Jump to content



Windows 7 Ultimate ENG/GR 32/64 bit


leontas

Recommended Posts

Άρα πρακτικά ένα απλό κλειδί έχει ελάχιστη αξία κατά την γνώμη μου. Ίσως είναι ελαφρώς υπερτιμολογημένο εδώ δηλαδή. Φιλικά πάντα.

Με 25€ παίρνεις ένα κλειδί το οποίο σου επιτρέπει να έχεις activated τα 7 χωρίς να ψάχνεις loaders, cracks κλπ κλπ.

Όταν λες "έλεγχο" προφανώς εννοείς ΣΔΟΕ, και φυσικά δεν σε καλύπτει αφού και 20 κουτιά να είχες και 35 original DVD το μόνο που τους νοιάζει είναι το τιμολόγιο το οποίο και προφανώς δεν μπορώ να παρέχω αφού είμαι ιδιώτης. Συνεπώς η αγγελία απευθύνεται μόνο σε ιδιώτες που θέλουν να έχουν activated τα windows για να μην έχουν θέμα με updates κλπ. Άρα offtopic παρατήρηση, η οποία το μόνο που κάνει είναι να δημιουργεί περιττή συζήτηση για μια αγγελία η οποία δεν σε αφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Το κάθε σχόλιο σχετικά με την τιμή που γίνεται σε εντελώς φιλικό και ευγενικό κλίμα δεν είναι καθόλου offtopic. Στην αγορά κυκλοφορούνε κλειδιά τέτοιου στύλ με 5 ευρώ, ήδη έχω αγοράσει πολλά τέτοια, οπότε οφείλω να το σχολιάσω. Το επαναλαμβάνω ότι δεν έχω καμία κακή πρόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε σχόλιο σχετικά με την τιμή που γίνεται σε εντελώς φιλικό και ευγενικό κλίμα δεν είναι καθόλου offtopic. Στην αγορά κυκλοφορούνε κλειδιά τέτοιου στύλ με 5 ευρώ, ήδη έχω αγοράσει πολλά τέτοια, οπότε οφείλω να το σχολιάσω. Το επαναλαμβάνω ότι δεν έχω καμία κακή πρόθεση.

θα ηθελα ενα κλειδακι τετοιου στυλ με 5 ευρω... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακριβώς ΔΕΝ υπάρχει διασφάλιση εάν δεν πάρει κάποιος στα χέρια του το ίδιο το αυτοκολλητάκι, για αυτό και τα σκέτα κλειδιά που απλά δουλεύουνε έχουνε τόσο χαμηλή αξία.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει διασφάλιση, just for the record: αγόρασα από το φίλο, κατέθεσα τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό, παρέλαβα αμέσως το κλειδί το οποίο και δουλεύει χωρίς κανένα θέμα. Η επικοινωνία ταχύτατη κλπ κλπ

Καλά κάνετε και επισημαίνετε πιθανά προβλήματα, αλλά ο άνθρωπος δε μοιάζει για απατεώνας.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει διασφάλιση, just for the record: αγόρασα από το φίλο, κατέθεσα τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό, παρέλαβα αμέσως το κλειδί το οποίο και δουλεύει χωρίς κανένα θέμα. Η επικοινωνία ταχύτατη κλπ κλπ

Καλά κάνετε και επισημαίνετε πιθανά προβλήματα, αλλά ο άνθρωπος δε μοιάζει για απατεώνας.

Εγώ σου λέω είμαι καλοπροαίρετος και το παλικάρι είναι όντως εντάξει. Ποιος όμως μου λέει οτι το χαρτί με το κλειδί δεν πέφτει στα χέρια άλλου που τα ζητάει επίμονα από την Microsoft και το κλειδί γίνεται blacklisted. Ποιός θα τραβιέται μετά έστω και για 5-10-15-20ευρώ.

Πολλαπλασίασέ το με μια 20άδα 30άδα κλειδιά που υπάρχουν διαθέσιμα και θα καταλάβεις πόσο εύκολα μπορεί να γίνει η στραβή.

Εγώ διάλεξα να προσέξω. Όποιος άλλος θέλει ας πάρει τα ρίσκα του και μακάρι να βγω ψεύτης :)

Link to comment
Share on other sites

Πως διασφαλίζεται ο χρήστης ότι κάποιος δεν έχει πάρει διάφορα PC's φωτογραφία και πουλάει σειριακούς;

Η Ultimate απ'όσο γνωρίζω δεν έβγαινε σε "αυτοκόλλητο" πάνω σε PC, αγοραζόταν μόνο σε κουτί. Οπότε δεν γίνεται να τα έχω πάρει φωτογραφία και να τα πουλάω χύμα.

Απο κει και πέρα ο καθένας επιλέγει ότι νομίζει, κάποια παιδιά πήραν τα κλειδιά και λειτουργούν κανονικά, και θα συνεχίσουν να λειτουργούν κομπλέ, αυτό ειναι το μόνο σίγουρο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση καψυποψία ξαφνικά, ειδικά με δεδομένο ότι είμαι 9 χρόνια στο φόρουμ, δε νομίζω να ρίσκαρα μπανάρισμα για λίγα κλειδιά. Όπως και να έχει σεβαστές όλες οι απόψεις και καταλαβαίνω απόλυτα τους ενδοιασμούς σας, μακάρι να είχαμε κρατήσει και τα κουτιά να είμασταν φουλ κομπλέ. :T:

Link to comment
Share on other sites

Η Ultimate απ'όσο γνωρίζω δεν έβγαινε σε "αυτοκόλλητο" πάνω σε PC, αγοραζόταν μόνο σε κουτί. Οπότε δεν γίνεται να τα έχω πάρει φωτογραφία και να τα πουλάω χύμα.

Απο κει και πέρα ο καθένας επιλέγει ότι νομίζει, κάποια παιδιά πήραν τα κλειδιά και λειτουργούν κανονικά, και θα συνεχίσουν να λειτουργούν κομπλέ, αυτό ειναι το μόνο σίγουρο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση καψυποψία ξαφνικά, ειδικά με δεδομένο ότι είμαι 9 χρόνια στο φόρουμ, δε νομίζω να ρίσκαρα μπανάρισμα για λίγα κλειδιά. Όπως και να έχει σεβαστές όλες οι απόψεις και καταλαβαίνω απόλυτα τους ενδοιασμούς σας, μακάρι να είχαμε κρατήσει και τα κουτιά να είμασταν φουλ κομπλέ. :T:

Δεν είναι θέμα καχυποψίας, είναι καθαρά απόφαση του αγοραστή το τι θα κάνει.

Είχα μία απορία και την ρώτησα. Το ίδιο ρωτάω σε κάποιον που είναι 9 χρόνια, το ίδιο σε κάποιον που είναι 9 μέρες. Η ερώτηση δεν έχει παγίδες, αν έχει η απάντηση είναι το πρόβλημα :)

Σε κάθε περίπτωση όπως προανέφερα, οι αγοραστές αποφασίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.