμως η 290x φθάνει Τιτάνα στα 550 μάλλον θα πάρω Ati οπότε τις διαμάχες προσωπικά τις θεωρώ χάσεις ο καθένας ψωνίζει σύμφωνα με το πορτοφόλι του και μόνο...εκτός και αν είναι funboy....

H TITAN δεν ειναι Quadro ...

To DP την είναι κομμένο ... στο 1/3

Απλά είναι σαφώς ανώτερη από όλα τα υπόλοιπα σαπάκια της σειράς 7xx και 6xx που δίνουν dp =1/24 sp . Για αυτό και ξεχωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι και κανω μια και βγαλω τον Τιτάνα αγγελια σαν τις μέλισσες θα ορμίσετε...με πρώτη και καλύτερη την [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]-ina :hehe:

Αν την βαλεις σωστα την αγγελια εγω θα την παρω ...

Με Official bios 250w 550 ευρω

Με TechInferno bios 350w 650 ευρω

Με SpecialMonkeySeb bios 450w 750 ευρω

Εντάξει έχει καταντήσει κουραστικό....Αυτη η διαμάχη με την TiTan Kai οποιαδήποτε άλλη κάρτα..Προσωπικά θεωρώ οτι είναι ίσως η μοναδική κάρτα της nvidia που κοστίζει πολυ λιγότερο απ όσο θα έπρεπε...με τα δεδομένα των quattro θεωρώ και αυτη ίσαξια τους,,,η AMD παντα είχε φοβερές τιμές με πολυ καλές αποδόσεις και επιδόσεις αλλα φοβερή κατανάλωση και μεγάλες θερμοκρασίες δε μιλάω τι γίνεται με watercolor η costum αεροψυξη...Πριν λίγο καιρο είχα 2χ7970 κι όμως δε τρελαθηκα...ειμουν έτοιμος για 2χ770 αλλα βλέποντας την 280 το ξανασκεφτηκα και στα καπακια σκάει βόμβα 780ti....οπότε αν μπορω να βρω μτχ 780 στα 450 ευρω η και του κουτιου απο Γερμανία θα παω σε nvidia...Αν όμως η 290x φθάνει Τιτάνα στα 550 μάλλον θα πάρω Ati οπότε τις διαμάχες προσωπικά τις θεωρώ χάσεις ο καθένας ψωνίζει σύμφωνα με το πορτοφόλι του και μόνο...εκτός και αν είναι funboy....

Ε οχι και κουραστικο ...

Εξω απο τον χαβαλε/ενημερωση που κανουμε εδω αυτες οι διαμαχες (των εταιριων) θα σε βοηθησουν να παρεις μτχ 780 στα 450ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βάψαμε. Όσο καλή και αν είναι η 290Χ ο Seb θα μας τα κάνει τσουρέκια με το G-Sync από εδώ και πέρα που δείχνει πραγματικά ενδιαφέρον....

Για να ακους 780ti απο την πρασινη και ...

G-String

vjmy.jpg

να βαλει δεν την σωζει τιποτε. :happy2:

Link to comment
Share on other sites

παπακια ενδιαφερον δειχνει και αυτο λεει ατομο που μεχρι και το 2009 χρησιμοποιουσε crt περιμενοντας να δει 120hz σε lcd.

τα 120αρια θα γινουν ακομα πιο ακριβα. η αγορα γυρω απο αυτα ακομα πιο "niche" και οι υποσχεσεις για πιο ομαλο gameplay θα πανε στον πατο. δεν γινεται απο την μια να σου λενε οτι θα κανει τα 45fps να δειχνουν απιστευτα smooth και απο την αλλη να σου λενε ταυτοχρονα πως η εμπειρια στα 144 ειναι το "κατι αλλο".

Σκασιλα μου για το tearring εδω αλλοι τρωνε πολυ περισσοτερο λογω 60hz. οτι mumbo jumbo και να κανουνε δεν προκειται να νιωσειςπιο fluid το input response στα 30fps αποτι στα 60.

Ας βγαλει η πρασινη κανεναν driver της προκοπης για το BF4 και καμια καρτα με full dx 11.1 support και τα ξαναλεμε.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

oτι mumbo jumbo και να κανουνε δεν προκειται να νιωσειςπιο fluid το input response στα 30fps αποτι στα 60.

Σωστός, αν και μπορούν να το πλησιάσουν με frame interpolation

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

παπακια ενδιαφερον δειχνει και αυτο λεει ατομο που μεχρι και το 2009 χρησιμοποιουσε crt περιμενοντας να δει 120hz σε lcd.

