Jump to content


Recommended Posts

Αισθανομαι πολυ λιγος..

Τι παιζει.?

Αναμενόμενο αποτέλεσμα!

Ο FX-6300 στοκ βγάζει 410 cb. Εσύ είσαι με περίπου 30% overclock και παίρνεις +30% επιδόσεις. Άρα είσαι εντάξει.

Όπως επίσης είναι αναμενόμενο να είσαι πιο κάτω από υπερχρονισμένο Phenom II 6x.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο αποτέλεσμα!

Ο FX-6300 στοκ βγάζει 410 cb. Εσύ είσαι με περίπου 30% overclock και παίρνεις +30% επιδόσεις. Άρα είσαι εντάξει.

Όπως επίσης είναι αναμενόμενο να είσαι πιο κάτω από υπερχρονισμένο Phenom II 6x.

αααα οκ

Τοσο καλος ο phenom?

Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα run με R11.5 και αμέσως μετά ένα με το R15 σε stock ρολόγια με τον 8320 και με I5

χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος και στα 2 pc παρατήρησα το rending ποιο αργό, σε κάποιο σημείο βαραίνει και πηγαίνει ποιο αργά και στα 2 συστήματα στο ίδιο σημείο

Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα run με R11.5 και αμέσως μετά ένα με το R15 σε stock ρολόγια με τον 8320 και με I5

χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος και στα 2 pc παρατήρησα το rending ποιο αργό, σε κάποιο σημείο βαραίνει και πηγαίνει ποιο αργά και στα 2 συστήματα στο ίδιο σημείο

ναι το παρατηρησα και εγω σε μενα σαν να σκαλωνει καπου και κοβει και ξανατρεχει παλι !!:hm:

θελει το πατσακι του το τραβαει ο οργανισμος του !!:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να πέσουν οι θερμοκρασίες έξω κι άλλο...:hehe:

...μετά θα κάνω μια bencho-εγκατάσταση και θα ασχοληθώ ένα βράδυ για ένα καλό σκοράκι (ελπίζω 4400~4450) και ανέβασμα στο hwbot.

Aν δεν ανέβει άλλο, θα δοκιμάσω και με έναν "παρθένο" 1100Τ...:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση

Δεύτερη και τρίτη θέση ως τώρα για την ΗΟΤ απο τον Κίμωνα και τον Τάσο

Συγχαρητήρια και στους δυο.:clap::clap:

Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.

nb.png

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

cineR15x48_zps76eaa970.jpg~original

Nice one, παιζουμε και με "ιδιες" μνημες οπότε η αντιστοιχιση 2600Κ<->3770Κ φαινεται οτι παίζει στα 5Ghz<->4.8Ghz (περίπου 4.2% διαφορα συχνοτητας για το ιδιο σκορ, για το συγκεκριμενο bench παντα).

:T:

Link to comment
Share on other sites

Ένα στα 4900 που είναι και το όριο με την υπάρχουσα ψύξη. Αν κρίνω με το πως συμπεριφέρεται στα 5000, μόλις κρυώσει λίγο ακόμα, τα έχω. Αυτό που με προβληματίζει είναι οι μνήμες που σε συνδυασμό με το O/c του cpu δεν ακούν σε τίποτα.

cineR15x49_zpsd7027363.jpg~original

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.