Jump to content



Recommended Posts

  • 1 month later...

Σίγουρα έπαιξαν το ρόλο τους, αν αναλογιστείς ότι στα 4900 παίρνω το παρακάτω:

 

Με 4.7 εχθές είχα 849cb (δεν το πόσταρα απλά, γιατί βαριόμουνα :) ). Οπότε δεν νομίζω ότι είσαι άσχημα.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Με 4.7 εχθές είχα 849cb (δεν το πόσταρα απλά, γιατί βαριόμουνα :) ). Οπότε δεν νομίζω ότι είσαι άσχημα.

 

865 cb έχω στα 4.8. Είσαι σίγουρος ότι δεν παίζει στα 4.6 ο δικός σου με λιγότερο ρεύμα; Στα 4.8 του δίνω 1.288 ενώ βλέπω τον δικό σου στα 4.6 με 1.308

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

865 cb έχω στα 4.8. Είσαι σίγουρος ότι δεν παίζει στα 4.6 ο δικός σου με λιγότερο ρεύμα; Στα 4.8 του δίνω 1.288 ενώ βλέπω τον δικό σου στα 4.6 με 1.308

Φιλε μηπως εχει προβλημα το σαπακι σου? 4,8 1,288 ειναι πολυ χαμηλο,θα πουντιασει :hehe:

post-55867-0-36992200-1419703377_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

865 cb έχω στα 4.8. Είσαι σίγουρος ότι δεν παίζει στα 4.6 ο δικός σου με λιγότερο ρεύμα; Στα 4.8 του δίνω 1.288 ενώ βλέπω τον δικό σου στα 4.6 με 1.308

 

Τον είχα τεστάρει παλιότερα. Νομίζω έπαιρνα μπλε οθόνες με λιγότερο από 1.3V. Εντάξει, απλά δοκιμές κάνω για να δω τί γίνεται. 24/7 τον έχω στα 4.4GHz με 1.21V και θερμοκρασίες κάτω από 72-73° τώρα το χειμώνα στο Prime 95. Σε επίμονα renderings πιάνω 71-72° μετά από πολλή ώρα. Καλά είμαι. Λίγα κερδίζω από εκεί και πάνω. Πάντως, η Ζ77mx βγήκε παλικάρι. Δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως εχει προβλημα το σαπακι σου? 4,8 1,288 ειναι πολυ χαμηλο,θα πουντιασει :hehe:

 

Με 1.048v (που είναι περίπου και το στοκ ρεύμα, ίσως λίγο χαμηλότερα) παίζει στα 4.2 που τον έχω μόνιμα. Μια χαρά είναι πιστεύω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με 1.048v (που είναι περίπου και το στοκ ρεύμα, ίσως λίγο χαμηλότερα) παίζει στα 4.2 που τον έχω μόνιμα. Μια χαρά είναι πιστεύω.

τι μια χαρα;αριστα θα ελεγα ;)

 

μηπως θυμασαι batch#? (και συ pnick)

Έγινε επεξεργασία από agligoros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με βάλατε στην πρίζα παλιόπαιδα, Χριστουγεννιάτικα...  :laughing:
 
Νέο high score στα 4.7 με 1.3 όπως πρότεινε ο @Trexx και σε single και στο OpenGL.

 

HTbwOKx.jpg

 

Οι θερμοκρασίες είναι με την H80i στο Performance mode. Πολύ ενθαρρυντικές. Έκλεισα και το Afterburner γιατί είναι λίγο φαγάνα γενικώς. 

 

@agligoros

 

(γιατί δεν μπορώ να κάνω mention όπως παλιά; )

 

865 cb έχω στα 4.8. Είσαι σίγουρος ότι δεν παίζει στα 4.6 ο δικός σου με λιγότερο ρεύμα; Στα 4.8 του δίνω 1.288 ενώ βλέπω τον δικό σου στα 4.6 με 1.308
  Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με 1.32V στα 4.8 και πήρα μπλε οθόνη μόλις μπήκα στo Desktop. Άρα, εκεί είναι τα όριά μου μάλλον. Παραπάνω δεν πρόκειται να δώσω ούτε για δοκιμή. Είπαμε, παλικάρι η Ζ77mx άλλα μη την πάρω στην μασχάλη...

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με 1.32V στα 4.8 και πήρα μπλε οθόνη μόλις μπήκα στo Desktop. Άρα, εκεί είναι τα όριά μου μάλλον. Παραπάνω δεν πρόκειται να δώσω ούτε για δοκιμή. Είπαμε, παλικάρι η Ζ77mx άλλα μη την πάρω στην μασχάλη...

 

Με τρώει το σπιράκι μου χρονιάρες μέρες...

 

Λοιπόν, με 1.35V έτρεξα σταθερά στα 4.8. Ιδού και τα CB scores:

 

Lzln9Fj.jpg

 

Από θερμοκρασίες καλά είμαι, νομίζω, με αυτά τα ρεύματα. Αν είχα καμιά καλύτερη ψύξη, κοντά στους 70° θα ήμουν. Τώρα, ξαναγυρνάω στα ωραία 4.4 και κάθομαι στα αυγά μου  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδια δοκιμαζω να τρεξω το intel burn test και με το που παταω start μου βγαζει critical error message..

Linkpack binary stopped unexpectedly.. this could be a result of missing executables, unstable system or software bug...

Τι παιζει? Να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.