τα 120αρια θα γινουν ακομα πιο ακριβα. η αγορα γυρω απο αυτα ακομα πιο "niche" και οι υποσχεσεις για πιο ομαλο gameplay θα πανε στον πατο. δεν γινεται απο την μια να σου λενε οτι θα κανει τα 45fps να δειχνουν απιστευτα smooth και απο την αλλη να σου λενε ταυτοχρονα πως η εμπειρια στα 144 ειναι το "κατι αλλο".

Σκασιλα μου για το tearring εδω αλλοι τρωνε πολυ περισσοτερο λογω 60hz. οτι mumbo jumbo και να κανουνε δεν προκειται να νιωσειςπιο fluid το input response στα 30fps αποτι στα 60.

Ας βγαλει η πρασινη κανεναν driver της προκοπης για το BF4 και καμια καρτα με full dx 11.1 support και τα ξαναλεμε.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

εχεις δικιο φιλε μου και στο λεει καποιος που εχει 2233rz 120 hz, u2711 και καταληγει να παιζει σε nec fe 1250+ crt για να ευχαριστηθεί πραγματικα smooth gameplay
Link to comment
Share on other sites

Η νεα τεχνολογια G-Sync προϋποθετει νεα οθονη και νεα καρτα,οσοι εχουν gtx 590 κτλ πρεπει να πανε σε kepler για να γλιτωσουν το tearing. :tomato:

θυμιζει και λιγο Στουρναρα η νεα τεχνολογια...

GruntGR εβγαλε βρε 320.49....Νερακι ετρεχε :D

Link to comment
Share on other sites

δημιουργουν το πρόβλημα πουλώντας τα προιντα που το προκαλουν και μετα σου πουλανε εξτρα την λυση...τι ωραια!!!!!!!φοβερη ψυχολογια το marketing....θα μας πουλανε και τα αυτονόητα σε λιγο....συνδρομητες θα μας κανουν σε λιγο καιρο και όλα αυτά βεβαια με το πρόσχημα της εξέλιξης της τεχνολογιας,οποτε πρεπει να βλέπουμε μακρια και όχι κοντα....

Έγινε επεξεργασία από phaethon1973
Link to comment
Share on other sites

δημιουργουν το πρόβλημα πουλώντας τα προιντα που το προκαλουν και μετα σου πουλανε εξτρα την λυση...τι ωραια!!!!!!!φοβερη ψυχολογια το marketing....θα μας πουλανε και τα αυτονόητα σε λιγο....συνδρομητες θα μας κανουν σε λιγο καιρο

αν δεν εκαναν και λιγο ετσι..., πως θα πουλουσαν νεα προιοντα καθε χρονο...?

εε.., να μην μπουν και μεσα οι εταιριες....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν την βαλεις σωστα την αγγελια εγω θα την παρω ...

Ασε τις αγγελιες με τις τατιανες εσυ και τιμησε την 290χ που θα σπερνει:p

...και στην συνεχεια πετα και μια σωστη αγγελια με την γρια-780 να την τσιμπησω:hehe:

...καλουτσικη φαση θα ειναι 2 κουτσες να δουλεουν καθε μερα στα 1300Mhz, ανετα-δροσερα-αθορυβα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

...καλουτσικη φαση θα ειναι 2 κουτσες να δουλεουν καθε μερα στα 1300Mhz, ανετα-δροσερα-αθορυβα:hehe:

Θεωρω οτι 2 καρτες σαν τις 780 να τις εχεις overclock για καθε μερα ειναι too much.

Εμενα τα λουλουδια μου ειναι στα μαμα τους, αθορυβα και κρυα και απολαμβανω παιχνιδι.

Γνωμη μου παντα.;)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι 2 καρτες σαν τις 780 να τις εχεις overclock για καθε μερα ειναι too much.

Εμενα τα λουλουδια μου ειναι στα μαμα τους, αθορυβα και κρυα και απολαμβανω παιχνιδι.

Γνωμη μου παντα.;)

Δικαιο εχεις αλλα...

... το sli με τετοιες καρτες για 1080p Gaming ειναι ετσι και αλλιως Too much, το overclock θα με πειραξει που ειναι και τσαμπα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] δεν χάνεις λόγο 980 με sli τις 780? Δεν έχεις bottleneck?

Με 2 680 φίλος έχανε πάντως με τον 980x και πήρε πολλά με 3770k.

Eξαρταται αν παιζεις σε καμια crt 1280χ1024 σιγουρα θα εχεις!:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.